חרדת בוקר - איך למזער אותה

חרדת בוקר יכולה להיות מגבילה למדי עבור אדם שאינו יודע כיצד לנהל אותה כראוי
חרדת בוקר יכולה להיות מגבילה למדי עבור אדם שאינו יודע כיצד לנהל אותה כראוי.
חרדת בוקר נפוצה שכן זוהי תקופה רגישה במיוחד ביום. למרבה הצער, לעתים קרובות זה משפיע על שאר היום. לפיכך, עליך ללמוד מה אתה יכול לעשות כדי להירגע מוקדם ביום.

חרדת בוקר היא קשה וקשה להתמודד איתה. אתה אף פעם לא יודע מתי זה יופיע. עם זאת, הוא נוטה לעשות זאת בשעה הכי לא נוחה של היום.

זה מתחיל כהיגיון עיקש ומעגלי שמתגנב פנימה כמו צל, מעין ציפייה שמובילה לעוררות פיזיולוגית. למרבה הצער, חרדת הבוקר שלך יכולה בקלות להתנות את שארית היום שלך. זה מוביל לפחד עז מהמכשולים או האתגרים שעלולים לבוא בדרכך.

חרדת בוקר יכולה להיות מגבילה למדי עבור אדם שאינו יודע כיצד לנהל אותה כראוי. לכן, המשך לקרוא את המאמר הזה כדי לגלות כמה טיפים שעשויים להיראות פשוטים אך יכולים לעזור לך לאפס את היום שלך לאחר התחלה גרועה.

קום מהמיטה אם יש לך חרדת בוקר

אתה מתעורר בבוקר ופוקח את העיניים ולפני שאתה יכול לחשוב על משהו אחר, אתה מרגיש חרדה. אז, אתה מיד מתחיל להרגיש אי שקט וזה מתורגם לעוררות פיזיולוגית, ואחריה כפייה אפשרית לבכות וכמה תחושות של חוסר התאמה. יש גם חשש, ובשלב מסוים אתה מחליט שאתה לא באמת רוצה להמשיך את היום שלך.

לוח הזמנים שלך מלא בדברים שאתה צריך לעשות, כמו פגישה עם אדם שמעולם לא פגשת או מסיבה עם חברים. אולי אתה צריך ללכת לקניות או לסיים פרויקט. אבל יהיו התוכניות שלך לאותו יום אשר יהיו, החרדה היא שם כדי להרתיע אותך. לא רק זה, זה מזמין אותך לרוץ לכיוון השני.

מסיבה זו, חשוב שתדעו איך להוריד את המחשבות הקטסטרופליות שהורסות לכם את היום ברגע שהן מתחילות. הסיבה לכך היא שמחשבות כאלה אינן במקרה ויכולות להשתלב בקלות בדיאלוג הפנימי שלך בזמן שאתה עדיין שוכב במיטה.

למעשה, יש טכניקות להתמודדות עם האשפה הנפשית שלך. הם יעזרו לך להימנע ממחשבות אובססיביות, הן כאשר אתה מתעורר והן לפני שאתה הולך לישון.

חשיבה מעגלית יכולה להחמיר על ידי הישארות במיטה. זה בגלל שהדבר היחיד שאתה יכול לעשות שם הוא לחשוב. אתה הופך לטרף קל לחרדה כשאתה מתעורר ונשאר במיטה ער למחצה.

לפיכך, אם אתה יכול לזהות את הסימנים המודיעים לך שהחרדה שלך במגמת עלייה, זה הזמן לקום.

שינוי תכניות - אותן תכניות

הימנעות, כאסטרטגיה, רק תגביר את החרדה שלך. מצבים אלה אינם מלווים בדרך כלל במשהו ספציפי שעשוי לעורר את הפעלתם, כגון היתקלות בנחש ארסי או ביקור מתוכנן לרופא השיניים. חרדה יכולה לגרום לך להאמין שאתה לא צריך להמשיך בתוכניות מסוימות. זה בגלל שהמחשבות הקטסטרופליות שלך נתקעות בלופ, בערך כמו תקליט שבור. הם כל כך מתמידים שאתה מתחיל להאמין שלא תוכל להתגבר על אתגרים מסוימים.

