5 ספרים לתרגול מיינדפולנס בכיתה

נשתף סדרה של ספרים שימושיים מאוד לתרגול מיינדפולנס בכיתה
לאחר מכן, נשתף סדרה של ספרים שימושיים מאוד לתרגול מיינדפולנס בכיתה.

התרגול של מיינדפולנס אינו מוגבל רק למבוגרים. ילדי בית ספר בכל הגילאים יכולים גם לתרגל מיינדפולנס בכיתה. תרגול מיינדפולנס יכול להועיל מאוד במהלך הילדות. לכן, החלטנו להקדיש לנושא מאמר שלם.

מקור מיינדפולנס בבודהיזם, אבל אנשים בכל העולם מתרגלים אותו ללא כל קונוטציה דתית. הרעיון החילוני הזה של מיינדפולנס בהחלט עזר לו להתפשט בצורה כה רחבה. אנשים יותר פתוחים לזה כי בשורש התודעה יש, אולי, יותר מאשר שאלה של אמונה.

"המהות של מיינדפולנס היא משהו אוניברסלי לחלוטין שקשור יותר לטבע המוח האנושי מאשר לכל אידיאולוגיה, אמונה או תרבות. זה קשור יותר ליכולת הידיעה והלמידה מאשר עם דת, פילוסופיה, או נקודת מבט קונקרטית." [תרגום]

-קבאט-זין-

מה זה מיינדפולנס?

מיינדפולנס היא מודעות. מיינדפולנס היא מודעות המתפתחת על ידי מתן תשומת לב קונקרטית, מתמשכת, מכוונת וללא שיפוטיות לרגע הנוכחי. היזהר לא לבלבל מיינדפולנס עם מדיטציה, מכיוון שהם אינם זהים.

מיינדפולנס אינו דורש ריכוז קפדני של מדיטציה. אתה יכול להשתמש במיינדפולנס בכל פעילות יומיומית. עם זאת, למרות ההבדלים ביניהם, המרכיבים העיקריים של מדיטציה ומיינדפולנס הם ריכוז ותשומת לב.

מדוע עלינו ללמד מיינדפולנס בכיתה?

מיינדפולנס היא תגובה לצורך הדחוף למצוא שלווה. אנחנו חיים בעולם תובעני. כתוצאה מכך, עלינו לפנות מקום למציאת שלווה פיזית ונפשית. תרגול מיינדפולנס בכיתה יכול לעזור לילדים למצוא את השלווה והשלווה.

ילדים חיים בעולם נמהר ואוטומטי. הם מקבלים גירוי יתר והם מקבלים כל הזמן מידע חדש. למרבה הצער, אף אחד לא מלמד אותם איך להיות רגועים, איך לחיות בהווה. אף אחד לא לוקח את הזמן כדי להדריך אותם כיצד לשלוט בגוף וברגשות שלהם.

בניגוד למה שאתה עשוי להאמין, לילדים יש יכולת מצוינת לחיות ברגע הנוכחי. הם יכולים להיות נוכחים מבלי לחשוב על אתמול או מחר. עם יכולת מולדת זו, ילדים מסתגלים בקלות למיינדפולנס וישנם מחברים רבים המדגישים את יעילותו.

"אם נלמד ילדים לחיות בצורה מודעת יותר מגיל צעיר, אנו עוזרים לגדל יותר אנשים חופשיים ואחראים שיותר מסוגלים לשלוט בחייהם, וללא ספק, להיות מאושרים יותר".

-ארגויס-

5 ספרים לתרגול מיינדפולנס בכיתה

לאחר מכן, נשתף סדרה של ספרים שימושיים מאוד לתרגול מיינדפולנס בכיתה. כפי שראינו, למיינדפולנס יש יתרונות רבים לילדים. בוא נראה על מה הספרים האלה.

רווחה רגשית ומיינדפולנס בחינוך

זהו ספר המציע סט שלם של ידע, שיטות, כלים ואפשרויות למחנכים. כלים אלו שימושיים ליישום תוכניות רווחה רגשית, אך גם להערכתן ולהתאמתן לכל מצב.

