היתרונות של הליכה כוח לבריאות הנפש

אנו ממליצים על הליכה כוח לאותם אנשים שאוהבים ללכת ורוצים להגביר את קצב ההליכה שלהם בגלל אינספור היתרונות
לבסוף, אנו ממליצים על הליכה כוח לאותם אנשים שאוהבים ללכת ורוצים להגביר את קצב ההליכה שלהם בגלל אינספור היתרונות הפסיכולוגיים והפיזיים שלה.

הליכה כוח היא אלטרנטיבה טובה להתחלת פעילות גופנית מתונה. זה עוזר לנו לא רק להישאר בכושר טוב, אלא גם מאפשר לנו להתנתק מהבעיות והדאגות שלנו. לכן, קידום בריאות טובה.

זה מורכב מהליכה בקצב קבוע ואנרגטי תוך ביצוע תנועות ידיים ארוכות וביצוע צעדים רחבים. המשמעות היא שמירה על הנחיות מסוימות כגון עצימות, שליטה ביציבה, שינויים בקצב ומשך כל תרגיל.

הליכה בכוח עשויה להיות כלי מצוין לנפש בגלל היתרונות הפסיכולוגיים שלה, שהם זהים להליכה רגילה. היתרונות זהים גם לאימון קרדיווסקולרי.

כדי להישאר בריאים, ארגון הבריאות העולמי ממליץ למבוגרים ללכת לפחות 10,000 צעדים ביום, או שווה ערך ל-7 קילומטרים. במבט ראשון, זה עשוי להיראות קל, אם כי במציאות, זה עשוי להיות שונה. בכל מקרה, הליכה בכוח תאפשר לך לעמוד בהמלצת ארגון הבריאות העולמי.

התרגול של הליכה בכוח עשוי לשפר את חייך בדרכים שונות. בהמשך, נדון ביתרונות הפסיכולוגיים הבולטים ביותר של תרגול זה.

1. הליכה כוח מפחיתה מתח

הליכה כוח מסייעת בהפחתת מתח ודאגות יומיומיות מכיוון שהיא מאפשרת לנו להתנתק מבעיות אלו ולנתב מחדש את המיקוד שלנו כדי לשמור על רמות ריכוז נאותות.

לכן, זוהי דרך יעילה לאפשר לנו לפנות זמן לעצמנו ולשחרר את החרדות. סרוטונין ואנדורפינים משתחררים מהמוח בעת פעילות גופנית מה שגורם למצב נפשי רגוע יותר. בנוסף, על ידי הימנעות מהקצב הקדחתני היומיומי של עבודה משרדית כאשר אנו הולכים, אנו שומרים על המוטיבציה שלנו.

התרגול של הליכה בכוח עשוי לשפר את חייך בדרכים שונות
התרגול של הליכה בכוח עשוי לשפר את חייך בדרכים שונות.

מצד שני, כמו כל ענף ספורט אחר, הליכה בכוח, משפרת את התפקוד הקוגניטיבי של האדם, במיוחד את הקצב שבו אנו מעבדים מידע ומהירות התגובה.

"היו לי את המחשבות הטובות ביותר בחיי בהליכות הסרק שלי".

-דניאל כהנמן-

2. הליכה כוח מעוררת יצירתיות

הליכה עוזרת לנו להיות יותר יצירתיים. למעשה, זהו תרגיל אידיאלי להפקת רעיונות חדשים כאשר הגוף שלנו נרגע, דאגות מונחות בצד ורעיונות זורמים. אנחנו צריכים רק 10 דקות כדי להבחין בהשפעות שלו!

מחקר שנערך על ידי מומחים מאוניברסיטת סטנפורד ומאוניברסיטת סנטה קלרה באירופה הראה שאנחנו הרבה יותר יצירתיים כשאנחנו הולכים מאשר יושבים. בנוסף, חוקרים אירופאים הראו שהליכה מעוררת באופן משמעותי יצירתיות.

3. הליכה כוח מגבירה את ההערכה העצמית

הליכה כוח מאפשרת לנו ליהנות מחברה משלנו, בנוסף לשיפור רמות ההערכה העצמית שלנו. הפיסקולוגית מריה תרזה רוביו אומרת, "הערכה עצמית היא היכולת להתגבר על מכשולים ולהשיג מטרות, והתרגול של הליכה בכוח עשוי להיות דרך טובה לפתח את ההיבטים הללו של ההתנהגות שלנו.

יתרה מכך, הליכה מקדמת את ניהול הרגשות שלנו מכיוון שאנו יכולים להקשיב לעצמנו ולהסתכל אחרת על מה שקורה לנו.

4. הליכה כוח משפרת את איכות השינה

הליכה בכוח עשויה לעזור לנו ליהנות מהשינה שלנו. מקס הירשקוביטקס, פרופסור בפקולטה לרפואה באוניברסיטת ביילור אומר ש-75% מהאנשים העוסקים בפעילות גופנית על בסיס קבוע משיגים שינה טובה יותר.

לבסוף, אנו ממליצים על הליכה כוח לאותם אנשים שאוהבים ללכת ורוצים להגביר את קצב ההליכה שלהם בגלל אינספור היתרונות הפסיכולוגיים והפיזיים שלה. אז למה אתה מחכה?