חשיבות החיים בהווה

הדבר המצחיק הוא שאתה נוטה לתת חשיבות רבה יותר לעבר ולעתיד שלך מאשר להווה שלך
הדבר המצחיק הוא שאתה נוטה לתת חשיבות רבה יותר לעבר ולעתיד שלך מאשר להווה שלך.
לחיות ולהעריך את הרגע הנוכחי היא אחת המתנות הגדולות ביותר שאתה יכול לתת לעצמך. גלה מדוע כאן.

לחיות ברגע הנוכחי זה משהו שאתה כנראה מודע אליו היטב, אבל אל תבצע. זה בגלל שאתה תמיד ממהר, עובד ומרגיש לחוץ. למעשה, כל יום הוא אותו דבר. למען האמת, רק כשאתה חולה או מתמודד עם מצב שלילי אתה הופך מודע לכאן ועכשיו, להווה שלך, לזה שהתעלמת ממנו מבלי להבין זאת.

עם זאת, חשיבה מתמדת על העתיד שלך מונעת ממך ליהנות מה'עכשיו'. ה'עכשיו' הזה כולל את כל מה שמשמעות חייך וזה המקום שבו חיים חיוביות ואושר.

"אל תשכון בעבר, אל תחלום על העתיד, רכז את התודעה ברגע הנוכחי."

-הנסיך גאוטמה סידהרתה-

אל תדחה למחר את מה שאתה יכול לעשות היום

זהו אחד הפתגמים הידועים ביותר. אין ספק שעשיתם את העצה שלו מתישהו או אחר. עם זאת, כמה זמן זה נמשך? כנראה רק יום או יומיים. זה בגלל שכל העומס והלחץ והחשיבה קדימה מונעים ממך להסתכל על הרגע הנוכחי שלך ולראות מה השגת עד כה. הם מונעים ממך ליהנות מההישגים שלך, ומאלצים אותך תמיד להסתכל מעבר לעצמך.

ההווה נמשך רק רגע. דקה שכבר חלפה יכולה להיחשב לעבר והרגע הבא שאליו אתה הולך הוא העתיד. אכן, הזמן חולף וקשה להתענג עליו.

הדבר המצחיק הוא שאתה נוטה לתת חשיבות רבה יותר לעבר ולעתיד שלך מאשר להווה שלך. זה שחולף כל כך מהר מול העיניים שלך שאתה אפילו לא מבין את זה.

אתה רגיל להסתכל לאן אתה הולך לדרוך, במקום איפה שאתה עכשיו.

זה לא אומר שאתה לא צריך לחשוב על העבר שלך או על העתיד שלך. למעשה, העבר עוזר לך ללמוד ולהתקדם. מצד שני, העתיד יכול לעזור לך להשיג את המטרות שלך, להניע את עצמך ולחלום על מה שאתה רוצה. עם זאת, איפה ההווה בכל זה?

העריכו את ההווה שלכם, כמו גם את העבר והעתיד שלכם

אל תאפשרו לחיים שלכם לעבור לנגד עיניכם ללא כל משמעות
ההווה הוא מה שקובע, אל תאפשרו לחיים שלכם לעבור לנגד עיניכם ללא כל משמעות.

התחמקות מההווה היא משהו שאתה עושה באופן לא מודע. זה מה שלימדו אותך לעשות. למעשה, אתה מתעלם מזה אפילו בלי לשים לב. עם זאת, לא לחיות בהווה גורם לך לעשות אידיאליזציה של העתיד שאתה תמיד חושב עליו. העתיד שאליו אתה הולך, אבל שאתה רואה בו משהו מאוד רחוק.

אתה חושב על עתיד אידיאלי כמעט כמו חלום שלעולם לא יהיה אמיתי.

כפי שכבר הזכרנו, העתיד הוא הדקה ההיא, אותה שעה שעוד תבוא. חשיבה על העתיד כמשהו מרוחק ואידיאליזציה היא נתיב מילוט מהווה שאתה לא מרגיש מרוצה ממנו.

למה אתה חושב שמה שעתיד לבוא תמיד יהיה טוב יותר? כי כל האנשים חושבים ככה. עם זאת, האם זה עובד? למען האמת, עליך להיות זהיר בעת אידיאליזציה של העתיד שאתה חולם עליו כי זה עלול להיות מאכזב כאשר הוא סוף סוף יגיע. ואז, אתה תרגיש מופתע. אתה תשאל את עצמך "זה זה?" אתה תבין שהרעיון שלך לגבי עתידך היה חלום מאכזב שבסופו של דבר לא סיפק אותך כלל.

לאחר מכן, תמשיך לחשוב על מחר הבא וכן הלאה. למעשה, אתה תמיד מנסה לראות עוד יותר, מתי מה שאתה צריך לעשות זה להסתכל על הצעדים שאתה נוקט עכשיו, וכמה טוב אתה עושה.

אילו טיפים כדאי לזכור כדי להתמקד היום ולא מחר?

  • אם אתה רוצה לעשות משהו, עשה את זה עכשיו. בין אם זה טיול או החלפת מקום עבודה, עשה זאת והפוך את חייך. אל תחשוב שמחר יהיה זמן טוב יותר לעשות את זה מאשר עכשיו. אם אתה בטוח במשהו, אל תחשוב על זה, פשוט תעשה את זה!
  • אל תחשוב על מה שעלול לקרות, תהנה ממה שיש לך עכשיו. מה שצריך לקרות, יקרה!
  • היה מציאותי בהווה שלך ואל תעשה אידיאליזציה של עתיד דמיוני. אם אתה רוצה עתיד מספק, אתה חייב ליצור הווה מספק.
  • קבל את זה שאתה לא שולט בכל מה שקורה לך. אכן, אירועים יומיומיים רבים אינם בשליטתך וזה בסדר. לכן, זהה את הדברים שאינם בידיים שלך ואת אלה שאינם. ברגע שאתה מזהה אותם, שאל את עצמך: מה הטעם לדאוג לגבי מה שאני לא יכול לשלוט בו? רק היזהר במקום לדאוג כל הזמן.
  • להרהר. אחד הכלים הטובים ביותר ללמוד לחיות כאן ועכשיו הוא מדיטציה. לכן, עליך להפוך את הפעילות הזו לחלק מהשגרה הקבועה שלך.

בקיצור, המשמעות של כל זה היא שאם אתה רוצה משהו, הגשימי אותו עכשיו. אל תחשוב על מה יכולת לעשות או לתכנן לעשות את זה ביום אחר. ההווה הוא מה שקובע, אל תאפשרו לחיים שלכם לעבור לנגד עיניכם ללא כל משמעות.

ברגע שתתחיל לחיות ברגע הנוכחי, אתה תהיה מודע יותר לדברים שחשובים לך. יתרה מזאת, תהיה יותר חמלה עם עצמך, תבלה יותר זמן איכות עם הסובבים אותך, ותחיה עם תחושת מטרה.

לכן, הסוד לחייך להשיג את המשמעות שאתה רוצה לתת להם הוא לפעול עכשיו. תפסיק לחלום. פעולה היא מה שקובע, וכאן ועכשיו זה מה שאתה צריך לחשוב עליו.