היתרונות של צביעת מנדלות

כדאי לדעת שצביעת מנדלות גם עוזרת לנו להתחבר לילד הפנימי שלנו
לאנשים שרוצים ליהנות מהיתרונות של פעילות זו, כדאי לדעת שצביעת מנדלות גם עוזרת לנו להתחבר לילד הפנימי שלנו.

צביעת מנדלות נותנת לך את ההזדמנות לפתח את תשומת הלב שלך ולהשיג מצב רגיעה גדול יותר, לא משנה מה גילך. למעשה, כיום ניתן למצוא מגוון גדול של חוברות צביעה למבוגרים בחנויות הספרים. מדובר במגמה גוברת שהפכה לתופעת הוצאה לאור.

במהלך הילדות, אנו חווים פעילויות פנאי רבות שמטרתן הבלעדית היא ליהנות או לבדר את עצמנו. אבל ככל שאנו מתבגרים, יש לנו יותר מחויבויות גדלות ומתחילים להשתמש בביטוי "אין לי זמן". זה מונע מאיתנו ליהנות מפעילויות מהנות בחיי היום יום שלנו. זה גורם לנו להיות יותר לחוצים מכיוון שאנחנו בדרך כלל לא מרשים לעצמנו להתנתק.

כשהיינו ילדים, בילינו שעות על גבי שעות עם העפרונות שלנו, ויצרנו את הדמויות האהובות עלינו, נופים או אפילו ציורים מהדמיון שלנו. ציירנו מבלי לשפוט את התוצאה, התמקדנו אך ורק בהנאה שבצביעה.

בשל היתרונות של תרגול פעילות זו, מספר רב של מטפלים באומנות מעצבים חוברות צביעה מנדלות המיועדות למבוגרים, שכן הם מכירים את היתרונות הרבים והיוצאים מן הכלל. צביעה של רישומים גיאומטריים אלו עוזרת להפחית מתח, להשיג מצב של רוגע, להתמקד בכאן ועכשיו ובעיקר להתחבר לעצמנו.

"כל מנדלה היא ייחודית ואי אפשר לחזור עליה... זה הביטוי הרטט של הרגע הזה, של העכשיו הזה."

-סלינה אמורג-

כשצובעים מנדלות, אנחנו מאירים בעצמנו אזורים שעד אז נשארו חבויים. דרך המסע הזה, אנו מאפשרים לחוכמת הלא מודע שלנו לפרוש את כנפיו.

מנדלות וההיסטוריה שלהן

מנדלות הן דמויות גיאומטריות מגוונות. מקורם בהודו ותרגומם המילולי הוא 'מעגל קדוש'. הם סמלים של ריפוי, שלמות, איחוד ושילוב.

בתרבויות רבות, ציור וצביעה של מנדלות הוא טקס רוחני המאפשר "הארה פנימית". עם זאת, עבור קארל ג'ונג, אחד הפסיכיאטרים השוויצרים החשובים בהיסטוריה, הדמויות המעגליות הציעו אפקט מרפא שהעניק שלווה ושלווה.

" רק עכשיו הבנתי בהדרגה מהי באמת המנדלה: "התהוות, טרנספורמציה, הבילוי הנצחי של המוח הנצחי. "

-קרל יונג-

מנדלות יכולות להשתנות בצבע ובעיצוב. עם זאת, הם נוצרים על ידי מרכז עם דמויות שונות בארבע הנקודות הקרדינליות. בגלל זה, מאמינים שהם יכולים לייצג את מכלול ההוויה שלנו ברמה פסיכולוגית. לטענת חלק מהתומכים בנוהג זה, כל אדם מגיב אליהם באופן אינסטינקטיבי, ללא קשר לגילו, מינו, גזע, תרבותו...

כשצובעים מנדלות
כשצובעים מנדלות, אנחנו מאירים בעצמנו אזורים שעד אז נשארו חבויים.

הקסם של המנדלות, יחד עם הכוח הטיפולי שלהן, מורכב מלאפשר לעצמך להיסחף אל הלא מודע, מבלי לדאוג לתוצאה הסופית של הציור. כלומר בלי לשפוט אם זה ייצא יפה או מכוער... אנחנו רק צריכים להיות נוכחים וממוקדים, עם החופש לצבוע איך שאנחנו רוצים.

צביעת מנדלה היא לא לילדים

צביעה היא פעילות שאנו מתייחסים בדרך כלל לילדות. ככל שאנו מתבגרים, איננו משתמשים יותר בעפרונות וטושים צבעוניים. עם זאת, הבילוי הזה יכול להועיל מאוד. לא רק בגלל שהוא מייצר רווחה ושלווה, אלא גם בגלל שהוא מגרה אזורי מוח שונים הקשורים למיומנויות מוטוריות, חושים ויצירתיות.

"הציור גורם למבוגרים להרגיש שוב כמו ילד, מעביר אותו לזמנים שמחים ושקטים יותר בדרך כלל. לזכור כמה מהרגעים האלה עוזר לנו להירגע ואפילו לראות את העתיד באופטימיות רבה יותר".

למרות מה שלמדנו במהלך חיינו על אמנות וצבע, אין דרך נכונה או לא נכונה לצבוע. אחד ההיבטים החיוביים של הציור הוא שזה מאוד קל לכולם.

" צביעה יכולה להיות פעילות מורכבת, מלאה בניואנסים; או להיפך היא יכולה להיות משהו פשוט כמו הרצון הפשוט לצבוע. "

-לייסי מקלו-

בדרך זו, צביעה יכולה להיחשב כאקט של מדיטציה בפני עצמה. זה עוזר לנו למקד את המחשבות שלנו בפעילות שאנחנו עושים ולהתחבר ליצירתיות שלנו. הכל מתפוגג ואנחנו מתמקדים רק בצבעים ובציור.

מחקרים רבים הראו את ההשפעות החיוביות של צביעת מנדלות על נפש האדם. פסיכולוגים ומטפלים באמנות ממליצים על פעילות זו וחלקם אף מתרגלים אותה, ומתנסים ביתרונותיה ממקור ראשון. זו הסיבה שספרי צביעה למבוגרים הם רבי מכר.

לאנשים שרוצים ליהנות מהיתרונות של פעילות זו, כדאי לדעת שצביעת מנדלות גם עוזרת לנו להתחבר לילד הפנימי שלנו. לכן, אם אתה מרגיש שאתה זקוק לעזרה נוספת כדי להתמודד עם מתח או חרדה, אל תהסס ונסה זאת.

" צביעה היא היוגה החדשה. כמו אופנות רבות אחרות, היא מגיעה מחוץ לגבולותינו, ממדינות כמו צרפת או אנגליה, שם היא זוכה להצלחה. אופנה שמרגיעה אותנו ועוזרת לנו להתנתק ".

-אסתר בזאן-