איך נראות מערכות יחסים ממוקדות צמיחה?

אנו מדברים על מערכות יחסים ממוקדות צמיחה (יחסים רומנטיים
במאמר זה, אנו מדברים על מערכות יחסים ממוקדות צמיחה (יחסים רומנטיים, לצורך העניין) והמאפיינים שלהם.

הרבה אנשים מאמינים שמערכות יחסים הן שם נרדף לאי נוחות. הסיבה לכך היא שבשבילם זוגיות מייצגת הקרבה קבועה, מקום שלא נוח להיות בו. מהי ההשקפה האישית שלך לגבי מערכת יחסים מבחינת הצלחה וצמיחה אישית? מה אתה חושב שאחרים חושבים על זה?

במאמר זה, אנו מדברים על מערכות יחסים ממוקדות צמיחה (יחסים רומנטיים, לצורך העניין) והמאפיינים שלהם. על ידי קריאת מאמר זה, תלמדו שאפשר לקיים מערכות יחסים שבהן אתם מרגישים שאתם צומחים כאדם, מערכות יחסים המאפשרות לכם להרחיב את אזור הנוחות שלכם. להגיע לנקודה זו אולי לא קל, אבל זה לא בלתי אפשרי. חוץ מזה, ההשקעה תהיה שווה את זה.

"צמיחה היא אף פעם לא רק במקרה; היא תוצאה של כוחות הפועלים יחד."

-ג'יימס קאש פני-

יחסים ממוקדי צמיחה: איך הם?

הם מוציאים ממך את הטוב ביותר

יחסים בין אישיים יכולים להוציא את הטוב והרע מאיתנו. במערכות יחסים, נחווה אושר, כמו גם רגעים קשים או מצבי ספק. עם זאת, מערכות יחסים ממוקדות צמיחה שואפות למזער אירועים מזיקים ולנצל מצבים טובים. על ידי כך, שני הצדדים יכולים להפוך לגרסה הטובה ביותר של עצמם.

למה אנחנו מתכוונים ב"מערכת יחסים שדוחפת אותך להיות גרסה טובה יותר של עצמך"? סוג זה של מערכות יחסים מעורר בך השראה להיות אדם טוב יותר, גורם לך להרגיש טוב, ועוזר לך להתקדם בחיים.

קל לזהות מערכות יחסים ממוקדות צמיחה. האנשים במערכות היחסים הללו נראים מאושרים יותר ומדברים על התוכניות העתידיות שלהם עם בן הזוג שלהם. בסך הכל, הם מראים כבוד מוחלט כלפי האחר המשמעותי שלהם והקשר כשלעצמו.

מערכות יחסים ואתגרים מקצועיים

מחקר משנת 2011 של Ackerman, Griskevicius, & Li שפורסם על ידי איגוד הפסיכולוגים האירופי (APA) הסביר שהיכולת לצמוח מקצועית ולהתמודד עם אתגרים משמעה לעתים קרובות לקחת סיכונים ולהקדיש חלק גדול מזמנך למקצוע שלך או האישי שלך פרויקט.

מערכות יחסים ממוקדות צמיחה שואפות למזער אירועים מזיקים ולנצל מצבים טובים
עם זאת, מערכות יחסים ממוקדות צמיחה שואפות למזער אירועים מזיקים ולנצל מצבים טובים.

בהקשר זה, מערכת יחסים יכולה להוות מכשול. אדם יכול להרגיש נתמך או כבול על ידי בן הזוג שלו. יש הרבה אנשים שמרגישים שהאחר המשמעותי שלהם מעכב את התקדמותם. אתה צריך לבחור איזו משתי המציאות אתה רוצה לעצמך.

מערכות יחסים ממוקדות צמיחה הן כולן עידוד האתגרים והחלומות של זה. למעשה, בן הזוג שלך עשוי אפילו להיות זה שייתן לך השראה לקחת על עצמך מטרה מקצועית או אישית חדשה ולעבוד קשה כדי להשיג אותה.

בסוג זה של מערכת יחסים, אתה יודע שבן זוגך יהיה שם בשבילך בכל שלב ויתמוך בך בכל עת. עידוד, תמיכה, שותפות, ביטחון ונוחות הם רק חלק מהמרכיבים המרכיבים מערכות יחסים ממוקדות צמיחה.

איזון בין מרחב אישי למרחב זוגי

להיות במערכת יחסים ממוקדת צמיחה מרמז לקחת חלק בפרויקטים המאפשרים לך לשמור על האינדיבידואליות שלך, לטפל בצרכים האישיים שלך ולהיות נאמן לעצמך. למרות שמערכת היחסים שלכם חשובה לכם, חשוב שתדעו שיש לכם את הזכות לאינדיבידואליות. אל תרגיש אשמה על כך שיש לך את המרחב האישי שלך ונהנית ממנו. במילים אחרות, אין לך סיבה להרגיש רע בגלל שאתה רוצה לבלות קצת זמן לבד. מערכת יחסים בריאה היא כזו שבה לשני הצדדים יש מרחב אישי.

"מערכות יחסים אמיתיות תלויות קודם כל בקשר בריא עם עצמנו."

-סוניה שוקט-

חשוב לציין שכל אתגר אישי או מקצועי יכול להיות חיובי או שלילי, בהתאם לאופן בו אנו תופסים אותו. עלינו לחשוב על הדרך הנכונה לגשת לאתגר האמור ולוודא שאנו מקיפים את עצמנו באנשים תומכים. זו הסיבה שכל כך חשוב שהאחר המשמעותי שלך יהיה שם כדי לעודד אותך בזמנים קשים.

חיים עם בן זוג יכולים לעזור לך לצמוח כי תצטרך להתמודד עם סוגים שונים של מצבים. כמו כן, מאמר מדעי הגיע למסקנה שמי שחיים עם בן/בת זוג חייבים להשקיע בעבודה כדי להשיג איזון בין המרחב האישי למרחב שהם חולקים עם בן/בת הזוג (Fletcher, Simpson, Campbell, & Overall, 2015). כך, הקשר לא יפריע לצמיחה האישית שלהם ותעזור להם לגלות את הגבולות שלהם ולהפיל את החומות שעלולות למנוע מהם לבסס דינמיקה זוגית בריאה.

בקיצור, אם להיות במערכת יחסים גורם לך להרגיש קשור, מוגבל ומאופק, משהו לא בסדר. נכון שזוגיות דורשת זמן איכות ומאמץ, אבל קחו בחשבון שבן הזוג שלכם יכול לתמוך בכם בזמנים קשים.