איך להבין ולהתגבר על רגשות קנאה?

לעתים קרובות קשה לוותר על רגשות קנאה אם אין לך דרכים בריאות יותר להתייחס
למרבה הצער, לעתים קרובות קשה לוותר על רגשות קנאה אם אין לך דרכים בריאות יותר להתייחס.
בעלי רגשות קנאה? מאז שחר הזמן, קנאה הייתה רגש נפוץ כמו אהבה. המשך לקרוא כדי ללמוד עוד.

בעלי רגשות קנאה? בואו נודה בזה, למרות שזו לא הכוונה שלנו, לפעמים אנחנו הכי מקנאים באלה שאנחנו אוהבים. אבל, אם היינו מבינים מה מונח על הכף, היינו עושים מאמץ מודע להירתע מהתחושה השלילית הזו. בשלב מסוים בחיינו, כולנו מרגישים קנאה או קנאה באנשים אחרים. עם זאת, כאשר אנו מתחילים לפעול לפי רגשות הקנאה הללו, זה הופך להיות לא בריא ועלול להיות מסוכן.

למעשה, משחר הימים, קנאה הייתה רגש נפוץ כמו אהבה. זהו נושא מרכזי ונפוץ בסרטים רבים ובצורות אמנות אחרות לאורך ההיסטוריה. לדוגמה, המחזאי והמשורר האנגלי המבריק שייקספיר קרא לזה המפלצת ירוקת העיניים. מבחינה תנ"כית, קנאה היא גם נרטיב נפוץ. חשבו על קין והבל, שני בניו של אדם. קין הרג את אחיו הצעיר בזעם קנאי.

אולי לא ממש רומנטי לדבר עליו או לבטא אם יש לך את זה. עם זאת, זה בהכרח משהו שכולנו מרגישים - במידה מסוימת - אבל מעדיפים לשתוק לגביו. כאשר אנו נטושים ברעיון המתפשט שחסר לנו דברים, אנו נעשים לאט לאט עיוורים למה שכבר יש לנו, ואנחנו נעשים כפויי טובה על המתנות הללו. לפיכך, בואו נפסיק להגדיר קנאה.

ראשית, זו טינה כלפי מישהו שנהנה מהצלחה או יתרון. שנית, זה הפחד לאבד משהו שאתה מרגיש שהוא שלך (בצדק או שלא) למישהו אחר. למשל, בן הזוג שלך, החבר הכי טוב שלך, עמית לעבודה וכו'. ראלף הופקה, פרופסור לפסיכולוגיה באוניברסיטת קליפורניה סטייט אומר, "קנאה היא רגש ציפייה. היא שואפת למנוע אובדן".

אז מה נמצא בבסיס רגשות הקנאה שלך? שום דבר לא יכול להרוס מערכת יחסים מהר יותר מקנאה. כמו כן, אף אחד לא רוצה בן זוג, אח, עמית או חבר קנאי. ואף אחד לא נהנה לחוש קנאה או לחיות את הקנאה שלו בהתנהגות מוזרה ופוגעת. השאלה הלוחצת תמיד היא. איך נוכל להתגבר על זה? מה עלינו לעשות כדי להתמודד טוב יותר עם נטיפי קנאה? להלן מספר שלבים שכדאי לנסות:

הבן את הטריגרים שלך

קנאה בזוגיות היא באמת על הפגיעות שלך מאשר על מעשיו של האדם. לדוגמה, אתה עלול להיות נוטה לקנאה אם היו לך חוויות כואבות בעבר שלך. חשוב לדבר עם השותף או החבר שלך על החוויות הללו. לכן, תהיו מודעים לטריגרים של זה ותכבדו אותם.

הערכה עצמית נמוכה או דימוי עצמי ירוד יכולים להניע את רגשות הקנאה הללו. אם אתה לא מרגיש מושך ובטוח בעצמך, קשה להאמין שבן הזוג שלך אוהב ומעריך אותך. במילים אחרות, ציפיות לא מציאותיות גורמות לרוב לקנאה. זה לא בריא לשותפים או לחברים לבלות 100% מזמנם ביחד. למעשה, לפי הסופר Kahl il gibran, "אתה צריך מרחבים בביחד שלך כדי לקיים את הקשר שלך".

ראה את רגשות הקנאה שלך כסימן לכך שמשהו בך מצדיק את המודעות שלך
ראה את רגשות הקנאה שלך כסימן לכך שמשהו בך מצדיק את המודעות שלך.

זכור שרגשות הם לא עובדות. האם אתה מדמיין דברים שלא באמת קיימים? אני מעודד את הלקוחות שלי לשאול את עצמם, "האם זה כך?" או "האם זה באמת קורה?" אם התשובה היא לא, שחררו את המחשבות השליליות. והכי חשוב, הכירו בהם לפני שאתם פוסלים אותם במודע.