ייתכן שתחליט לא לעשות דברים מסוימים שתכננת בגלל מנגנון ההימנעות מחרדה שלך. עם זאת, זה לבדו לא יפחית את החרדה שלך בטווח הארוך. במקום זאת, זה יעודד אותך לעשות את אותו הדבר בפעם הבאה שאתה מרגיש חרדה. למרבה הצער, אי הגשמת המטרות שלך תערער עוד יותר את ההערכה העצמית שלך.

חרדת בוקר נפוצה שכן זוהי תקופה רגישה במיוחד ביום
חרדת בוקר נפוצה שכן זוהי תקופה רגישה במיוחד ביום.

לכן, למרות שקשה להתעורר עם חרדה, הימנעות מהפעילויות היומיומיות שלך רק תחמיר את מצבך. איך זה? כי החובות היומיומיות שלך ייערמו רק אם לא תתמודד איתם.

הדבר הטוב ביותר להפחית את החרדה שלך הוא להתעמת עם השדים שלך, אפילו זה גורם לך לחרדה. לעתים קרובות, המכשולים שאתה תופס קל יותר להתמודד איתם ממה שאתה חושב, כך שאתה לא פגיע כפי שאתה תופס את עצמך.

קפה, בלי חלב ובלי קפה

שגרת בוקר טיפוסית מתחילה לרוב עם כוס קפה. אבל אתה חייב לזכור שקפאין הוא חומר ממריץ שמגביר את קצב הלב שלך. זה יכול להיחשב בטעות כביטוי פיזיולוגי שדומה פיזית לחרדה.

קפאין יכול להיות חיובי מאוד עבור הגוף שלך בתור התחלה אבל זה יכול להיות לרעתך כאשר אתה מגורה פסיכולוגית. הסיבה לכך היא שאינך צריך לעודד את הלב שלך לפעום מהר יותר במצב של חרדה. זה יכול להיות השפעה מדורגת על הנשימה המוגברת שלך, הזעה מרובה, ובכל סימפטום פיזי מפחיד אחר.

לכן, חרדת בוקר צריכה להיות סימן לכך שקפה הוא לא חבר שלך באותו היום.

"ההשפעות הטבעיות של קפאין מעוררות שורה של תחושות, כמו הלב שלך פועם מהר יותר, הגוף שלך מתחמם, קצב הנשימה עולה - הכל דברים שמחקים חרדה".

-סוזן באולינג -

תן להבל להיות בעל ברית שלך

שמירה על הטיפוח האישי שלך היא ההמלצה הסופית כדי למנוע חרדת בוקר ולבזבז את כל היום שלך. הרגלי היגיינה נכונים הם פעילויות פשוטות שירגיעו אותך.

לפיכך, כאשר אתה מתעורר בחרדה, עליך לנקוט באסטרטגיות אקטיביות ומודעות כדי להתעמת עם זה. חרדה היא תערובת של מחשבות קטסטרופליות, לא רציונליות ושליליות שמשכנעות אותך בחוסר הערך שלך. הם מזלזלים בך. אז אתה בסכנה כי אתה לא מסוגל להבין שהכל שקר.

לפיכך, האינסטינקט הראשון שלך הוא לברוח מכל דבר כואב ולהסתתר במקום חמים ונוח נגד תנאים מזיקים שכאלה. למחוות הפשוטות הללו תהיה השפעה מכרעת על הרגשות שלך. הם יפגעו ביעילות העצמית שלך.

לבסוף, נראה רלוונטי להזכיר שאנשים לא נולדים יודעים איך לשלוט בחרדה שלהם.

חרדת בוקר היא סימפטום להפרעה שאדם לא צריך להתמודד איתה לבד. עליך לפנות לטיפול אם חרדה משפיעה על התפקוד החברתי, המשפחתי, הרגשי והתעסוקתי הכולל שלך.