חרדת ציפייה

חרדת ציפייה מקשה על ההתמודדות עם ראיונות עבודה
חרדת ציפייה מקשה על ההתמודדות עם ראיונות עבודה, בדיקות, פגישות רפואיות וכו'.
אנשים שסובלים מחרדת ציפייה יודעים כמה קשה לחשוב כל הזמן על כמה דברים רעים ממש מעבר לאופק. המשך לקרוא כדי ללמוד הכל על זה!

אנשים שחיים עם חרדת ציפייה מתמודדים עם חוסר ודאות ודאגה שמקשים על הנשימה. הם קורבנות של מוחותיהם המוטרפים, תמיד מדמיינים את הגרוע מכל. יש מעט חוויות גרועות יותר מאשר להרגיש לכודה בחרדה קבועה, הגוף והנפש שלך אחוזים בפחד.

במילים פשוטות, חרדת ציפייה היא כאשר המוח מנסה לחזות את העתיד ויוצר השלכה שלילית לגבי משהו שעדיין לא קרה. רובנו חווינו את זה בשלב זה או אחר. אז למה אנחנו עושים את זה? מדוע סוג זה של חרדה הופך נפוץ יותר ויותר בחברה שלנו?

כדי לענות על השאלה הזו, אתה צריך להבין שני דברים פשוטים על הטבע האנושי. הראשון הוא שבני אדם רוצים באופן אינסטינקטיבי שהכל יהיה תחת שליטה. השני הוא שבני אדם מפוחדים לחלוטין מאי ודאות. אנחנו לא יכולים לסבול את זה או לדעת איך להתמודד עם זה היטב. זה יותר מתיש ומתסכל ממה שאתה יכול להבין.

חרדת ציפייה מקשה על ההתמודדות עם ראיונות עבודה, בדיקות, פגישות רפואיות וכו'. אפילו רק לשאול את עצמך אם יהיה לך מספיק כסף בחודש הבא כדי לשלם את החשבונות שלך יכול להכניס אותך לספירלה מטה. אתה מצפה לגרוע מכל, מה שמפריע לכל מאמצים שעשית להתמודד ולהתגבר על המכשול העומד על הפרק.

"הדאגה לא מרוקנת את המחר מסליחה, היא מרוקנת את היום מעוצמתה."

-קורי טן בום-

חרדת ציפייה מאפשרת לפחד להשתלט

בימינו אנשים מבלים זמן רב בדאגה. זו לא בעיה בפני עצמה, כל עוד אתה יודע איך לנהל נכון את הדאגות שלך. תאמינו או לא, אתם יכולים למצוא איזון ורמת חרדה נכונה שפועלת לטובתכם. זה מאפשר לך לנצל את המודעות המוגברת שמביאה חרדה, ולשלב אותה עם השקפה גמישה וחיובית להתמודדות עם אתגרים יומיומיים.

חרדת ציפייה מאפשרת לפחד להשתלט
חרדת ציפייה מאפשרת לפחד להשתלט.

כל זה קל יותר לומר מאשר לעשות כי המוח שלך עוקב אחר האינסטינקט על פני ההיגיון. זו הסיבה שהדמיון שלך מוביל אותך לדמיין את הגרוע ביותר כשאתה מתמודד עם אי ודאות. תחושת חרדה זו מגרה מיד את האמיגדלה, שהיא האזור במוח שקשור לפחד. היא אחראית להניע את התגובות הפיזיולוגיות של הגוף שלך. זה גורם לשחרור הורמונים כמו קורטיזול כדי לעזור לך לפעול במהירות.

הסיבה לכך שחלק מהאנשים סובלים מחרדת ציפייה ואחרים לא עשויה להיות האמיגדלה. מחקר שנערך באוניברסיטת ויסקונסין-מדיסון שפורסם בכתב העת המדעי Nature גילה שמוחותיהם של כמה עמים "תגובתיים" יותר לאי ודאות ולאיומים. במילים אחרות, חלק מהאנשים נוירולוגית פחות סובלניים למצבים מסוג זה, ולכן הם מגיבים בחרדה מוגברת.

