המחיר של לחץ הורים

אבל המחיר של הלחץ ההורי שגידול ילד כרוך בו הוא עניין אחר לגמרי
אבל המחיר של הלחץ ההורי שגידול ילד כרוך בו הוא עניין אחר לגמרי.
גידול ילד מלחיץ יותר בימינו, במיוחד בשל הדרישות הגוברת של ילדים והורים. קיץ בעיר, אחר הצהריים בפארק ופעילויות כאלה הפכו אט אט לפעילויות חוץ-לימודיות שמכניסות את הילדים והמבוגרים ללחץ.

אין ספק שלהולדת ילד זו ברכה. אבל המחיר של הלחץ ההורי שגידול ילד כרוך בו הוא עניין אחר לגמרי. למעשה, אתה יכול אפילו לומר שגידול ילד הוא כמעט כמו ריצת מרתון.

כאשר אישה בהריון, אנשים אומרים לה שמתח הוא גורם סיכון ושהוא יכול להשפיע על התפתחות התינוק. עם זאת, חייה של אישה די משתנים ברגע שהתינוק נולד, וזה לא כל כך קל להימנע מלחץ.

חלק ניכר מהלחץ נובע ממגמה: לגרום לילדים לעשות הרבה פעילויות מחוץ לבית הספר. במקרים רבים, פעילויות אלו מוסיפות לאשמתו של ההורה בכך שאינו מבלה מספיק זמן עם ילדיו.

עצה לאמהות

כאשר התינוק נולד, רק מעט הורים יודעים כיצד להתמודד עם לחץ או כיצד להימנע מיצירת סביבה מלחיצה במשק הבית. למעשה, במקרים רבים אנשים חושבים שכהורים "אתה חייב ללמוד בדרך", אז בדרך כלל לאף אחד לא אכפת להסביר איך לנהל את זה. מצד שני, אם לאם יש קריירה מקצועית, זה בדרך כלל לא מקל על זה.

העובדה הזו כשלעצמה כבר מלחיצה. בנוסף, מומחים רבים ממליצים על הרגלים אחרים שעשויים להפוך את הכל לתובעני עוד יותר, כמו לגרום לרך הנולד לישון בחדר ההורים אך לא על מיטת ההורים.

המחיר האמיתי של לחץ הורים
המחיר האמיתי של לחץ הורים.

יתרה מכך, האם חייבת להיזהר במה שהיא אוכלת אם היא מניקה. ויש גם הרעיון הנפוץ שאם אישה חוזרת לעבודה, היא לא אוהבת את התינוק שלה מספיק. אבל אז, אם היא לא תחזור לעבודה, אז היא לא אוהבת את עצמה מספיק.

כל הזמן לעשות דברים למען הילד שלך

כל הגורמים הללו הופכים את ההורים לבני אדם עייפים ולחוצים; אנשים שמסתכלים בכל פינה כדי לקבל כמה שיותר זמן.

ברגע שהילדים גדולים מספיק כדי להתחיל שיעורי מוזיקה, להצטרף לקבוצת ספורט או ללמוד שפה אחרת, הלחץ עדיין יכול לעלות. לקחת אותם לפעילויות, לאסוף אותם, לעמוד בלוחות הזמנים שלהם... פעילויות אלו דורשות, מלבד זמן, משאבים כספיים לתשלום ההרשמה והתשלום החודשי. לפעמים הורים עשויים לשאול את עצמם "האם אני יכול לשלם עבור חינוך טוב יותר לילדים שלי?" מה שמוביל לתקציבים משפחתיים מגבילים יותר ולשעות עבודה נוספות על מנת להרוויח את הכסף עבור הפעילויות האמורות.

המחיר האמיתי של לחץ הורים

להיות במתח זה לפרקי זמן ארוכים משפיע על הבריאות. כאבי בטן, כאבי ראש וכאבי שרירים עשויים להתחיל להופיע. ההשלכות ארוכות הטווח מסוכנות אפילו יותר וכוללות לחץ דם גבוה, מחלות לב, חרדה ודיכאון, בין היתר.

וזאת בהתייחס לבריאות ההורים. אבל האמת היא שלחץ הורים משפיע גם על ילדים. מהרגע שהיא נכנסת להריון, הלחץ של האם יכול להשפיע על בריאות התינוק. למעשה, מחקר מחקר על היבט זה מראה שמתח אימהי במהלך ההריון יכול להשפיע על הפיזיולוגיה והיציבות הנפשית של הילד.

יתרה מכך, במהלך שנות ילדותם הראשונות, ילדים להורים הסובלים ממתח וחרדה נוטים להעביר זאת לדור הבא. נראה גם שסגנון חינוך בעל שליטה רבה מגביר את החרדה עוד יותר.

אתה לא צריך למהר כדי להיות הורה טוב

לפי הנתונים הללו, המסקנה המתבקשת היא שהורים לחוצים מהווים איכשהו סכנה לעצמם ולילדיהם. יותר מדי פעילויות ואפשרויות להצליח עבור ילד עלולות להועיל אם מתח קיים לעתים קרובות.

אולי זה הזמן ללכת לאט ולהעריך הכל מחדש. אולי אין צורך ביותר מדי פעילויות או אולי אתה יכול להחליף אותן בפעילויות אחרות ומרגיעות יותר. למרות שאתם עשויים לחשוב שהפעילויות ליד הבית שלכם אינן הטובות ביותר, קחו בחשבון שהבריאות הפיזית והנפשית של המשפחה שלכם בהחלט חשובות יותר.