טיפול באמנות: הגדרה ויתרונות

לטיפול באמנות יש יתרונות בכל הנוגע לסיוע לאנשים לפתח מיומנויות בין אישיות
לטיפול באמנות יש יתרונות בכל הנוגע לסיוע לאנשים לפתח מיומנויות בין אישיות.

טיפול באמנות עוסק באנשים. זה לא פרויקט על האדם, זה פרויקט שהם עושים על סמך חוסר הנוחות והרצון שלו לשינוי. באמצעות הבדלים אישיים ותרבותיים, טיפול באמנות מנסה לרענן את התנאים לתפוקה יצירתית, לזהות את הפרטים הספציפיים של צורות האמנות השונות ולהבין את כל השפעותיהן.

אנו יכולים להגדיר את הטיפול באמנות כדיסציפלינה בעלת היבטים ספציפיים וגבולות קונקרטיים. זוהי צורה של תמיכה (או לפעמים טיפול) המשתמשת באמנות חזותית כדרך לעזור לאנשים לחזור או לשפר את בריאותם הנפשית ואת הרווחה הרגשית והחברתית שלהם. מטרות הטיפול באמנות זהות לחלוטין לפסיכותרפיה.

תמיכה זו מתמקדת באמנות כדרך לתקשר. וככה זה עוזר לאנשים להביע ולתקשר רגשות. זה מקל עליהם לשקף ולהשיג את השינויים בהתנהגות שהם צריכים. שימוש ביצירה אמנותית כפעולה מתחיל תהליך ספציפי: היא משתלטת על המרחב הטיפולי ואז קוטעת את המציאות ומעריכה אותה מחדש.

צורות האמנות שהטיפול באמנות משתמש בהן

צורות האמנות המשמשות בטיפול הן אמנות חזותית. זה אומר ציור, פיסול, קולאז', אומנויות נוף כמו משחק, סיפורים, תיאטרון זיכרונות, משחקי תפקידים ובובות. כשזה מגיע למוזיקה הם משתמשים בקצב, צליל, קול, כלי נגינה, ובכתיבה הם יכולים להשתמש בז'אנרים שונים. טיפול באמנות הוא דרך לומר את האמת באמצעות סמליות. הדברים שאנשים מבטאים באמצעות הבריאה עשויים לייצג פעולות של תוקפנות, נטישה, אובדן ורגשות. הם יעשו זאת גם בעקיפין, בלי להתכוון לכך.

תיאטרון

בהצגות, עבודה דרמטית או מופעי בובות, המטופל מדבר דרך הדמות. זו אומנות המשחק באמצעות דמות בדיונית. זהו תהליך של יצירה אינדיבידואלית ו/או קולקטיבית שיושב בין שני עולמות נפרדים: בדיה ומציאות. וכשזה מגיע לפסלי חימר הם מתחילים דיאלוג עם החומר. מדובר על עידוד האדם הזה למצוא את עצמו דרך החומר. אבל זה גם על להיות איתם במסעם מהחימר אל עצמם.

ציור

עם הציור, הם עושים צעד ראשון כדי לבטל את החסימה של עצמם. כך הם נסחפים לכל התמונות, העקבות, הצורות והצבעים שמגיעים אליהם. העניין הוא לגרום להם להפסיק לצנזר את העיניים שלהם, כמו סוג של מניעת עכבות. ואז הם יכולים לארגן דברים מאוחר יותר ולהתקרב יותר ויותר אל העצמי העמוק ביותר שלהם.

ריקוד וקול

טיפול באמנות הוא דרך לומר את האמת באמצעות סמליות
טיפול באמנות הוא דרך לומר את האמת באמצעות סמליות.

כשזה מגיע לריקוד יש רגע ראשון, זמן שבו הם הופכים מודעים לתנועה של עצמם. מה שאנחנו מתכוונים הוא שהם יכולים לשמוע את זה ולשמוע את עצמם דרך התנועה הזו. וזה יעזור להם להתקרב לעצמם ולתקשר עם אנשים אחרים בהמשך. כשזה מגיע לעבודת קול אתה רוצה שהם ימצאו וישתמשו בקול הטבעי שלהם וישחררו את הנשימה שלהם. אתה יכול לעשות זאת על ידי כך שהם מאלתרים ומשלבים הרבה צלילים שונים.