תסמינים ומאפיינים

אם אתה חי עם חרדה, אתה לא באמת חי. במקום זאת, אתה נמצא בסוג של לימבו, צופה בכל האפשרויות הנוראות של העתיד מתנגנות מולך. זה לא משנה מה תכננתם ומה תצטרכו לעשות היום, מחר או בעוד חמש שנים. בשלב מסוים, הכל ישתבש.

  • תחושה של ערנות מתמדת וחוסר ביטחון. מרגיש עצוב וחסר אונים, אבל גם כועס כי אתה לא יודע מה לעשות.
  • מחשבות אובססיביות ועיוותים קוגניטיביים יש בשפע. המבט שלך על המציאות מעופל, אתה לא יכול לראות את ההווה כי אתה תמיד מסתכל לעבר עתיד שלילי.
  • לחיות עם פחד מתמיד. תחושת פחד תמיד פירושה שאתה גם חווה כל הזמן את התסמינים הגופניים הנלווים לפחד, כגון רעד, הזעה, כאבי בטן ולב דופק. מצב פסיכולוגי זה מוביל לרוב להתקפי פאניקה.

איך להפחית חרדה מצפה ולחיות טוב יותר

הוראס, המשורר הרומי הגדול, אמר שלמצוקה יש את המתנה של התעוררות כישרונות שבנסיבות משגשגות היו שוכבים רדומים. העולם שלך והחיים שלך תמיד יהיו דינמיים. תמיד תצטרך להתמודד עם שינויים בלתי צפויים. תמיד יהיה לחץ ולעתים קרובות דברים יהיו מחוץ לשליטתך. התמודדות עם מצוקה היא חלק מהחיים.

עם זאת, רובנו לא מלמדים כיצד להתמודד נכון עם המציאות הזו. אתה אפילו לא מחויב להתמודד עם אי ודאות. זה נורמלי לפחד. הטעות היא לתת לפחד הזה להשתלט על חייך. המפתח להתגבר על חרדה מצפה ולחיות חיים טובים הוא להרהר בנקודות הבאות:

  • הרגשות שאתה מרגיש לא חייבים להגדיר את ההתנהגות שלך. זה נורמלי להרגיש פחד וחרדה. קבל את הרגשות שלך ונרמל אותם, אבל אל תיתן להם להכתיב את ההתנהגות שלך.
  • היחיד שיכול לשלוט במחשבותיך הוא אתה. אל תיתן למוח שלך לבלות יותר מדי זמן במקומות האפלים האלה. אל תהיה משותק מהפחד שלך. אוויר דברים החוצה, התמקד בסביבתך ומצא איזון ברגע הנוכחי. הדבר החשוב ביותר הוא כאן ועכשיו. הרי מחר עדיין לא קרה.
  • תרגלו ספונטניות. להיפרד מהדפוסים הישנים שלך. פחד ומחשבות שליליות מתגנבות אליך כשאתה דומם. השגרה יכולה לגרום לך להחליד, מה שיכול לגרום למוח שלך לאבד את המוטיבציה לנתב מחדש את המחשבות האובססיביות האלה. קום ותזוז. אל תחשוב, רק תרגיש. התאמן, תרגל מיינדפולנס ועודד את הלב שלך להתחבר לעולם הסובב אותך. להכיר אנשים חדשים ולראות מקומות חדשים.

חרדת ציפייה לא חייבת לשלוט בחייך

לסיכום, כולנו חווינו חרדת ציפייה בשלב זה או אחר. העולם של היום מקל להיכנע למחשבות שליליות מסוג זה. עם זאת, אל תחשוב שתחושת החרדה הופכת אותך לחלש יותר. במקום זאת, ראה זאת כהזדמנות להפוך לאדם חזק יותר. השתמש בחוויה כהזדמנות להעמיד את הכישורים החדשים שלך במבחן ולחיות חיים מאושרים יותר.