ניאופיל: אדם בעל זיקה חזקה לחידושים

ניאופיל הוא תכונת אישיות המאופיינת בזיקה חזקה לחידוש
בהקשר זה, ניאופיל הוא תכונת אישיות המאופיינת בזיקה חזקה לחידוש.
שמעת פעם על המונח ניאופיל? גלה מה זה במאמר זה!

החברה ממשיכה ללחוץ עלינו לקבל את הדברים העדכניים והמקוממים ביותר. כיום, יש שפע יתר של משאבים ומידע. בהקשר זה, ניאופיל הוא תכונת אישיות המאופיינת בזיקה חזקה לחידוש.

ניאופיליים נוטים לרצות לקבל את המכשירים האלקטרוניים החדשים ביותר, לחיות חוויות חדשות, או לדעת את כל המידע האפשרי בנושא. חלק מההתנהגויות האופייניות ביותר שלהם הן חוסר התאמה והרצון לשנות את השגרה שלהם באופן קבוע מדי.

כמה מחברים מהמאה ה-20, כמו JD Salinger עם Hapworth 16, 1924 (1965) וכריסטופר בוקר עם The Neophiliacs (1969), הפכו את המונח ניאופיל לפופולרי.

במאמר זה נלמד את המאפיינים של ניאופיליה. נוסף על כך, ננסה לגלות אם זה בעייתי או שזה באמת יתרון.

תכונות של ניאופילים

1. כושר הסתגלות

הנאופילים מחפשים כל הזמן גירויים חדשים. בשל כך, הם מסוגלים להסתגל לשינויים הרבה יותר מהר מרוב האנשים. תכונה זו היא בדרך כלל חיובית מאוד. הודות לכך, קל יותר לנאופיליות לפתח תכונות כמו חוסן.

2. דחיית שגרה ומסורת

האויב מספר אחת של ניאופיל הוא השגרה. עבור ניאופיליות, לעשות את אותו הדבר יום אחר יום הוא אחד הפחדים הגדולים ביותר שלהם. למרות שאף אחד לא אוהב לעשות את אותו הדבר שוב ושוב, המצב הזה מטריד במיוחד עבור ניאופיל.

לכן, ניאופיליות נוטים לחפש גירוי מתמיד כדי לנסות ולמצוא דרכים לברוח מהשגרה שלהם. בנוסף, הם מרגישים לכודים במצבים שבהם עליהם להישאר מחויבים. זהו חיסרון לא קטן כשמדובר, למשל, בשמירה על עבודה יציבה או בן זוג רשמי.

מצד שני, ניאופילים לא אוהבים מסורות. האנשים האלה לא יכולים לקבל את העובדה שחלק מהדברים חייבים להיעשות בצורה מסוימת.

ניאופילים נוטים להיות מתבודדים מכיוון שהם לא יכולים לסבול להיות בסביבת אותם אנשים כל הזמן
לפיכך, ניאופילים נוטים להיות מתבודדים מכיוון שהם לא יכולים לסבול להיות בסביבת אותם אנשים כל הזמן.

כמו כן, ניאופיליות נוטים להיות מאוד יצירתיים ואוהבים לחדש, מה שיכול לפצות על כמה מהתכונות השליליות האחרות שלהם.

3. מרדף אחר חידושים

עבור ניאופילים, הצורך לחוות דברים חדשים יכול להפוך לרצון הגדול ביותר שלהם עד כדי הפיכתם לאובססיה.

כך, חוויות חדשות יכולות להפוך לממכרות להן. הנוירוטרנסמיטורים המשתחררים במצבים לא ידועים יכולים לשנות את המוח שלהם עד כדי כך שהם מסוגלים לשנות אותו לצמיתות. עם זאת, ניאופיליות יצטרכו לחוות תחושות קיצוניות יותר בכל פעם כדי להרגיש טוב.

לכן, זה לא נדיר עבור ניאופיליות לנסות כל מיני פעילויות מסוכנות, חומרים וטרנדים. לדוגמה, חלקם עוסקים בספורט אתגרי תוך התעלמות מכל אמצעי הבטיחות. אחרים שוקעים בעולם של שימוש בסמים או צורכים כמויות מופרזות של מזון.

עם זאת, כל עוד הדחף שחווה גילוי של משהו חדש מתועל כראוי, תכונה זו יכולה להיות מועילה למדי.

4. נטייה לחוות שעמום

ניאופיל צריך לנסות דברים חדשים כמעט על בסיס יומיומי. לכן, לעיתים קרובות קשה להם לשים לב לאותו דבר לאורך זמן, בין אם זה טלפון סלולרי, בן זוג או עבודה. הרצון שלהם לגירוי דוחף אותם לצאת עם הישן ולהיכנס עם החדש.

לפיכך, ניאופילים נוטים להיות מתבודדים מכיוון שהם לא יכולים לסבול להיות בסביבת אותם אנשים כל הזמן. הם גם נאבקים להשיג מטרות הדורשות מאמץ מתמיד או לשמור על עבודה יציבה.

אם אתה מזדהה עם התכונות שתיארנו במאמר זה, עליך לדעת שלהיות ניאופיל זה לא בהכרח רע כל עוד אתה מתעל נכון את הצורך שלך בחידוש. אם אתה מתמקד בשיפור תחומי מפתח בחייך, הרצון הזה לגירוי מתמיד לא אמור להוות בעיה רצינית. כעת, אם אתה מגלה שהזיקה הזו לחידושים מסכנת תחומים חשובים בחייך, אל תהסס להתייעץ עם איש מקצוע בתחום בריאות הנפש.