האם אתה סובל מכאבים בחזה הנגרמים מחרדה?

כאבי חזה הנגרמים מחרדה הם אחד המדאיגים ביותר עבור אלה שחווים אותו
בעוד שתסמיני חרדה רבים אינם בולטים כל כך, כאבי חזה הנגרמים מחרדה הם אחד המדאיגים ביותר עבור אלה שחווים אותו.
חרדה כמעט תמיד מתבטאת בתסמינים גופניים. אנשים שונים חווים תסמינים שונים, אך אחד המציקים שבהם הוא כאבי חזה. המשיכו לקרוא כדי ללמוד עוד על תופעה זו וכיצד להבחין בין כאבי חזה הנגרמים מחרדה לבין משהו רציני יותר.

אם אתה סובל מחרדה, אתה יודע שזה יכול לגבות מחיר מהגוף שלך. חרדה יכולה לגרום למגוון תסמינים גופניים וכל אחד חווה חרדה בצורה שונה. אולי כשאתה חרד אתה מרגיש שאתה לא יכול לנשום או שאתה מרגיש בחילה או סחרחורת. תסמינים מסוימים חורגים מהפעלה פיזיולוגית פשוטה ויכולים להיות מפחידים למדי. אחד מאלה הוא כאבי חזה הנגרמים מחרדה.

בעוד שתסמיני חרדה רבים אינם בולטים כל כך, כאבי חזה הנגרמים מחרדה הם אחד המדאיגים ביותר עבור אלה שחווים אותו. הסיבה לכך היא שזה מרגיש כמעט בדיוק כמו הכאב בחזה שאתה עלול לחוות במהלך התקף לב.

כאבי החזה שלך יכולים להצביע על כך שאתה חרד או שיש לך בעיה בריאותית דחופה. לכן זה כל כך חשוב להבין את הסיבה לכאבים בחזה שלך.

כאשר עורק כלילי אחד או יותר נחסם או נקרע, הם מפסיקים לספק דם (הנושא חמצן וחומרי מזון) לחלקי הלב שלך. תגובת הגוף שלך למצב זה היא לשלוח אותות כאב למוח שלך כדי ליידע אותך שמשהו לא בסדר.

למרות שהכאב שאתה מרגיש מגיע מהלב שלך, התחושה הכואבת בעצם מתבטאת במקום אחר. במקרה זה, החזה שלך. זה בדיוק סוג הכאב שרוב האנשים מקשרים אך ורק עם התקף לב.

לפיכך, אין זה מפתיע שאם אתה מרגיש כאב חד באזור החזה האמצעי שלך, אתה מניח שיש לך איזושהי בעיה בלב. עם זאת, ישנן סיבות רבות אחרות מדוע אתה עלול לחוות כאבים בחזה, כגון:

 • אירוע קרדיווסקולרי.
 • טראומה.
 • בעיות אוסטאוארטיקולריות -
 • פציעות שרירים.
 • גידולים.
 • תפוקת לב מוגברת ומתמשכת.
 • סומטיזציות חרדות.

הנקודה האחרונה ברשימה היא הנקודה בה אנו דנים במאמר זה. לא רק שזה די נפוץ, אלא שזה יכול להיות סימן לכך שאתה חווה רמות קיצוניות של מתח.

מדוע חרדה גורמת לכאבים בחזה?

יש תופעה בין הפיזי לפיזיולוגי שנקראת סומטיזציה. זה היה נושא למחקר מקיף של פסיכולוגים ורופאים כאחד. ביסודו של דבר, סומטיזציה היא הביטוי הגופני (בצורה של כאב, תנועות חריגות, בעיות בריאותיות, מצבי עור וכו') של מצבים רגשיים פנימיים.

כאשר אנשים חווים כאבים בחזה הנגרמים מחרדה
כאשר אנשים חווים כאבים בחזה הנגרמים מחרדה, הם נוטים לחוש חרדה יותר.

כאשר אתה חווה רגשות עזים, הם נוטים להיות קשורים לתחושה בחזה. זו הסיבה שכשאתה באמת שמח, אתה מרגיש שהלב שלך "עומד להתפוצץ". כמו כן, משהו מאוד לא נעים יכול לגרום לתחושה לא נוחה בחזה שלך.

כתוצאה מכך, האזור בגוף בו מתבטאת החרדה לעיתים קרובות הוא בית החזה. התחושה שאנשים מתלוננים עליה לרוב היא כאב.

למרות שסומטיזציה זו שכיחה למדי ואינה מסוכנת, היא נוטה להצביע על כך שהמטופל סובל מחרדה קיצונית.

באופן כללי, כאבים בחזה הנגרמים מחרדה אינם תוצאה של אפיזודה חרדה חולפת או מבודדת. להיפך, היא נוטה להיות תגובה לחרדה עזה וממושכת. מצב כרוני מסוג זה יכול להיות בעל השלכות שליליות רבות על הבריאות והרווחה שלך.

כאשר אנשים חווים כאבים בחזה הנגרמים מחרדה, הם נוטים לחוש חרדה יותר. זהו מעגל קסמים שניזון מעצמו ויכול להחמיר את המצב עוד יותר.

איך להבדיל בין כאבי חזה הנגרמים מחרדה למשהו רציני יותר

אם יש לך כאבים בחזה, הדבר הראשון שעליך לעשות הוא לפנות לטיפול רפואי. ייתכן שאתה מתמודד עם בעיה בריאותית רצינית. עם זאת, נסה להישאר רגוע. להתעצבן על משהו שאולי לא יהיה עניין גדול לא יעזור לך לא משנה מה הבעיה.

כאשר כאבי החזה שלך הם סימן לבעיית לב, אתה נוטה לסימנים ותסמינים אחרים. אם הסיבה העיקרית היא חרדה, כאב בחזה עשוי להיות התסמין היחיד שלך. כמה מהתסמינים האחרים של בעיות לב הם:

 • קצב הלב שלך הופך לא סדיר וחלש.
 • אתה פורץ לזיעה קרה או לחץ הדם שלך יורד.
 • מרגיש סחרחורת וחולשה.
 • התעלפות.
 • הכאב קשה ודוקר. זה מרגיש כאילו משהו עובר דרך החזה שלך מלפנים לאחור או שהוא יורה לכיוון הזרוע או הצוואר השמאלי שלך.
 • זה נפוץ לסבול מתסמיני עיכול בו זמנית, כגון כאבי בטן, הפרעות עיכול, קלקול קיבה, בחילות או אפילו הקאות.
 • העור שלך נראה חיוור.
 • אתה נרגע, אבל הכאב שלך לא עובר.

לסיכום, אם אתה מרגיש כאב בחזה, הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לפנות לעזרה מקצועית כדי להבין את הסיבה, במיוחד אם יש לך בעיות עם חרדה. גם אם זה לא סימן לבעיית לב, כדאי לקחת את זה ברצינות.

כמו כן, כדאי לנסות למצוא פעילויות והרגלים שיעזרו לכם להפחית את החרדה והמתח. הגוף שלך יודה לך!