לעשות את הצעד הראשון לא דורש רצון

זה לא אומר שזה בלתי אפשרי לחלוטין לזוז אם חסר לנו חשק
עם זאת, זה לא אומר שזה בלתי אפשרי לחלוטין לזוז אם חסר לנו חשק.

לרצות לעשות משהו פירושו להיות בעל מוטיבציה, להוקיר מטרה חיונית, מטרה. כאשר אנו חשים תשוקה אנו נעים לעבר מה שאנו רוצים להשיג או להשיג.

אין ספק שהרצון הוא כוח שמניע אותנו, דוחף אותנו לחיות עם תקווה וציפייה, והרבה יותר קל לבצע פרויקטים או תוכניות עם אלה מאשר בהיעדרם. עם זאת, זה לא אומר שזה בלתי אפשרי לחלוטין לזוז אם חסר לנו חשק.

כאשר התשוקה מתערפלת

לפעמים, רגשות העצב או הדיכאון שלנו כל כך עזים שאנחנו פשוט לא יכולים לראות סיבה או מטרה, משמעות לחיים. העובדה היא שכולנו, בכל מצב, יכולים למצוא את הדרך הזו. מצד שני, רגשות לרוב מטשטשים את ראייתנו ומחייבים אותנו לראות את העולם בגוון שחור, כשהאמת היא שיש כל מיני צבעים בעולם הזה.

אנחנו מופגזים במחשבות שליליות. אנו מאמינים בהם כאילו הם האמת הממשית, כאשר במציאות, הם אויבים שנוצרו על ידי המוח האי-רציונלי שלנו, שאינו חושב בצורה מציאותית באותה נקודת זמן.

אנו נוטים להכליל יתר, לקחת דברים באופן אישי מדי, לפוצץ דברים מפרופורציות, להמחיז או לחשוב שלעולם לא נהיה מאושרים ושהתקווה אבדה לחלוטין.

על ידי סינון מידע זה, אנו חשים במצוקה רבה. אנו סובלים מתחושת אינרציה, כמו מריונטה או שבוי של רגשותינו. אין שום רצון לצאת או לעשות את הדברים שפעם אהבנו לעשות. אנחנו מייחסים את זה ל"לא מתחשק" וזה נכון, יש חוסר חשק מובהק. עם זאת, למזלנו, יש לנו משהו מאוד יקר, שנקרא כוח רצון.

אמור "לא" לרגשות שלך

כאשר חוסר המוטיבציה הזה מנצח בקרב, הטח את האגרוף על השולחן ותגיד "זהו זה!" זה נראה ממש פשוט, אבל קל יותר לומר מאשר לעשות. עם זאת, אף אחד לא אמר שזה יהיה קל. אבל שווה לנסות ולהתמיד. בטווח הארוך, תתחיל לראות את שאר הצבעים שהחיים צריכים לחלוק.

אין שום רצון לצאת או לעשות את הדברים שפעם אהבנו לעשות
אין שום רצון לצאת או לעשות את הדברים שפעם אהבנו לעשות.

המפתח הוא לשמור על הפעולה שלך, התחביבים שלך, הפרויקטים שלך, למרות שמצאת את עצמך חסר כל אנרגיה. לשם כך, עליך להכין את עצמך נפשית ולהבין שהעצב שלך הוא רק רגש. אנחנו לא יכולים להכחיש שזה מאוד לא נעים. אולם למרות זאת, ובנוסף לכך, עלינו להמשיך בתכניותינו, ללא היסוס.

בדרך כלל אנחנו חושבים שאחרי המוטיבציה באה פעולה, אבל זו לא המציאות של המצב. כדי שהרצון יופיע, אתה צריך להתעורר יום אחד ולהכריח את עצמך לשים רגל אחת מול השנייה.

להיות נהנתן בטווח הארוך

מה זה אומר להיות נהנתן בטווח הארוך? זה אומר שאנחנו מודעים לכך שלעתים קרובות אנחנו צריכים להקריב קורבנות בטווח הקצר כדי להשיג הנאה הרבה יותר גדולה תוך זמן מה. עלינו להפעיל את הכוח הנדרש כדי להתלבש בלי חשק, לצאת לקניות בלי אנרגיה, או ללמוד בלי שום מוטיבציה.

למרות שאנו עשויים לחוש "הקלה" כאשר אנו דוחים תוכניות, מאצילים דברים או פשוט לא עושים דבר, ההקלה היא רגעית, קצרת טווח ואינה פותרת את הבעיה שלנו.

יתר על כן, המחשבות השליליות שלנו על עצמנו, על העולם והעתיד מאושרות. בכך שאיננו נותנים לעצמנו הזדמנות לפעול, אנו מוצאים את עצמנו מבודדים בעולם הפנימי שלנו. אנו רואים את עצמנו כחסרי יכולת, את העולם כמקום עוין, ואת העתיד כמצב של ייאוש מוחלט.

אנחנו צריכים לשים את כוח הרצון שלנו על השולחן, ללכת למרות שהרגליים שלנו שוקלות טון, ולעשות שביל, לאט לאט, עד שנתחיל לראות דברים אחרת. עד שנגלה את כל הדברים הטובים שיש ותמיד היו שם בחוץ, רק מחכים לנו.