בישול ככלי טיפולי

בישול הוא אחת מאותן פעילויות המשלבות אמנות
בישול הוא אחת מאותן פעילויות המשלבות אמנות, טכניקה וידע.

בישול הוא אחת מאותן פעילויות המשלבות אמנות, טכניקה וידע. זה תחום שבו תרבות וחיבה מופעלות במשימה אחת. בעצם, אנחנו אוכלים את הנוף שמקיף אותנו. אנחנו מכינים אותו על סמך מסורות וידע נרכשים ועושים זאת בהתאם ליחסים עם אחרים.

ישנן מספר דרכים שונות להסתכל על בישול. אחד מהם הוא הפרקטי ביותר. אתה מבשל כל מה שיש לבשל, איך שאתה יכול לבשל אותו, כדי למלא את הצרכים התזונתיים. דרך נוספת להסתכל על זה היא מסחרית, שכן גם הכנת מזון היא עסק.

"המטבח הוא האלכימיה של האהבה."

- גיא דה מופסנט -

עם זאת, הדרך היעילה, היצירתית והחברתית ביותר להסתכל על בישול מכוונת למציאת הנאה ממנו ולגרום לאחרים ליהנות מהתוצאות. כשמכינים אוכל בלי למהר ובמטרה לתקשר חיבה ולעשות רגע מיוחד למי שאנחנו אוהבים, אז זה גם מפסיק להיות משימה מקצועית וזה הופך לביטוי אישי. זה גם הופך לכלי טיפולי.

מודעות חושית, התרומה הראשונה של הבישול

בישול הוא אחת מאותן פעילויות שמערבות את כל החושים. אלה נשארים פעילים לאורך כל התהליך, עד סופו. ראייה, שמיעה, מגע, וכמובן, ריח וטעם צריכים להיות מופעלים במהלך הצירים. כשאנחנו אוכלים, אותו דבר קורה.

בדרך זו, הבישול הופך לקשת אמיתית של תחושות. לכן, זה מרמז על חוויה אינטגרלית. זו אחת הפעילויות הבודדות בימינו שמאפשרות את המצעד הזה של רשמים חושיים, שתמיד מתגמל מאוד.

בישול הוא חוויה יצירתית

אחד ההיבטים המעניינים ביותר בבישול הוא שמדובר בפעילות שבה התוצאה אף פעם לא זהה. אותו אדם יכול לבשל מנה פעמיים וזה לא ייצא בדיוק אותו הדבר. שני אנשים יכולים לשכפל את אותו מתכון והטעם יהיה שונה. עד כדי כך, זו פעילות מאוד אישית, ולכן, יצירתית.

באופן דומה, זו אחת המשימות המאפשרות אינסוף וריאציות. זה מברך על שינוי בכל אחד מהשלבים. לפעמים, בדרך שבה אנחנו מכינים מאכלים מסוימים ופעמים אחרות בדרך שבה אנחנו מציגים אותם. כמו כן, במרכיבים שבהם משתמשים, כמה זמן אנחנו מבשלים אותם, ובליווי שמוסיפים. בישול הוא יצירתיות טהורה.

סבלנות וריכוז

זה גם הופך לכלי טיפולי
זה גם הופך לכלי טיפולי.

בישול הוא אחת מאותן פעילויות הכוללות שלבים עוקבים. יותר מאשר בפעילויות אחרות, עליך להשלים שלב אחד לפני שתמשיך לשלב הבא. זה דורש סבלנות. זמני הבישול אינם תלויים בך.

באותו אופן, אתה עושה הרבה משימות בזמן הבישול, לפעמים אפילו במקביל. למשל, בזמן שאתם מניחים את הבצק בצד כדי שיוכל לנוח, מתחילים לעבוד על המילוי. או בזמן שמשהו רותח, מכינים הכל לשלב הבא. זה דורש ממך למקד את תשומת הלב שלך במה שאתה עושה ורק בזה. זה מגביר את הריכוז שלנו.

פתרון בעיות וקבלת החלטות

בישול הוא בלתי צפוי. אתה מבשל משהו והעוף שלך נשרף בגלל שדעתך מוסחת. או שאתה מבין שלאוכל אין את המרקם והעקביות שרצית. כל הבעיות הקטנות האלה דורשות פתרון. והתרגיל לפתור את הקשיים הללו מרמז על גירוי לאינטליגנציה שלך.

העובדה היא, שאתה צריך לקבל החלטות רבות במהלך הכנת המנה. המתכון אולי אומר שאתה אמור לאפות משהו במשך 10 דקות אבל אתה מבין שזה לא מספיק זמן. זה מחייב אותך לנתח את המצב ולחשוב מה אתה הולך לעשות. בישול מגביר את יכולת קבלת ההחלטות שלך.

מרגיע ומשעשע

כאשר יש לך גישה חיובית, בישול הופך לפעילות מרגיעה. הדבר החשוב הוא לא לבשל בעצבנות או לצפות לקבל תוצאות מושלמות. באופן אידיאלי, אתה יכול להכין הכל ברוגע ולשמור על ראש פתוח.

בישול עם בן הזוג או עם חברים יכול להיות חוויה מאוד מהנה וידידותית. באותו אופן, הגשת מנה שהוכנה במו ידינו מעידה על חיבה. עם גישה טובה, פעילות זו יכולה להיות מהנה ומתגמלת להפליא.

אנחנו לא צריכים להיות מומחים כדי להיכנס לזה. גישה טובה ותוכנית בסיסית זה די והותר. זו פעילות שאפשר לעשות בבית וזמינה לכל אחד. בנוסף, אין להכחיש את היתרונות הפסיכולוגיים והחברתיים שלו. אתה בהחלט צריך לנסות לבשל משהו היום!