למד כיצד לקבל תבוסה, זה לא אומר כישלון

אם אינך לומד כיצד לקבל תבוסה ולנהל הצלחה
עם זאת, אם אינך לומד כיצד לקבל תבוסה ולנהל הצלחה, ייתכן שתצטרך להתמודד עם נסיבות שליליות בחייך.
לדעת לקבל תבוסה חשובה כמו לדעת לקבל ניצחון. כמובן שלכל הטעויות והכישלונות יש השלכות בהכרח. עם זאת, הם גם מציעים הזדמנויות רבות.

אולי תחשוב שאתה לא צריך ללמוד שום דבר על ניצחון והפסד. עם זאת, אם אינך לומד כיצד לקבל תבוסה ולנהל הצלחה, ייתכן שתצטרך להתמודד עם נסיבות שליליות בחייך.

זה הפך כמעט חובה כדי להשיג הצלחה. יתר על כן, הצלחה נוטה להימדד עם פרמטרים קפדניים. מסיבה זו, סביר להניח שתראה הצלחה כמעט כחובה עליך לבצע כדי שתוכל להוכיח מאוחר יותר שבאמת השגת אותה. מצד שני, להפסיד נחשב לכישלון או אפילו בושה. למעשה, אף אחד מהמושגים אינו מטופל כהלכה.

בהקשר הספציפי הזה, ייתכן שיהיה לך קשה ללמוד לקבל תבוסה. לפעמים, זה מחליש את ההתלהבות ואת החוזק האישי שלך. במקרים אחרים, אתה עלול להתנהג גם באובססיביות וגם בעקשנות ולהגיע למעגל קסמים של תסכול.

"אנחנו לומדים מעט מניצחון, הרבה מתבוסה".

-פתגם יפני-

למה כל כך קשה ללמוד לקבל תבוסה?

כפי שהזכרנו לעיל, אחת הסיבות לכך שכל כך קשה לקבל תבוסה היא האמונות הכוזבות המקיפות אותו. הראשון הוא שאם אתה לא משיג משהו, נכשלת. עם זאת, האמת היא שיש הבדל גדול בין להיות מובס לבין כישלון. למעשה, הראשון הוא נסיגה טבעית לחלוטין, והשני רק גישה.

באופן כללי, אם אינך יכול לקבל תבוסה, אתה כנראה נאבק בשלושה תחומים בחייך:

  • סובלנות נמוכה לתסכול. אתה מתקשה להשלים עם העובדה שלא תמיד דברים מסתדרים כפי שרצית.
  • הערכה עצמית נמוכה. קשור לאופן שבו אתה שופט את עצמך. אתה לא מקבל את זה שאתה יכול להיכשל או לעשות טעויות. יש לך הערכה עצמית נמוכה כי אתה לא מעריך שאתה חשוף להיות פגיע.
  • מערכת ערכים. אתה נוטה לייחס חשיבות מוגזמת להצלחה. המשמעות היא שאתה מקדיש פחות תשומת לב להיבטים בעלי ערך אחרים של ההתפתחות שלך ושל חייך. לכן, אתה מעריך את התוצאה הרבה יותר ממה שחווית כדי להשיג אותה.
לדעת לקבל תבוסה חשובה כמו לדעת לקבל ניצחון
לדעת לקבל תבוסה חשובה כמו לדעת לקבל ניצחון.

כאשר אתה נאבק לקבל תבוסה, אתה עלול לגלות שאתה חווה תחושת עליונות מזויפת. עם זאת, כאשר מה שתכננת לא קורה בפועל, השקרים האלה שסיפרת לעצמך מתרסקים סביבך.

תפסיק להיות עקשן ולמד איך לקבל תבוסה

אם לא תלמד לקבל תבוסה, בסופו של דבר תרגיש מתוסכל ואי נוחות. לדוגמה, אתה עלול לסרב לקבל שהקשר שלך הסתיים. לפיכך, אתה מנסה שוב ושוב לתקן דברים עם בן הזוג שלך.

דוגמה נוספת היא לא לקבל את זה שאיבדת הזדמנות מסוימת. לפיכך, אתה עלול בסופו של דבר ללכת בשבילים דומים בניסיון לתפוס מחדש את הסיכוי האבוד הזה. למעשה, אתה כנראה תהיה ממש קשה עם עצמך. יתר על כן, סביר להניח שבסופו של דבר תבקשו מעצמכם הרבה יותר ממה שאתם באמת מסוגלים לתת באותו זמן. לחלופין, אתה עלול לנזוף בעצמך על שהפסקת לעשות משהו או שלא עשית אותו בכלל.

העקשנות הזו לא מאפשרת לך לעבד את מה שקרה. אתה גם לא יכול ללמוד מהניסיון. בנוסף, הרגשות השליליים שלך מתגברים, ואתה כועס ומתוסכל. יתר על כן, אתה עלול להסתבך ואפילו להיעצר לחלוטין. עם זאת, זה תלוי עד כמה אתה עמיד לקבל את המציאות.

לומדים להפסיד

מנקודת מבט פסיכולוגית, יש ערך עצום לתבוסה. ראשית, זה שם קץ לנרקיסיזם הילדותי שכולם נולדו איתו. אתה מתחיל להבין שאתה לא יכול להשיג הכל. יתר על כן, שלא תקבל את כל מה שאתה רוצה. למעשה, כל המציאות בנויה על עיקרון זה.

שנית, תבוסה יכולה להיות מקור גדול לידע. למעשה, מתוך תבוסה, אתה יכול לגלות את הגבולות שלך, היכן טעית והיכן אתה נמצא בחייך עכשיו. לפיכך, תבוסה מייצרת ידע חדש שאתה יכול להשתמש בו להשגת מטרות חדשות. כך עובד המדע. הוא מתקדם על בסיס שגיאה.

לדעת איך לקבל תבוסה פירושו שאתה צריך ללמוד להתמודד עם זה בסקרנות ועניין. כן, אף אחד לא אוהב להפסיד. עם זאת, מי שיודע להפסיד נוטה להתגבר על רגשות התסכול שלהם די מהר. במקום זאת, הם מתמקדים במה שהם לומדים ממנו. למעשה, למרות שזה אולי נראה פרדוקסלי, לדעת להפסיד פירושו גם לדעת איך לנצח.