כתיבה

ואז יש כתיבה, שיכולה לתת להם דרכים חדשות לשחק עם החוויות שלהם באמצעות הדמיון שלהם. יהיו מצבים דמיוניים וחברים, צירי זמן שונים, ובסופו של דבר הם ישחזרו את סיפוריהם בסיפורת.

עבודה על רגשות בתרפיה באומנות

רגשות חשובים ביותר בכל הנוגע לחוויות והתפתחות אנושית. עבודה עם אמנויות באמצעות טיפול באמנות עוזרת לאנשים להתפתח באופן אישי ורגשי. ישנם ארבעה שלבים לעבודה על רגשות בטיפול באמנות: מתן שמות, חקר, ניסוי ושילוב. רגשות הם הדרך העיקרית שלנו לתקשר ואף יכולים להיות חשובים יותר ממילים. אז אם המילים שלך לא מסתדרות עם הרגשות הנכונים, אנשים כנראה לא יאמינו להם.

בדרך כלל כשאתה מביע משהו רגשי אתה משתמש בהבעות פנים, תמונות, מטפורות מילוליות וטוני קול כדי לתקשר טוב יותר עם אנשים. הם עוזרים לך להבין ולהביע הרבה יותר ממילים בפני עצמן, כל עוד הרגשות מתיישבים עם המילים. אומנויות, בדיוק כמו כל ביטוי לא מילולי, מעודדות חקירה, ביטוי ותקשורת של דברים שאיננו מודעים אליהם.

עבודה על רגשות באמצעות טיפול באמנות יכולה לשפר את איכות מערכות היחסים שלכם. זה גם מתמקד בגורם הרגשי ועוזר לך להיות מודע להיבטים נסתרים, שיעזרו לך להתפתח. רגשות בסיסיים כמו פחד, כעס, אושר, אהבה, עצב ותחושות לא נוחות חיוניים והכרחיים לאיזון רגשי.

למה רגשות כל כך חשובים

כל הרגשות שלך משחקים חלק ביכולות הקוגניטיביות שלך, בבריאות הפיזית שלך ובביצועים המקצועיים שלך. להיות בעל אינטליגנציה רגשית טובה פירושו להיות מסוגל להביע, עם מצב מסוים, בדיוק את הרגשות הנכונים בדיוק בכמויות הנכונות. זה גם אומר להיות מסוגל לראות את המצבים הרגשיים של אנשים אחרים ולהיות מסוגל להזדהות.

עבודה עם אמנות יכולה לעזור להתפתחות האישית והרגשית של אנשים. המוח הלא מודע עוסק יותר בסמלים מאשר במילים הגיוניות. וזו הסיבה ששימוש באמנות יכול להקל על פיתוח תהליך של רפלקציה. אתה יכול לתקשר הרבה יותר דברים באמצעות אמנות, במיוחד באופן לא מודע. וזה בגלל שתמונות מעבירות הרבה יותר ממילים והן דרך בטוחה לחקור נושאים קשים.

היתרונות של עשיית פסיכותרפיה באמצעות אמנות

לטיפול באמנות יש יתרונות בכל הנוגע לסיוע לאנשים לפתח מיומנויות בין אישיות. זה מביא את המטופל למגע עם אנשים אחרים סביבו ביתר קלות, בגלל האופן שבו סוג זה של טיפול מקל על ביטוי עצמך. זה גם שימושי מאוד לניהול התנהגות, שיפור הערכה עצמית והימנעות מכל ההשפעות השליליות של חרדה.

כעת נספק לך פרטים נוספים על כל היתרונות שיש לטיפול באמנות עבור האנשים שעושים זאת:

1. הבעת רגשות שקשה לבטא במילים

זה יכול להיות קשה לנו לבטא את הדברים שאנו מרגישים או חושבים בדרכים המסורתיות יותר. לכן, מכיוון שטיפול באמנות הוא כלי שמעודד ופועל על ביטוי, הוא יכול לעזור לך לתת צורה למחשבות ולרגשות שכל כך קשה להוציא החוצה.

2. פיתוח מיומנויות עימות בריאות

התמודדות עם רגשות ורגשות בצורה יצירתית יכולה לעזור מאוד כשמדובר בשינוי התנהגויות או הרגלים עמוקים שאנשים עושים בכל פעם שהם מרגישים שהם צריכים לבטא את הרגשות האלה. טיפול באמנות עוזר כשאתה עובר תקופה עצובה ואתה מנסה להשתמש ברגש הזה כדי ליצור משהו. זה חשוב במיוחד כשמדובר בהתמודדות עם המצב בצורה הטובה ביותר.

