שבע תכונות של מגלומנים

שבע תכונות של מגלומנים
שבע תכונות של מגלומנים.
מגלומנים הם אנשים עם דימוי עצמי מאוד מוגזם; הם רואים את עצמם חזקים וחשובים. במאמר זה, גלה שבע תכונות של מגלומנים.

האם אתה מכיר אדם שמשוכנע שכל מה שהם אומרים או חושבים הוא גרנדיוזי? האדם הזה הוא כנראה מגלומן. בדרך כלל, מגלומנים מזלזלים באחרים כי הם מרגישים עליונים. אבל מלבד האגו העצום שלהם, איך באמת מזהים מגלומן?

למרות שזה נפוץ למצוא אנשים גאים בעצמם, בעלי דימוי עצמי נהדר וחושבים שהם מסוגלים לעשות הכל, זה לא כל כך קל לדעת בוודאות אם הם מגלומנים או לא. אבל אם לאותם אנשים יש תפיסה עצמית כל כך גבוהה והם גם מזלזלים ושונאים את כולם סביבם כי הם מרגישים "נעלים" על כולם, אז זה יכול להיות סימן שהם מאוד נרקיסיסטים.

מהי מגלומניה?

מגלומניה היא מצב פסיכולוגי תחת תסמיני הפרעת אישיות נרקיסיסטית, על פי ה-DSM-V. עם זאת, כדי לדעת אם אדם הוא מגלומן כחלק מהפרעה, פסיכולוגים שמים לב אם יש לו רעיונות הזויים או לא ואם יש להם פנטזיות של כוח, רלוונטיות ואומניפוטנטיות שמובילות אותם לחשוב שהם הטובים ביותר.

לדמויות היסטוריות כמו נפוליאון בונפרטה, היטלר, סטלין או מאו דזה-דונג מיוחסות לרוב תכונות מגלומניות ונרקסיסטיות. למעשה, התכונות הללו עודדו אותם לרדוף אחר המטרה של שליטה בעולם כולו.

אם תשים לב להתנהגותם של המנהיגים הללו, תבין שכולם חשבו שהם האנשים היחידים המסוגלים בעולם להציל את מולדתם ולכבוש מדינות אחרות. הם הרגישו שקיומם הכרחי ולכן, המשיכו לחפש כוח אינסופי.

באופן מוזר, אנשים שטוענים באימפולסיביות שהם הכובשים הגדולים ביותר מתוך אמונה שיש להם כוח מוחלט חווים סימפטומים פתולוגיים עזים יותר מכיוון שהם מרגישים אחראים ומסוגלים לבלתי ניתן להשגה . כפי שההיסטוריה הוכיחה פעם אחר פעם, מגלומנים בסופו של דבר הופכים למנהיגים מסוכנים שמוכנים לעשות את הבלתי מתקבל על הדעת כדי להשיג כוח.

מגלומן לא רק יאמין שהם מסוגלים למה שאף אחד אחר לא יכול לעשות. בשל עודף אחריות זה, הם גם ייטו להאשים את עצמם בתוצאות מעשיהם.

במאמר זה, גלה שבע תכונות של מגלומנים
במאמר זה, גלה שבע תכונות של מגלומנים.

כפי שאתה יכול לראות, למגלומנים יש תפיסה עצמית מוגזמת. הם ינסו לקבל תוקף חברתי, שאותו הם משייכים להיותם בעמדת כוח. עם זאת, למרות שהם מגלים ביטחון עצמי רב, הם חסרי חיבה ומרגישים ריקים ונחותים מבפנים.

שבע תכונות של מגלומנים

  • יומרנות. הם מאמינים שהם חיוניים.
  • הם מרגישים בלתי ניתנים להריסה ומסוגלים לפתור כל בעיה שתקרה בדרכם. הם מניפולטיביים, וכך הם מגיעים לעמדות כוח.
  • תחושות של אומניפוטנציה. לעתים קרובות הם מעמידים אנשים אחרים במבחן כדי להשוות את עצמם ולהראות שהם טובים יותר מכולם.
  • הם לא מודים בטעויות שלהם, אז הם אף פעם לא לומדים מהם.
  • דימוי עצמי נרקיסיסטי ואידיאלי.
  • מודעות יתר לתגובת אנשים למה שהם עושים או אומרים. אם אנשים דוחים אותם, הם חושבים שהאנשים האלה הם הבעיה ולא הם.
  • יהירות, נתמך על ידי אגו חזק שצומח כתוצאה מתחושת עליונות.

" הזמן יגיד אם אני אגוז כנפיים או מגלומן. ההבדל בין כת לאמונה הוא הזמן."

-דיוויד מילך-

מה עומד מאחורי אישיותו של מגלומן?

מגלומנים מסרבים להכיר בכך שיש אדם מפחד, מודע לעצמו ומחפש אהבה עמוק בתוכם. זו הסיבה שהם משתמשים בעלבונות וכופים את אומניפוטנציה הכוזבת שלהם כמנגנון הגנה.

מצד שני, בגלל הפחד שלהם להיות נחותים, הם לועגים לכל מי שגורם להם להרגיש מאוימים, וכתוצאה מכך, פוגעים בכל מי שהם חושבים שהוא איום על האגו שלהם. עם זאת, יש אדם חסר ביטחון שמרגיש שהוא לא מסוגל מאחורי המסכה הזו.

בניסיון להגזים ביכולותיהם ולהמחיז את הישגיהם, מגלומניים מגלים, מבלי לרצות, הערכה עצמית חלשה ויכולת דלה להתמודד עם תסכול.

היהירות שלהם יכולה לגרום להם להרגיש בודדים כי אנשים פשוט לא מקבלים אותם. פעמים אחרות, הם עשויים אפילו לבודד את עצמם. רגשות העליונות שלהם עלולים לגרום להם להתרחק מכל מי שהם רואים כנחותים.

הבדידות הזו מובילה לריק רגשי בלתי נמנע שיכול לפגוע ברווחתם.

"אגואיזם הוא חומר ההרדמה שהטבע נותן לנו כדי למות את הכאב בלהיות טיפש."

-ד"ר. הרברט שופילד-