אני אוהב אנשים שמגיעים בזמן, לא כשיש להם זמן

ואני מקדיש לה זמן כי מגיע להם וכי אני אוהב אותם
אני מכיר במשפחתי כעמוד תווך חשוב בחיי, ואני מקדיש לה זמן כי מגיע להם וכי אני אוהב אותם.

הזמן נושא אותנו בנעורינו ובחלומותינו הבלתי גמורים, והוא נותן סדר לימינו. אנו מנצלים זמן כדי לתזמן את ההתחייבויות שלנו ולהעריך את סדרי העדיפויות שלנו.

אנחנו יודעים שלא תמיד אפשר לחלק את הזמן כמו שאנחנו רוצים, כמו להקדיש יותר זמן לילדים שלנו ופחות זמן לעבוד, למשל. עם זאת, אם בצד את חובות העבודה שלנו, אנחנו יכולים לדבר על הזמן שאנחנו צריכים להקדיש לאנשים שחשובים לנו מאוד, וזה די יחסי.

עבור משהו שחשוב לך, הזמן לא קיים. הלב האציל יכול לתעדף דברים לפי מהותם, טובתם הטבעית.

ישנם הורים רבים אשר מזניחים את ילדיהם כאשר הם זקוקים להם. ישנם חברים רבים שמרגישים את החללים הריקים של אנשים שפעם נחשבו לחברי נפש, אבל הפסיקו להגיע בזמן כשהם היו צריכים אותם.

במציאות, זה לא רק להיות דייקן. מדובר במתן הדדיות ובידיעה שיש זמנים שבהם באמת נחוצים אותנו. ויותר מכך, לא מספיק רק להיות שם; אתה צריך להיות נוכח באמת, עם חום ופתיחות. לא רק מתוך חובה בלבד.

לפעמים, חוסר זמן הוא חוסר עניין

לאנשים יש מחויבויות יומיומיות, וכולנו צריכים להכיר בכך שלא תמיד אפשר לוותר על הכל כדי להיות עם מישהו. יש צורך להבין זאת. עם זאת, יש מקרים שבהם אתה יכול לשפוט די טוב אם לאנשים באמת לא היה זמן, או שזה היה חוסר עניין.

חברות מסתיימת משתי סיבות: כאשר האינטרס העצמי מכלה אדם אחד, או כאשר הופעת הופעה הופכת לעצירה מהירה שמעידה על חוסר עניין.

אנו בטוחים שחווית זאת בעצמך. עם זאת, עלינו לזכור שאפילו אנחנו עלולים להפסיק להשקיע זמן ולהראות עניין באנשים שבסופו של דבר הבנו שהם לא כל כך משמעותיים עבורנו, שהם לא תורמים לנו שום דבר חיובי. ישנם שלושה עקרונות המהווים יחסים חיוביים שבהם הזמן מקבל משמעות אמיתית.

עקרון ההדדיות

אני משקיע זמן באנשים שהם חלק מהליבה שלי, באנשים שמעשירים את הזהות שלי ומציעים לי ריגוש ולמידה חיובית שמעדיפה את הצמיחה האישית שלי.

הדדיות מבוססת על ידיעה כיצד להגיב לאנשים שמתייחסים אליך יפה, ועל החובה לתת כמה שאתה לוקח. הדדיות מבוססת גם על הכרה. אני מכיר במשפחתי כעמוד התווך החשוב בחיי, ואני מקדיש לה זמן כי מגיע להם וכי אני אוהב אותם.

אף אחד לא כופה אותי או מתמרן אותי להפסיק את מה שאני עושה כדי שאוכל להיות לצידם
אף אחד לא כופה אותי או מתמרן אותי להפסיק את מה שאני עושה כדי שאוכל להיות לצידם.

עם הדדיות, אין אנוכיות, אלא רגשות שניתנים באופן חופשי כי הם מהווים חלק מאיתנו. זהו כוח פנימי שלא רק גורם לנו להגיע בזמן, אלא שהוא גם עוזר לנו לחוש מתי אנו זקוקים.

עקרון האותנטיות

מה שאני מציע הוא אותנטי. אף אחד לא כופה אותי או מתמרן אותי להפסיק את מה שאני עושה כדי שאוכל להיות לצידם. אני עושה את זה כי החוט הבלתי נראה שמאחד אותי לאנשים אחרים הוא כמו עורק שדוחף ומנחה אותי.

אנשים אותנטיים חיים במודע ויודעים היטב מה הם רוצים ומי צריך להוות חלק מחייהם. הדבר הטוב בלהקיף את עצמנו באנשים אותנטיים הוא שתמיד נדע שמה שהם אומרים ועושים הוא נכון, כי מבחינתם, הונאה ואנוכיות לא קיימים. הם יודעים מי הם ומה הם רוצים בחיים. אותנטיות היא ערך שבונה מערכות יחסים חיוביות.

עקרון החירות

שום מערכת יחסים, בין אם היא רגשית, משפחתית או ידידות, אינה יכולה להתקיים באמצעות כפייה. אם אנחנו בוחרים להשקיע את זמננו במישהו זה בגלל שאנחנו עושים את זה בחופש מוחלט, כי באמת רצינו את זה, כי ככה הרגשנו.

ידידות היא משהו שמאפשר לך להיות עצמך כל הזמן. הורה טוב הוא זה שנותן לילד שלו את החופש לבחור את הדרך שלו כשהם מוכנים.

כל מה שאתה לא עושה מרצונך החופשי אינו אותנטי. כשמישהו מתקשר אלינו כי הוא צריך אותנו ואנו חשים מעט כפייה או סחיטה מרומזת, לעולם לא נהיה לצדם ברצון. לעולם לא נרגיש קרובים באמת למישהו שמנסה לשלוט בנו.

אתה חופשי לבחור היכן אתה משקיע את זמנך. זה משהו שאתה צריך לשפוט עם הלב שלך, אבל אתה לא צריך להרגיש חרטה על כך שלא הקדשת את זמנך להם אם הם לא ראויים לכך. אתה צריך לחיות את חייך במלואם, ולא עם סבל או סחיטה.

אנחנו תמיד מגיעים בזמן כשאנחנו באמת אוהבים את האדם הזה, וכשאנחנו באמת צריכים אותו. ואנחנו עושים את זה כי כשמישהו חשוב לנו, אנחנו יכולים לחוש שהוא צריך אותנו לצידם עוד לפני שהוא מביע זאת.

חיבה כנה אינה זקוקה למילים, ואין מרחק ארוך מדי כדי להפגיש בין שני לבבות שתמיד פועמים באותו קצב.