7 מפתחות להפסיק לערער את עצמך

תפסיק לערער את עצמך ולהטביע מלכודות נפשיות
אם אתה רוצה להתקדם ולצמוח, תפסיק לערער את עצמך ולהטביע מלכודות נפשיות.
להרביץ לעצמך היא גישה נפוצה שעלולה לגרום לנזק רגשי ניכר. למד כיצד להפסיק לערער את עצמך ולשפר את הרווחה הפסיכולוגית שלך במאמר זה!

אחת הבעיות המעכבות את הצמיחה האישית שלך ושעשויה ליצור אי נוחות ניכרת היא הנטייה שאולי תצטרך להמעיט בערכו של עצמך ולהציב בדרכך מכשולים שמונעים ממך להשיג את מה שאתה רוצה. הגיע הזמן להפסיק לערער את עצמך!

קל להתחיל לחשוב שאתה יותר גרוע מאנשים אחרים ושאין לך שום ערך. אתה משכנע את עצמך שאתה לא יכול לעשות משהו, וזה מערער את ההערכה העצמית שלך. כתוצאה מכך, ולאורך זמן, יכולות להיות לכך השלכות שליליות מאוד בכל תחום בחייכם.

זכור שמי שמבלה איתך הכי הרבה זמן זה אתה עצמך! אם אתה מתייחס לעצמך רע, אל תיקח בחשבון את הרגשות והצרכים שלך ואל תפסיק להעניש את עצמך, אז יהיה לך קשה מאוד להרגיש טוב עם עצמך ולהפוך לאדם שאתה רוצה להיות.

אם אתה רוצה להתקדם ולצמוח, תפסיק לערער את עצמך ולהטביע מלכודות נפשיות. הנה איך לעשות את זה.

איך להפסיק לערער את עצמך

1. פתחו את הראש ותרגלו גמישות מחשבתית

הצעד הראשון להפסיק לערער את עצמך הוא לאמץ פרספקטיבה נכונה לגבי עצמך. לשם כך, קודם כל, חשוב להעריך את רמת הנוקשות הנפשית שלך. האם אתה באמת חושב על כל האפשרויות הקיימות כשמשהו קורה או שאתה רואה את העולם יותר מנקודת מבט של הכל או כלום?

להיות מודע לכך שיש יותר מגרסה אחת של אירועים, יותר מאפשרות אחת אפשרית ובקיצור, יותר מפרספקטיבה אחת, יעזור לך להסתכל על עצמך אחרת ולא להיות שופט משלך.

2. היזהרו מפרפקציוניזם

הרצון לעשות דברים נכון זה נורמלי, אבל הבעיה מתרחשת כאשר אתה לוקח את זה לקיצוניות. אי אפשר להיות מושלם בהכל. אנשים עושים טעויות, והטעויות האלה הן הזדמנויות למידה להמשיך לצמוח.

אם אתה כל הזמן רוצה לעשות הכל נכון, אתה עלול בסופו של דבר לשקוע ברמת ביקוש מוגזמת שמובילה לאי שביעות רצון מתמשכת ולדרגה גבוהה של לחץ. לכן, לדאוג זה בסדר, אבל לגרום להכל להסתובב סביב הכישלונות שלך זה מסוכן. לפעמים, שלמות היא לא כל כך מושלמת.

3. לא הכל שחור ולבן

הצעד הראשון להפסיק לערער את עצמך הוא לאמץ פרספקטיבה נכונה לגבי עצמך
הצעד הראשון להפסיק לערער את עצמך הוא לאמץ פרספקטיבה נכונה לגבי עצמך.

לא הכל בחיים הוא שחור או לבן, יש מגוון שלם של גוונים ביניהם. לכן, אתה לא יכול פשוט לסווג דברים רק כטובים או רעים, כי ישנן דרגות שונות והרבה גורמים שצריך לקחת בחשבון.

אל תתייאש כשנראה שאין לדברים פתרון. החיים מלאים בעליות ומורדות. מה שעשוי להיראות שלילי יום אחד עשוי מאוחר יותר להיות בעל השלכות חיוביות עבורך.

4. אל תאשימי את עצמך בהכל

עוד מפתח חשוב להפסיק לערער ולהרוס את עצמך הוא לצאת מההרגל להאשים את עצמך בכל דבר. למה אתה עושה את זה? אם תחשוב איך לעשות דברים אחרת או תחפש חלופות אחרות, תרגיש טוב יותר. לכן, למד לראות כל סיטואציה בפרספקטיבה ולנתח את המתרחש בהקשר שלה.

אשמה היא תחושה מאוד מגבילה שכבולה לעבר. כי למרות שאתה צריך לדעת שיש לך דברים שגויים או נכשלים, אתה לא צריך להרביץ לעצמך על זה.

5. העריכו את עצמכם

דרך נוספת להפסיק לערער את עצמך היא להעריך את עצמך בצורה אובייקטיבית ובמידת האפשר לעשות זאת מבלי לשפוט את עצמך. כדי לעשות זאת, עדיף לחשוב היטב על הסיבות לכך שחלק מהדברים לא הולכים טוב עבורך ואילו בעיות יש לך כרגע.

לדעת היכן אתה נמצא חיוני כדי לדעת מה לעשות. בנוסף, אנו ממליצים להימנע מלהתמקד במה שלא הולך טוב. לאחר ניתוח זה, התחל לחשוב מה אתה רוצה בחיים שלך ומה אתה יכול לעשות כדי להשיג את זה. במילים אחרות, הגדירו מטרות וקבעו תכנית פעולה.

6. אל תנסו לשלוט בכל רגע

בדיוק כמו שצריך להגביל את רמת הפרפקציוניזם שלך, זה גם רעיון טוב לא לנסות לשלוט בכל מצב ומצב. הסיבה לכך היא שלא תמיד ניתן לעשות זאת, גם כאשר אתה חושב שכן.

למרות שהתחושה של שליטה עשויה לתת לך שקט נפשי, ניסיון תמיד להיות בשליטה יכול גם להלחיץ אותך או אפילו להוביל אותך לחוות חרדה. הרבה יותר טוב לתרגל רוגע נפשי באמצעות מדיטציה, יוגה או תרגילי נשימה.

7. אל תפחדו לעשות טעויות

הטיפ האחרון הזה להפסיק לערער את עצמך קשור לטיפ הקודם. בדיוק כמו שזה דבר חיובי לנסות לא תמיד להיות בשליטה, אתה גם צריך להיות מודע לכך שלטעות זה בדרך כלל לא רציני מדי. ואם כן, סלח לעצמך. אל תהיה כל כך קשה עם עצמך.