סבא וסבתא קנגורו: המפתח האמיתי לאיחוד משפחה ועבודה

מה שמגביר את הקשיים באיחוד משפחה ועבודה
שני ההורים עובדים מחוץ לבית, מה שמגביר את הקשיים באיחוד משפחה ועבודה.

סבא וסבתא קנגורו הם בסיסיים לחברה. הם מחזה נפוץ בפתחי בתי הספר ובפארקים העירוניים. הם מטפלים בנכדיהם שעות רבות ביום בזמן שהוריהם עובדים. כך, כמעט מבלי להיות מודעים לכך, הם הופכים למחנכים העיקריים בבית.

אחד מכל שישה אנשים בגילאי 50 עד 70 מטפל בנכדיהם בקביעות מסוימת. מתוכם, מחציתם עושים זאת מדי יום ולמעלה מ-12 שעות ביום, על פי דו"ח IMSERSO לשנת 2010 על קשישים. חוסר האפשרות לשלב חיי משפחה ועבודה, מחסור במשאבים כלכליים ובטיחותם הרגשית של הילדים מביאים משפחות להסתמך על סבא וסבתא כרשת התמיכה החשובה ביותר בכל הקשור לטיפול בילדים.

שילוב אפקטיבי של נשים במקום העבודה לצורך מימוש עצמי של עצמן וכמובן לשיפור הכלכלה הביתית יצר צרכים במשפחות לגבי הצעירים ביותר. כך, סבים וסבתות הפכו לדמות המרכזית בהתפתחות הרגשית והאישית של נכדיהם. סבים וסבתות מוצאים את עצמם באותה רמה של הוריו של הילד או אפילו יותר.

סבא וסבתא קנגורו של המאה ה-21

סבא וסבתא הקנגורו של המאה ה-21 מייצגים תפקיד שונה מזה של הסבים של פעם. דמותו של הסבא והסבתא כמטפל וכמחנך הייתה נוכחת לאורך ההיסטוריה, אך הדרישות של החברה של ימינו גורמות לנו לחשוב מחדש על התפקיד שממלאים סבא וסבתא.

תוחלת חיים גדלה ותוכניות הזדקנות פעילה גורמות לכך שלקשישים שלנו יש איכות חיים טובה יותר. הם יכולים להקדיש יותר זמן לטיפול בנכדיהם. הרפואה המודרנית מתהדרת ברעיון שעלינו לחיות זמן רב יותר וטוב יותר. לא מדובר בהגעה ל-100, אלא בהזדקנות מבלי לאבד איכות חיים.

הקשיים הכלכליים שעוברות משפחות רבות היוו אסמכתא מהותית גם בכל הנוגע לקיומה של סבא וסבתא כמטפלים ראשוניים.

הורי קנגורו מציעים אלטרנטיבה משתלמת מבחינה כלכלית מכיוון שהורים רבים אינם יכולים להרשות לעצמם לשלם עבור גן ילדים או מטפלת שתטפל בילדיהם. סבים וסבתות נוטים לטפל בנכדיהם במשך שעות ואינם כופים זמן סגירה או לוח זמנים. זה גורם להורים להרגיש בנוח.

שילוב נשים בשוק העבודה

הם מטפלים בנכדיהם שעות רבות ביום בזמן שהוריהם עובדים
הם מטפלים בנכדיהם שעות רבות ביום בזמן שהוריהם עובדים.

במהלך העשורים האחרונים, החברה שלנו שינתה באופן משמעותי את חלוקת המשימות הביתיות. שני ההורים עובדים מחוץ לבית, מה שמגביר את הקשיים באיחוד משפחה ועבודה. לכן, במידת האפשר, סבים וסבתות משמשים כחלופה לטיפול בילדים.

" סבים וסבתות הם קוסמים שיוצרים זיכרונות נפלאים לנכדיהם. "

-בעילום שם-

סבא וסבתא קנגורו: שותפות בעלת ערך

סבים וסבתות תומכים רגשית בנכדיהם. קשרים רגשיים ורגשיים חשובים מאוד ביניהם ומתעוררים כתוצאה מפעילות משותפת ותחושות של סיפוק יחסי.

סבא וסבתא מרגישים שמחים שיש מישהו שמעודד אותם להישאר פעילים, כמו גם להישמע וללוות אותם. באותו אופן, החיבה והאשליה שבה פונים הנכדים לסבא וסבתא מחזקות את הביטחון וההערכה העצמית שלהם.

ילדים תופסים את החיבה והקרבה של סבא וסבתא שלהם, וכך יוצרים קשרי אמון. כתוצאה מכך, הם הולכים לסבא וסבתא שלהם בחיפוש אחר תמיכה וברגעי חרדה. במובן זה, הניסיון והידע שלא יסולא בפז שסבים וסבתות מספקים יוצרים לילדים "בית ספר לחיים" הכולל כבוד, ערכים, משחקים בין-דוריים ואהבה לזקנים שלנו.

הנחיות לדו קיום לא "להתעלל" בסבא וסבתא קנגורו

  • להציב גבולות לגידול הילדים. סבים וסבתות יכולים לחנך ולהשתתף בגידול נכדיהם, אך אסור להם לחרוג מתפקידם ותפקידם של ההורים.
  • כבדו את שעות הפנאי והאושר של כל אחד מבני המשפחה. הקשישים חייבים גם לקבל את המרחב שלהם ולעסוק בפעילויות שונות שאינן מוגבלות לטיפול בילדים.
  • היו אסיר תודה על עזרתם. ללא תמיכתם, ארגון הבית יהיה קשה מאוד.

נראה שלסבים וסבתות יש תפקיד פעיל מאוד בגידול נכדיהם בימינו. עזרתם חשובה לאין ערוך להורים. הם לא רק דואגים לנכדיהם אלא מלמדים אותם ואוהבים אותם בכל ליבם. מכאן, כחברה, אנחנו חייבים להם כל כך הרבה.

"אין ספק, שתיים מהחוויות המספקות ביותר בחיים חייבות להיות אלו של להיות נכד או סבא וסבתא."

-דונלד א. נורברג-