שתיקה יכולה לשנות את חייך

שתיקה יכולה לשנות את חייך מכיוון שכאשר אתה שותק
שתיקה יכולה לשנות את חייך מכיוון שכאשר אתה שותק, אתה מגלה מחדש את החלקים החיוניים של עצמך.
להיות דומם ולשקוע בשקט הוא דרך לגילוי מחדש של מה שחשוב בחיים.

שתיקה היא הדרך הפשוטה והטבעית ביותר להשקיט את הנפש ולהרגיע את הרגשות שלך. זוהי אמת פשוטה שיש לה השלכות עמוקות. זה מדהים מה אתה יכול להשיג אם תלמד להישאר בשקט ודומם. לא כאקט של הכלת עצמך או הדחקה של רגשותיך, אלא כדרך להתמודדות מושכלת עם כל מיני מצבים. אם תתני לזה, השתיקה יכולה לשנות את חייך.

אנחנו לא מגזימים באמירה שכל אחד יכול לשנות את חייו אם יפנה מקום לשקט. הסיבה לכך היא ששתיקה יכולה לעזור לך להימנע מעימותים ואשמה. כמו כן, היא מאפשרת למצוא בהירות ואיזון. למעשה, אנשים רבים מגדירים זן כיכולת להישאר בשקט ודומם.

נראה שכל דבר בחברה המודרנית נוגד את השלווה, השתיקה והפשטות. אתה מוקף כל הזמן בגירויים, חוויות ורעש. בני אדם נוטים להיות תקועים בדפוסי הצטברות, המובילים לאי שקט. קל להרגיש לא מסופק, לא משנה כמה ניסיון, כסף או הצלחה הייתה לך. הסיבה פשוטה: כולנו שכחנו מה חיוני בחיים.

גירוי יתר

המטרה לכאורה של ההתקדמות המדעית היא להקל על החיים. למרבה הצער, שום דבר לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת. הסיבה לכך היא שפשטות היא מושג שחי במוחם ובלבם של אנשים. זה לא משהו שאתה יכול לקנות.

המצאות עכשוויות רבות קיימות במיוחד כדי לחסוך לנו זמן. זמן הוא החיים, ואנשים רודפים אחר חדשנות כך שלא נצטרך לבזבז זמן על דברים שחוזרים על עצמם שאינם תורמים דבר לצמיחה שלך. עם זאת, במקום לנצל את ההזדמנות המדהימה הזו, אנו מנצלים את "הזמן הפנוי" שלנו כדי להיכנע לאלציות, לפעילויות חסרות משמעות וטריוויאליות ולאוטומטיזם.

זה כאילו אנחנו מפחדים להשאיר מקומות ריקים בלוחות הזמנים שלנו. אנחנו אובססיביים למלא את החללים. כמו כן, זו סיבה נוספת לכך שהשתיקה הפכה לבלתי נסבלת עבור אנשים רבים. הם מאמינים שהם צריכים תמיד להגיב, לדבר או להקשיב למשהו.

להיות דומם ולשקוע בשקט הוא דרך לגילוי מחדש של מה שחשוב בחיים
להיות דומם ולשקוע בשקט הוא דרך לגילוי מחדש של מה שחשוב בחיים.

יש אנשים שיש להם התקף פאניקה כשהם מבינים שהם לא מוצאים את הטלפון שלהם. זה בגלל שהשתיקה הווירטואלית מהדבר שהם אובססיביים אליו היא בלתי נסבלת.

חיים פשוטים

אתה כנראה מסבך דברים בחייך שלא לצורך. רוב האנשים כן. אתה ממלא את חייך בחפצים, רצונות ופעולות לא טרנסצנדנטיות. לפעמים, כשאתה מרגיש את כובד המשקל של כל המצבים שדוחקים אותך, אתה בסופו של דבר קונה חפץ או צעצוע חדש כדי למנוע את אי הנוחות. אתה שוכח שהמפתח הוא לא כמה דברים חומריים יש לך. להיפך, המפתח לשלום ואושר הוא להיפטר ממה שאתה לא צריך.

חיים פשוטים מורכבים מלהימצא רק מה שאתה צריך. אתה אוכל כשאתה רעב, ואתה מפסיק לאכול כשאתה שבע. אתה ישן כשאתה עייף, ואתה מתעורר כשצריך להתעורר. אתה עובד, אוהב ונהנה מהזמן הפנוי שלך.

פשטות היא חזרה ליסודות. חלק מהסוד לחיות כך הוא לתת לשקט מרחב בחייך. בדרך זו, אתה גורם למוח וללב שלך לפעול בקצב איטי יותר.

מלאות השתיקה

שתיקה יכולה לשנות את חייך מכיוון שכאשר אתה שותק, אתה מגלה מחדש את החלקים החיוניים של עצמך. מורה הזן חורחה בוסטמנטה מציין ששתיקה ושקט הולכים יד ביד. איך אתה יכול להישאר בשקט? פשוט תפסיק לזוז. אם תפסיק לזוז, השקט הפנימי שלך יגיע באופן טבעי.

הבעיות שלך אינן קשורות לדברים שיש לך או אין לך, לעבודה שלך או למצבים שחווית בחייך. במקום זאת, הם קשורים לרצון התזזיתי שלך להגיע למשהו חיצוני לפני שתשקיט את האני הפנימי שלך. הרצון הזה הוא בור ללא תחתית. לעולם לא תהיה מרוצה ממה שתמצא שם. לפיכך, תמיד תרצה להמשיך לחפש.

דממה ושקט עוזרים להרגיע את התשוקה הכאוטית והבלתי יודעת שובע. הם עוזרים לטפח את השלווה הפנימית שאתה צריך. כאשר אתה מטפח שקט ושקט בחייך, תוכל לזהות טוב יותר מה חיוני ומה מיותר. כתוצאה מכך, תהיה לך בהירות רבה יותר ותקבל החלטות טובות יותר. שתיקה מדברת רבות. זה מדבר אליך. למה אתה לא מקשיב?