ספרים לתרגול מיינדפולנס בכיתה
ספרים לתרגול מיינדפולנס בכיתה.

ספר זה רלוונטי מאוד לכל מי שמעוניין בשיפור מערכת החינוך. זה מושלם עבור מורים, מנהלי חינוך, מחוקקים, הורים ואפילו התלמידים עצמם.

מוציא לאור: אליאנצה אנסאיו

מחברים: חוויאר גרסיה-קמפאיו, מרסלו דמארזו ומרתה מודרגו אלרקון

אשף המחשבה

ספר נהדר יכול להיות המפתח לפתיחת עולם חדש בהתפתחות הילדים. ספרים מסוג זה מציעים להם מידע מדויק כמו גם מנה כבדה של כיף. זה בדיוק מה שאתה מקבל עם "קוסם המחשבה", מאת הסופר הספרדי Pepa horno goicoechea.

ספר זה מושלם לכל קבוצת גיל. המחבר מעודד אותנו לעזור לילדינו ללמוד לנהל את המחשבות והרעיונות שלהם מגיל צעיר. היא גם מאמינה שילדים צריכים ללמוד ליהנות מהשתיקה. היא טוענת שהשתיקה עוזרת להם להתחבר לקול הפנימי שלהם וללמוד לנהל את קסם הנשמות שלהם.

מוציא לאור: Fineo

מחבר: Pepa Horno Goicoechea

חינוך מודע: טיפוח רווחה אצל מורים ותלמידים

ישנה פרדיגמה חינוכית חדשה המבקשת לטפח תשומת לב, חמלה ורווחה. מורים רבים מחפשים דרכים חדשות לעזור לתלמידיהם לשים לב יותר, ללמוד טוב יותר ולשפר את עצמם בכל יום.

ספר זה מלא בפעילויות חינוכיות, תרגילים והרהורים המיועדים לקבוצות גיל ספציפיות. יש גם מידע לתלמידים עם צרכים מיוחדים. מדריך זה מראה את החשיבות של תרגול מיינדפולנס בכיתה.

מוציא לאור: גאיה

מחבר: Daniel J. Rechtschaffe

יער שליו: מיינדפולנס לילדים

ספר זה מסביר מיינדפולנס בצורה פשוטה. כאן, ילדים מגיל 4 יכולים להתחיל ללמוד על מיינדפולנס וכיצד להכניס אותו לחייהם. הסיפור עוסק בפיה שמספרת לבעלי החיים של היער כיצד הם יכולים להתמודד עם הרגשות שלהם. היא מסבירה איך להיות מאושר בעולם שמעורר גירוי יתר.

התרגילים והעצות שלה עוזרים לנו לכוון את הילדים הקטנים שלנו בדרך של מיינדפולנס. אנחנו יכולים בקלות ובשמחה להשיג את המטרה הזו איתם. כל מה שצריך זה משחק והנאה.

מוציא לאור: גאיה

מחבר: Ediciones Libreria Argentina (ELA)

מיינדפולנס לילדים

מיינדפולנס לילדים נועד להכיר לילדים ולהוריהם את המדיטציה. המטרה היא לעזור למשפחות ליישם מדיטציה בכל יום. באמצעות תרגילים פשוטים מאוד ותרגול יומיומי תלמדו להתחבר לגוף שלכם. הספר מנחה אותך לתרגל מיינדפולנס ולהרחיק את עצמך מהמחשבות והרגשות שלך.

כך, עם ראש צלול ולב פתוח, תשפרו את יכולת האמפתיה והחמלה שלכם. אתה גם תשפר את הריכוז שלך. תרגול זה עוזר לך לראות דברים בבירור ולבצע בחירות טובות יותר לחיים אותנטיים יותר.

מוציא לאור: זניט

מחבר: פאלומה סינץ מרטינז וארה דה ריי

לסיכום, חמשת הספרים הללו הם כלים מעשיים ועוצמתיים. הם משאבים נהדרים לתרגול מיינדפולנס בכיתה. אנו ממליצים לך לקרוא אותם ולהפעיל אותם עם כל הקטנטנים בחייך. הם יודו לך על זה!