3 אסטרטגיות לעיבוד מחשבות אובססיביות

אתה עדיין יכול לעבד את המחשבות האובססיביות שלך ולגרום להן לאבד כוח
ולמרות שזה המצב, אתה עדיין יכול לעבד את המחשבות האובססיביות שלך ולגרום להן לאבד כוח.

הצעד הראשון לעיבוד מחשבות אובססיביות הוא להבין מה הן. אלה שאנו מכנים אובססיביים הם הרעיונות החודרניים שיש להם נטייה להיתקע בראש שלך. בהרבה מקרים הם מתחילים לחזור. הם מופיעים בצורה שתראה כבלתי רצונית. הם באים משום מקום, מנתקים מסלולי מחשבה אחרים, ואי אפשר להתנער מהם. הם בדרך כלל מדברים על דברים מאוד אינטנסיביים, כמו קטסטרופות ופגיעה. הם גורמים לפחד.

יש הרבה בעיות לא פתורות מאחורי הרעיונות האובססיביים האלה. וכמעט תמיד הם קשורים לתחושת אשמה לא מודעת או בלתי מתמודדת. הרעיון שחוזר על עצמו הוא סוג של עונש על משהו שאולי עשית ולדעתך היה נורא. אבל זה נמנע מהמוח המודע שלך. ולמרות שזה המצב, אתה עדיין יכול לעבד את המחשבות האובססיביות שלך ולגרום להן לאבד כוח. להלן שלוש אסטרטגיות להשיג זאת.

1. מטפורת החול הטובעני

דרך טובה אחת לעבד מחשבות אובססיביות היא לראות בהן סוג של חול טובעני, מלכודת. תאר לעצמך לשנייה שאתה נקלע לבור. האינסטינקטים שלך יגרמו לך לרצות לצאת כמה שיותר מהר. אבל אם תנסה להתקדם או למעלה עם הרגליים, אתה רק תשקע יותר למטה.

זה אותו דבר עם מחשבות אובססיביות. אתה יכול לצאת מבור של חול טובעני רק אם אתה נרגע ומקבל את זה שאתה באזור שבו אתה צריך לחשב כל תנועה שלך. אם תנסו לשכב על הגב ולצוף ברוגע, כנראה שתיסחפו קרוב יותר ויותר לקצה.

זכור שהמטרה שלך היא לעבד את המחשבות האובססיביות
זכור שהמטרה שלך היא לעבד את המחשבות האובססיביות, לא למנוע אותן.

ושוב זה אותו דבר עם מחשבות אובססיביות. אתה לא צריך להילחם נגדם ישירות. אין טעם להתנגד. הקדישו למחשבה האובססיבית שלכם 15 או 20 דקות מזמנכם. תן לזה להישאר שם, להתבונן בו, לחפש את כל הפרטים שלו. אחרי שהזמן הזה חלף נסה לעשות משהו אחר במשך 15 או 20 דקות. לאחר מכן חזור על מחזור זה עד שתרגיש טוב יותר.

2. החזקה ברגשות, דרך אחת לעבד מחשבות אובססיביות

אם אתה רוצה לעבד את המחשבות האובססיביות שלך כראוי, עשה מאמץ להחזיק ברגשות שלך. קבל שאתה הולך להרגיש אי נוחות רגשית לזמן קצר. אם אתה מודה לעצמך שאתה מרגיש את הרגשות האלה - במיוחד חרדה - הם ייעלמו לאט לאט.

תן להם להמשיך לזרום עד שהם נגמרים. רגשות מסוג זה מתבלים אם אתה לא מפריע להם. ליתר דיוק, זה כמו שיש לך פצעון או עקיצת יתוש שבאמת מפריע לך. אתה יכול להרגיש את זה, אבל אתה מחליט לא לגרד. כמובן שזה נורא מעצבן, אבל אתה יודע שזה יעבור בסוף.

אי הנוחות תגיע לנקודה מסוימת, ואז תתחיל להפחית. המפתח הוא בניסיון לא להרגיע את עצמך על ידי גירוד. אתה צריך לעשות את אותו הדבר עם חרדה או כל רגש שלילי אחר שמגיע יחד עם מחשבה אובססיבית.

3. תרגילים טובים שיעזרו למחשבות אובססיביות

זכור שהמטרה שלך היא לעבד את המחשבות האובססיביות, לא למנוע אותן. אתה לא יכול לשלוט באובססיות עם המוח שלך, זה פשוט ככה. הם לוקחים תהליך הרבה יותר עמוק וארוך יותר, בדרך כלל באמצעות פסיכותרפיה. כל זה נאמר, יש גם כמה תרגילים טובים שאתה יכול לעשות כדי לעזור לך עם המחשבות האלה:

  • דבר על האובססיה שלך בקול במשך דקה אחת. אל תדבר עם האובססיה שלך, דבר על זה. אתה צריך לדבר מהר יותר ממה שאתה יכול לעמוד בקצב. זה לא משנה אם אתה הגיוני, זה בעצם הדבר הכי פחות חשוב. למעשה, אתה יכול אפילו לומר רק מילה אחת או שתיים. לדוגמה, אם אתה אובססיבי לגבי הרעיון ששודדים יכולים להיכנס לביתך, חזור על "שודדים-נכנסים-שודדים-נכנסים", מהר וללא הפרעות למשך דקה אחת.
  • תשיר את האובססיה שלך. חפש לחן שאתה אוהב ונסה לתת לה כמה מילים חדשות על האובססיה שלך. בכל פעם שהרעיונות הפולשניים האלה מופיעים בראש שלך, התחל לשיר. שנה את המילים בכל פעם שמתחשק לך.
  • צייר את האובססיות שלך. תן להם צורה. תמציא דמויות אם אתה צריך. אל תשרבט סתם, תעשה את הציור הכי טוב שאתה יכול. מלאו אותו בצבעים, בפרטים ובכל דבר שעולה על דעתכם.

כמו שאמרנו בהתחלה, עיבוד מחשבות אובססיביות אינו קל. אבל אם אתה עקבי בשימוש באסטרטגיות אלה כדי להשיג זאת, אתה בהחלט בסופו של דבר תפחית את ההשפעה והתדירות של המחשבות החודרניות הללו. כדי לשלוח אותם לנצח, תזדקק לעזרה טיפולית. אל תהסס לקבל את זה אם אתה צריך את זה.