למד 5 דרכים לייעל את הזיכרון שלך

זו הסיבה שרובנו נרצה למצוא דרכים לייעל את הזיכרון שלנו
זו הסיבה שרובנו נרצה למצוא דרכים לייעל את הזיכרון שלנו.

הזיכרונות שלנו מאפשרים לנו לפענח, לאחסן ולאחזר מידע. הזכרונות שלנו חשובים. זו הסיבה שרובנו נרצה למצוא דרכים לייעל את הזיכרון שלנו. עם זאת, האם ניתן למצוא שיטות מעשיות להגברת יכולתנו לאגור ולזכור מידע?

התשובה לשאלה זו היא כן. מחקרים חשפו מערך של אסטרטגיות שאנו יכולים להשתמש בהן כדי לשפר את הזיכרונות שלנו. הטובים שבהם הם טכניקת מילות המפתח, שיטת הלוקים, תופעת הקידוד הספציפי, ארגון החומר וארגון הערות, בין היתר. בואו נעמיק בהם.

שימוש בטכניקת מילות המפתח ללימוד שפות אחרות

תאר לעצמך שאתה בכיתה לומד שפה שנייה. אתה צריך ללמוד רשימות אוצר מילים ארוכות כדי להבין מה קורה בכיתה. אחת הדרכים להקל על זה היא להשתמש בטכניקת מילות המפתח.

באמצעות טכניקת מילות המפתח, אנו מקשרים מילה לא מוכרת למילה נפוצה באנגלית שיש לה צליל דומה. המילה באנגלית היא מילת המפתח. ברגע שיש לך מילת מפתח, אתה צריך ליצור תמונה מחשבתית שלה על ידי "אינטראקציה" ויזואלית עם התרגום.

לדוגמה, אתה יכול לחשוב על רופא שבודק ברווז כדי לזכור את המילה "ברווז" או רופא שנוקר לך את העין ואומר "אוי!" לזכור את המילה "עין". טכניקה זו עוזרת לך ללמוד יותר אוצר מילים מאשר עם חזרות.

"לעולם אל תשמור בראש מה שמתאים לכיס שלך."

-אלברט איינשטיין-

שיטת הלוקוסים

כאשר נואמים יוונים מפורסמים ניסו לשנן נאומים ארוכים, הם השתמשו בשיטת הלוקוסים. בלטינית, loci פירושו מקומות. הם השתמשו בו כדי לארגן את הנאומים שלהם בצורה הגיונית. על ידי שימוש בשיטה זו, אנו מניחים שלכל חלק בנאום יש מיקום משלו בתוך ארגון הנאום.

לדוגמה, אתה עשוי לחשוב שההקדמה של הנאום שלך היא המסדרון של הבית שלך. הנושא החשוב ביותר יהיה בחדר השינה. הנושא הבא ממוקם בחדר האוכל, וכן הלאה.

אנו יכולים לתמרן את הטכניקה הזו כדי ללמוד רשימות של מילים. כל מילה ברשימה ממוקמת בסדרה של מיקומים עוקבים. שיטה זו עובדת בצורה הטובה ביותר אם אתה משתמש בתמונות אקסטרווגנטיות.

תופעת הקידוד הספציפי

חמש הטכניקות הללו יכולות לעזור לך לייעל את הזיכרון שלך כך שתוכל לגבש ידע
חמש הטכניקות הללו יכולות לעזור לך לייעל את הזיכרון שלך כך שתוכל לגבש ידע.

חלק מהחוקרים מציעים שאנו משחזרים מידע טוב יותר בסביבה דומה לזו שהיינו בה כאשר למדנו את המילה. טולווינג ותומפסון גילו את התופעה שלו, שנקראה "קידוד ספציפי" ב-1973.

אתה יכול להשתפר בבחינה אם אתה לומד באותה כיתה שבה תתקיים הבחינה. מצד שני, המאפיינים של הבחינה, כמו השאלות שבה, לפעמים כל כך שונים עד שהם יכולים לגבור על הרמזים העדינים יותר הקשורים לקידוד ספציפי ואחסון מידע.

"זיכרון הוא כמו חבר רע. הוא מכשיל אותך כשאתה הכי זקוק לו".

-פתגם-

ארגן חומר כדי לייעל את הזיכרון שלך

רוב משימות הזיכרון היומיומיות אינן כוללות רשימות של מילים, אלא טקסטים שקראנו. כיצד נוכל לזכור טוב יותר מידע שקראנו? טכניקה מוכחת לזיכרון טוב יותר של חומר כתוב היא לארגן אותו בזיכרון שלנו כשאנחנו קוראים אותו בפעם הראשונה.

לשם כך, עלינו להכיר את המבנה והתוכן של הטקסט על ידי התבוננות באינדקס, בכותרות ובסמנים אחרים. אתה צריך לעשות זאת לפני שאתה קורא את הטקסט בפרק או בסעיף. הבנת מבנה החומר תאפשר לכם לזכור את התוכן ביתר קלות.

"אנחנו הזיכרון שלנו, אנחנו המוזיאון הכימרי של צורות משתנות, ערימת מראות שבורות."

-JL בורחס-

טכניקה נוספת היא לשאול את עצמנו שאלות על החומר שאנו מנסים ללמוד ואז לענות על השאלות מאוחר יותר. שאילת שאלות מאפשרת לנו ליצור קשרים ולגלות קשרים בין עובדות ספציפיות שונות. זה מקל על הדרך שבה אנו מעבדים וזכירים חומר.

ארגן הערות כדי לעזור לך לזכור

"פחות זה יותר." אולי זו האמרה המתאימה ביותר בכל הנוגע ליצירת הערות כדי להקל על ההיזכרות. במקום לנסות לרשום את כל הפרטים מפגישה, עדיף להקשיב ולחשוב על החומר. לאחר שקלטתם את המידע, כדאי לרשום את הדברים החשובים ביותר.

חשוב יותר לחשוב על החומר לפני שכותבים אותו מיד. זו אחת הסיבות מדוע לשאול פתקים של מישהו אחר אינו רעיון טוב. אתה צריך מסגרת התייחסות בזיכרון שלך כדי לעזור לך להבין מה נכתב.

חמש הטכניקות הללו יכולות לעזור לך לייעל את הזיכרון שלך כך שתוכל לגבש ידע. אנו ממליצים לך להעמיד את הטיפים הללו למבחן!