6 יתרונות פסיכולוגיים של פילאטיס

אחד היתרונות הפסיכולוגיים של פילאטיס הוא שיש לו השפעה חיובית משמעותית על ההערכה העצמית שלך
אחד היתרונות הפסיכולוגיים של פילאטיס הוא שיש לו השפעה חיובית משמעותית על ההערכה העצמית שלך.

מערכת אימון גופנית ונפשית זו הופיעה בתחילת שנות ה-1900 והגיעה אלינו דרך ג'וזף הוברטוס פילאטיס. בהתחלה הוא קרא לזה "שליטה" כי היית צריך להשתמש במוח שלך כדי לשלוט בגוף שלך. העניין הוא לנסות להגיע למקום של הרמוניה ואיזון ביניהם.

7 עקרונות בסיסיים של פילאטיס

  • יישור יציבה
  • ריכוז
  • מרכוז
  • לשלוט
  • נשימה
  • זרימה
  • דיוק

במהלך השנים אנשים הוסיפו לו דברים חדשים. חלקם כוללים מכונות, ציוד ותנוחות ספציפיות מדיסציפלינות אחרות, כמו יוגה. כיום נעשה שימוש נרחב בפילאטיס בתכניות טיפול שיקומי מכיוון שהוא עוזר לייצב את עמוד השדרה ושאר השרירים. יש מתרגלים בכל רחבי העולם, כולל הרבה אמנים וידוענים ידועים.

וזה לא רק מוצלח בגלל השיפור הפיזי המדהים שאנשים מקבלים מזה. לפילאטיס יש גם יתרונות פסיכולוגיים עצומים. אנשים שעושים פילאטיס באופן קבוע אומרים שהם מרגישים הרבה יותר טוב מבחינה פסיכולוגית ורגשית.

"לא רק בריאות היא מצב נורמלי, אלא שחובתנו לא רק להגיע אליו אלא לשמור עליו".

-יוסף פילאטיס-

6 יתרונות פסיכולוגיים של פילאטיס

זה עוזר לך לישון

תרגול פילאטיס עושה אותך רגוע יותר כשמגיע הזמן ללכת לישון. אתה תישן טוב יותר, וזה גם מפחית את הלחץ שלך, משפר את הריכוז ועוזר לסלק מחשבות שליליות. נשימה עמוקה היא מה שעלינו להודות על החלק האחרון.

פילאטיס משחרר רעלים באמצעות נשיפה ומחמצן את העור, השרירים והאיברים באמצעות שאיפה. זוהי תרופה טבעית מדהימה, יעילה מספיק כדי למנוע ממך לקחת עזרי שינה.

זה משפר את ההערכה העצמית שלך

אחד היתרונות הפסיכולוגיים של פילאטיס הוא שיש לו השפעה חיובית משמעותית על ההערכה העצמית שלך. ברגע שתראה את השינויים בגוף שלך, גם הביטחון שלך יעלה.

זה מרגיע ומחזק אותך

יתרונות פסיכולוגיים של פילאטיס
יתרונות פסיכולוגיים של פילאטיס.

זה ידוע כי התרגיל הזה הוא אחד המרגיעים ביותר שיש. זה מחדד את הגוף ומשפר את הנשימה. פילאטיס בדרך כלל מומלץ מאוד לאנשים עם הפרעות מתח וחרדה. בנוסף, זה מצוין לכל מי שרוצה לראות את איכות החיים שלו משתפרת ולנסות משהו חדש שמבוסס על דיסציפלינות מסורתיות.

זו דרך מצוינת להתחבר לחברה

שיעורי פילאטיס הם דרך מצוינת להכיר אנשים. הם דרך מצוינת ליצור קשרים חברתיים מבלי להיכנס לספורט קבוצתי, שאינו מתאים לכולם.

אם אתה מישהו שמעדיף לעשות דברים לבד, אל תדאג. יש שיעורים אלטרנטיביים שאין בהם הרבה אנשים, ואתה יכול אפילו לנסות לעשות את זה בבית לבד. אך אנו ממליצים להתייעץ תחילה עם מומחה. היזהר כשאתה מתחיל תרגיל חדש.

זה משפר את חיי המין שלך

זה מחזק את אזור האגן, הגב התחתון ושרירי הבטן. זה יקל הרבה יותר להגיע לאורגזמה, וגם יהפוך אותה למהנה יותר. בנוסף, תהיו גמישים יותר, וזה פותח כל מיני דלתות. אל תפחד לנסות דברים, כל עוד שניכם מסכימים על כך. כל דבר שיכול לשפר את איכות חיי המין שלך צריך להתקבל בזרועות פתוחות.

זה מלמד אותך על עצמך

אחד היתרונות של פילאטיס שאנשים שוכחים ממנו הכי הרבה הוא שהוא מלמד אותך על עצמך. וחשוב מאוד ללמוד על החוזקות, החולשות והיכולות שלך.

ידע עצמי טוב הוא המפתח לחיבור גוף-נפש נכון. הרמוניה ביניהם לא תמיד קלה למצוא, אבל עם מיקוד ונשימה עמוקה, אתה יכול לעשות את זה.

פילאטיס מושלם לכל סוג של אדם ובכל גיל. אולי אתה לא לגמרי משוכנע, אבל אתה לא תפסיד שום דבר אם תנסה. פשוט תנסה את זה. התוצאות יפתיעו אותך.