רגשות קנאה עלולים להפוך לבעייתיים אם הם משפיעים על ההתנהגות שלך. באופן דומה, אם הם משפיעים על הרגשות שלך כלפי מערכת היחסים בכללותה. הנה כמה סימנים להתנהגויות קנאה לא בריאות:

  • בדיקת הטלפון או האימייל של האדם ללא רשות.
  • מעליב את האדם.
  • בהנחה שבן הזוג שלך לא נמשך אליך.
  • גריל את האדם על מקום הימצאו במהלך היום.
  • האשמת האדם בשקר ללא ראיות.

אם אתה מזהה כל אחת מההתנהגויות האלה במערכת היחסים שלך, נסה להבין את הפגיעות שמתחת. אם אתה צריך קצת עזרה נוספת לעשות זאת, אנו ממליצים לעבוד תחת הדרכה של מטפל בעל הכשרה גבוהה.

השתמש בקנאה לתמיד

ראשית, קנאה בכל מערכת יחסים היא גם תגובה אמיתית והגיונית מאוד למעשיו של האדם. זכרו שבמערכת יחסים טובה מספיק, לאנשים יש ציפיות גבוהות מהאופן שבו מתייחסים אליהם. במילים אחרות, הם מצפים שיתייחסו אליהם באדיבות, אהבה, חיבה וכבוד. לבסוף, הם גם מצפים לנאמנות ויושר מהאדם האחר.

אם התשובה לשאלה "האם זה כך?" הוא כן, אז זה חיוני לנקוט בפעולה. לכן, ספר לאדם איך אתה מרגיש לפני שרגשות הקנאה שלך יהפכו לטינה. כשאתה מעלה את זה, היצמד להצהרות "אני". לכן, הימנע מלומר דברים כמו "אתה תמיד" או "אתה אף פעם לא". דברו על רגשותיכם לגבי המצב הספציפי והימנעו מהצהרות גורמות על אופיו של בן הזוג.

לבסוף, אמור מה שאתה צריך, לא מה שאתה לא צריך. לדוגמה, "אני מרגיש חרדה כשאני לא יודע איפה אתה או עם מי אתה כשאתה בחוץ. אני צריך שתשלח לי הודעה ותודיע לי".

כתוצאה מכך, ככל שתדבר יותר, מערכת היחסים שלך תהיה בריאה יותר. האם יש מערכת יחסים ספציפית שגורמת לך לאי נוחות? האם אתה מגלה שחוסמים אותך או שהתנהגותו של בן הזוג השתנתה לאחרונה?

אתם צריכים להיות פתוחים ומקדימים אחד עם השני לגבי חברויות ויחסי עבודה. לכן, שקיפות תעזור לך להרגיש בטוח יותר. אתה עדיין לא בטוח לגבי הגבולות? כלל אצבע נהדר הוא לשאול את עצמך, "איך הייתי מרגיש אם בן זוגי היה מנהל סוג כזה של שיחה עם מישהו אחר?" אם זה יפגע בך, בן הזוג שלך חצה גבול.

כמו כן, הראה עד כמה אתם מעריכים זה את זה על ידי העמדת מערכת היחסים שלכם לפני העבודה והחברים שלכם. בכל פעם שאתה עושה את זה, אתה בונה אמון. על ידי הבנת מה מניע את רגשותיך וכבוד לפגיעות החביבות של זה, תשתמש בקנאה לתמיד.

תהיה כנה

נאבקים ברגשות קנאה? בן הזוג שלך כנראה כבר שם לב. והכי חשוב, קרוב לוודאי שהשותף שלך תורם לבעיה. עם זאת, על ידי תרגול תקשורת יעילה, אתה תכיר לחלוטין בתרומתך. אבל גם לחייב את השותף שלך אחראי, לתת לו את ההזדמנות לתמוך בך תוך כדי עבודה על פתרון.

במילים אחרות, תהיי אינטליגנטית רגשית קודם כל עם עצמך ועם אלה שחשובים לך. אף אחד לא יכול לקרוא את המחשבות שלך. אם אתה מרגיש קנאה, היה פתוח עם עצמך לגבי הכוונות שלך. האם אתה מרגיש ראוי יותר להיות בתפקיד החדש הזה בעבודה? האם יש לך סיבה לחשוב שבן הזוג שלך בוגד? כבר רימו אותך בעבר? למרבה הצער, לעתים קרובות אנו לא מודעים למה שקורה בתת מודע.

לכן, זה תלוי בך למצוא את שורש חוסר הביטחון שלך ואז לטפל בו. אל תסתיר את זה, כי זה לא חייב להיות סוד עמוק שאתה נושא. כמו כן, חיוני לסמוך אחד על השני. הקנאה נובעת מחוסר אמון. למשל, חוסר אמון בתהליך החיים, בפרטנר שלך ובעצמך.

