מחבקת קבלה ושינוי

אנחנו היחידים שיכולים לשנות את הדרך שבה מתנהלים חיינו
ומכיוון שאנחנו לא יכולים לשנות את המצב או את האנשים המעורבים, אנחנו היחידים שיכולים לשנות את הדרך שבה מתנהלים חיינו.

בחיים, לעתים קרובות אנו מתמודדים עם מצבים שאנו לא יודעים כיצד להגיב אליהם, ואנחנו יכולים לאמץ קבלה או להישאר בהכחשה לגבי מה שקורה. אבל, מהי הבחירה הטובה יותר?

התשובה היא לקבל את מה שקורה סביבנו. עלינו ללמוד לקבל כל מצב בו החיים או מערכות היחסים שלנו מפתיעות אותנו. אם נתנגד ונכחיש, זה רק יחזק את המחשבות הללו.

"שום דבר אינו קבוע, מלבד שינוי"
-הרקליטוס-

מתמודד, לא נמנע

להתמודד עם מצב פירושו לחפש פתרונות. זה אומר לחיות עם המצב בצורה הטובה ביותר ולהיות מרוצים ממנו.

כשאנחנו מדברים על קבלה, אנחנו אף פעם לא שוקלים הימנעות כאופציה. ההתחמקות מרחיקה אותנו מהמציאות, גורמת לנו ללכת לכיוון השני, לא להתמודד או לפתור את מה שלפנינו. חוץ מזה, קבלה היא הצעד הראשון לקראת שינוי.

קבלה מול התפטרות

לקבל משהו זה למצוא את האיזון המושלם כדי להיות מרוצים מהקלפים שחולקו לנו. זה אומר למצוא את הנוסחה הטובה ביותר כדי לפתור, לשפר, להתאים, לכבד ולראות את הצד החיובי במצב. זה אומר להבין את הדברים כפי שהם.

התפטרות, לעומת זאת, פירושה לחיות עם המצב המציק הזה, כי אין לנו ברירה אחרת או שאנחנו חוששים לדחוף לשינוי. אנו מתמודדים בחוסר רצון עם הצער כמיטב יכולתנו, פשוט מחזיקים מעמד בחיים.

עדיף תמיד לבחור בקבלה. אל תבלבלו קבלה עם התפטרות. השלמה עם מצב פירושה עמידה פסיבית בסבל שהוא מביא, בעוד שקבלת מצב פירושה לקחת בו תפקיד אקטיבי. חלק מהקבלה הוא קבלת החלטות וזה, בתורו, מוביל לשינוי.

לומדים לקבל, לומדים לשנות

חוץ מזה, קבלה היא הצעד הראשון לקראת שינוי
חוץ מזה, קבלה היא הצעד הראשון לקראת שינוי.

קבלה היא תמיד הצעד הראשון להתאמת הדרך הטובה ביותר למצב. זה מאפשר לנו להרגיש בסדר לגבי עצמנו והמצב שלפנינו. אנחנו לומדים להתמודד עם זה בלי לסבול או להיות המום. אנו מרגישים מסוגלים וכאילו אנו מצוידים בכלים הדרושים, בכישורים ובכבוד לאנשים האחרים המעורבים.

לעתים קרובות מאוד, הודות לגילוי העצמי שמגיע יחד עם הקבלה, יגיע הזמן לנתח את חייך, אורח החיים, היחסים הבינאישיים, הרומנטיים והעבודה שלך וכו'... ואז קורים שינויים. בהתבסס על קבלה ומלא בסיפוק של התמודדות עם המצב בצורה טובה, זה הזמן לעשות שינויים בחייך האישיים.

לדוגמה, כאשר מערכת יחסים רומנטית מגיעה למצב קשה עקב חוסר ההתאמה של בני הזוג, הצעד הראשון הוא לקבל את האדם האחר כפי שהוא. כך מסתיימת כל האשמה, חוסר הכבוד והניסיונות לגרום לאדם השני להשתנות.

כאשר אנו מקבלים את הדברים כפי שהם, אנו הופכים מודעים למציאות. לאחר מכן אנו זוכים לכבוד נוסף להבדלים, ומתמודדים איתם בשלווה. זו הסיבה שכאשר אתה מגיע לנקודת הקבלה הזו, מתרחש השלב הבא בתהליך הלמידה הזה, ההחלטה לעשות שינוי.

כשאנחנו מקבלים את המצב, אנחנו מפסיקים להילחם נגד מה שקורה כדי לשנות אותו. במקום זאת, אנו מחליטים לבצע שינויים אישיים על סמך חיינו וחיי בן הזוג שלנו. מצד שני, כשאנחנו נמנעים מדברים, אנחנו לא מקבלים או מתמודדים עם המצב. אז הבעיה נמשכת, גם אם היא נסתרת.

כשאנחנו מקבלים את ההחלטה הזו לשנות, זה בגלל שברגע שאנחנו מקבלים את המצב, אנחנו מחליטים שזה לא איך שאנחנו רוצים לחיות. ומכיוון שאנחנו לא יכולים לשנות את המצב או את האנשים המעורבים, אנחנו היחידים שיכולים לשנות את הדרך שבה מתנהלים חיינו.