3. חקר דמיון ויצירתיות

שימוש בסוג זה של טיפול יעזור לאדם להגביר את יכולתו ליצור ולדמיין דברים. הם יכולים גם להגביר את המיומנויות הללו על ידי עבודה עליהם בצורה ממוקדת יותר ובעזרת המטפל.

4. שיפור הביטחון העצמי וההערכה העצמית

הוכחה שאתה יכול לעשות משהו עבור עצמך תעזור לך להגיע למקום מאוזן יותר מבחינה רגשית. ובדרך זו, השגת המטרות שלך תעזור לך לשפר את הביטחון שלך בעצמך ולמלא אותך בתזכורת שאתה עושה את זה טוב.

5. זיהוי והבהרת דאגות

טיפול באמנות עוזר כשאתה עובר תקופה עצובה ואתה מנסה להשתמש ברגש הזה כדי ליצור משהו
טיפול באמנות עוזר כשאתה עובר תקופה עצובה ואתה מנסה להשתמש ברגש הזה כדי ליצור משהו.

לכידת משהו בעולם החיצוני שמדאיג אותך מבפנים יעזור לך להסתכל על כל המושגים שאתה מתקשה להבין בצורה יותר מעשית ונגישה. אלו בדרך כלל רעיונות מופשטים שתוכלו לשקוע במוח שלכם רק אם תסתכלו עליהם מבחוץ.

6. מיומנויות תקשורת מוגברות

שימוש בשקעים אמנותיים כדי להביע את עצמם יעזור לאנשים לאסוף כלים חדשים לתקשורת טובה. וזה נכון גם לגבי התקשורת שלהם עם אנשים אחרים וגם עם עצמם. היכולת לבטא את כל מה שהם מתקשים להביע מילולית מאמן אותם לבטא דברים בצורה ברורה יותר ובאופן שמתאים יותר למה שהם רוצים לתקשר.

7. זה משפר את היכולות הגופניות

טיפול באמנות פירושו בדרך כלל להשתמש בגוף שלך כדי להביע משהו שאתה לא יכול להגיד. לכן סוג זה של טיפול טוב גם לאנשים שמתקשים לבצע תנועות ספציפיות או לקואורדינציה לקויה.

8. אמנות מפחיתה רמות של מתח וחרדה

ביצוע פעילויות הקשורות לאמנות ויצירתיות ייתן לאנשים זמן שבו רמות הלחץ והחרדה שלהם יורדות. אנשים שעושים טיפול מסוג זה מוצאים פעילויות מסוג זה מרגיעות.

9. זה מעודד אנשים לעבוד על איך הם חושבים ועוזר להם לשקף

חשיבה מדעית מרחיקה לכת ואף קשורה ליכולת להיות עצמאית או לפתור בעיות בחיי היומיום שלך.

10. זה משפר את הריכוז, הקשב והזיכרון

לימוד ריכוז חשוב לחיי היום יום שלך. יכולת הריכוז תעזור לך המון בכל מה שקשור להיות יעיל כמעט בכל משימה. יש המון יתרונות לריכוז טוב: שיפור הזיכרון שלך, יכולות קבלת החלטות, דיוק וגמישות עם המטרה שיש לך על הידיים.

הדברים שאנשים בחלקים שונים של האוכלוסייה משתמשים בתרפיה באומנות הם בריאות גופנית, בריאות נפשית, רווחה רגשית ורווחה חברתית. כאשר מדובר באנשים הזקוקים לעזרה מסוימת בהבעה הגופנית, ניתן להשתמש בסוג של טיפול באמנות המבוסס על טכניקות מפסיכותרפיה.

זה גם אפשרי להשתמש בטיפול באמנות עם ילדים באותה מידה שזה אפשרי עם בני נוער ומבוגרים. ואתה אפילו יכול להתאים אותו לצרכים הטיפוליים והחינוכיים שלהם. במקרה האחרון הזה, טכניקות קוגניטיביות התנהגותיות יכולות להיות שותף מצוין לטיפול באמנות (או להיפך) בכל הנוגע ללמד על דברים שהם חלק ישיר מההתפתחות החינוכית.