חוץ מזה, חוסר אמון מוליד חוסר ביטחון, מה שיוצר קנאה. למעשה, אנו מחניקים את התחושות הללו כי הן אינן נוחות. זה מעגל קסמים. לפיכך, כל עוד המחשבות והאנרגיה שלכם מתמקדות במה שאתם עלולים להפסיד, זה בדיוק מה שיקרה. לבסוף, זו האמת הקשה והקרה על קנאה: זו נבואה שמגשימה את עצמה.

" אל תבזבז זמן על קנאה. לפעמים אתה לפני, לפעמים אתה בפיגור. "

-מרי שמיך-

שקול מה רגשות הקנאה שלך אומרים לך

ספר לאדם איך אתה מרגיש לפני שרגשות הקנאה שלך יהפכו לטינה
לכן, ספר לאדם איך אתה מרגיש לפני שרגשות הקנאה שלך יהפכו לטינה.

Psychology Today מציעה את השקפתו של מטפל משפחתי כיצד לעצור רגשות קנאה בזוגיות, "במקום לראות קנאה כבעיה, הסתכלו עליה כפתרון". תאמינו או לא, קנאה היא חלון הזדמנויות שאנו יכולים להציץ דרכו כדי להשיג בהירות. וזה נכון לגבי כל בעיה ביחסים. לכן, במקום לסגור את ההתנהגות הקנאית על הסף, חפש קודם כל להבין אותה.

איזו בעיה מנסה הקנאה לפתור? אם אתה מרגיש קנאה בגלל שהשותף שלך שבר את האמון שלך, הפרת האמון היא הבעיה האמיתית. באופן דומה, אם אתה מקרין את חוסר הביטחון שלך על השותף שלך, חוסר הביטחון שלך הוא שדורש תשומת לב. אם אתה מקנא בהצלחות של בן הזוג שלך, אולי יש אלמנט לא בריא של תחרות שאתה צריך לחסל.

לא משנה מה הסיבה, הסתכל על הקנאה כ"פתרון". אז, עבודה אחורה משם תעזור לך להגיע לתחתית. תלמדו איך להפסיק לקנא בזוגיות. על ידי הגעה לבעיה האמיתית, אתה יכול לטפל בה כדי למצוא הקלה מתמשכת. והכי חשוב, שקול את מקור חוסר הביטחון שלך.

שליטה כיצד להפסיק לקנא בזוגיות היא עניין של ריפוי פצעי העבר. האם אתה נאבק בקנאה בגלל בעיה לא פתורה כמו טראומת ילדות או התמכרות? אם כן, קבל את התמיכה שאתה צריך כדי להתגבר על זה. בעזרת העזרה הנכונה, תוכל להפוך את המאבקים שלך למקורות כוח.

בנה כישורי התמודדות בריאים

למרבה הצער, לעתים קרובות קשה לוותר על רגשות קנאה אם אין לך דרכים בריאות יותר להתייחס. אבל מכיוון שבן הזוג שלך לא נותן לך סיבה לקנא, זה תלוי למצוא את המקור. לדוגמה, בוגד בך או משקר בדרך כלל. אז תכירו שאתם לא צריכים קנאה, אתם פשוט רגילים לזה. כמו כן, תרגל טיפול עצמי וטפח את בריאותך הפיזית, הרגשית והנפשית.

כאשר אתה נותן עדיפות למנגנוני התמודדות בריאים, הם הופכים לנורמה ובסופו של דבר מחליפים את הקנאה. חשוב מאוד שתמנע מעצמך להתקבע על מה שאין לך. מצד שני, העבר את נקודת המבט שלך לעובדה שהרצונות שלך חושפים את עצמם דרך המעשים שלך. השאלה הגדולה והאמת הקשה הן, "איך אתה מבלה את ימיך?" מה שאתה רוצה צריך להיות מקור השראה, שמציע כוח.

למשל, מוטיבציה והיכולת לעבוד לקראת מטרה, לא משנה כמה גדולה או קטנה. בעלי רגשות קנאה? קנאה היא כלי חזק במיוחד אם משתמשים בו כדי להניע את עצמך להשיג את מה שאתה הכי רוצה. אל תסבול מקנאה. מצד שני, השתמשו באנרגיה הקנאה הזו כדי לעזור לכם לעבוד לקראת מה שיביא לכם את מה שאתם רוצים. ופחות ממה שאתה מרגיש שחסר לך.

בקיצור, רגשות הם פשוט משהו שאתה חווה. אבל אתה לא צריך להפוך אותם. ראה את רגשות הקנאה שלך כסימן לכך שמשהו בך מצדיק את המודעות שלך. לכן, הביאו אותו לתודעתכם והשתמשו בו לשינוי חיובי. בין אם זה במערכות היחסים שלך עם עצמך או אלה שאתה הכי אוהב אותך.