חשיבות מאבק הכוחות במערכות יחסים

והורמוני האהבה מפנים את מקומם לעימותים ומאבקי כוח
ובכן, במקרה כזה, הרוגע הוא הסוף של האגדה, והורמוני האהבה מפנים את מקומם לעימותים ומאבקי כוח.

האמרה הקלאסית, המהוללת, אומרת כך, "אחרי הסערה מגיעה השקט". אבל מה קורה כשהסערה מייצגת את עומס האושר שתחילתה של מערכת יחסים מביאה בדרך כלל? ובכן, במקרה כזה, הרוגע הוא הסוף של האגדה, והורמוני האהבה מפנים את מקומם לעימותים ומאבקי כוח.

עם זאת, זה לא חייב להיות כך. למעשה, על פי הפסיכולוגית הקוסטה ריקה, Marianela esquivel, קונפליקט במערכות יחסים יכול להיות בריא. כל עוד שני האנשים מודעים לזה, מכירים את הטריגרים, ואל נותנים לזה כדור שלג לצאת משליטה.

"בחר בקפידה את בן הזוג של חייך. מההחלטה האחת הזו יבואו 90 אחוז מכל האושר או האומללות שלך."

- ה. ג'קסון בראון, ג'וניור-

מאבק כוחות במערכות יחסים

באופן בלתי נמנע, תקופת ירח הדבש מסתיימת. כשזה קורה, אנחנו עוברים מלהתמסר לחלוטין לזוגיות, לחיפוש איזון. אנחנו מחפשים שיווי משקל שבו לפעמים אנחנו בראש סדר העדיפויות.

המטרה היא למצוא יציבות וביטחון שמאפשרים לנו להחזיר את האוטונומיה שלנו (או לפחות חלק ממנה.) זו תקופה חשובה והדרך בה היא מתנהלת קשורה רבות לעתיד הקשר.

יגיע רגע שבו כל זוג יעסוק במאבקי כוח. עם זאת, הבגרות של בני הזוג תקבע כיצד זה יתפתח. זה, וכמה כל אדם נותן את עצמו לזוגיות בשיא תקופת ירח הדבש. מצד שני, אם לשני האנשים יש את הכלים הרגשיים המתאימים בהישג יד, ה"מלחמה" הרגשית הזו לא תהיה מכבידה מדי.

העובדה שאתה יכול לזהות מאבק כוח לא אומר שאתה מסוגל לפתור אותו
עכשיו, העובדה שאתה יכול לזהות מאבק כוח לא אומר שאתה מסוגל לפתור אותו.

אף על פי כן, מפגש הכוחות הפנימיים נוטה להתרחש ברמות רבות. זהו צורך מהותי שיש לכל אדם במערכת היחסים: לאשר את עצמו. יוצאת ריכוז עצמי מסוים. אם אתה לא מוכן לזה ומודע לזה, זה יכול להוביל להאשמות בשני הכיוונים.

חשוב להכיר את הדינמיקה, לא משנה איך היא מתרחשת. כך תוכל להימנע מהאשמת האדם האחר בכל בעיות היחסים. כתוצאה מכך, אתה יכול למזער מעט את מאבק הכוחות, ולשמור על יסודות הקשר שלמים.

כיצד לזהות את הסימפטומים של מאבק כוחות?

עכשיו, העובדה שאתה יכול לזהות מאבק כוחות לא אומר שאתה מסוגל לפתור אותו. עם זאת, זה הצעד הראשון. אז, תסתכל מקרוב על מערכת היחסים שלך וראה אם אתה מזהה אחד מהתסמינים הבאים:

  • צפו ותראו אם שניכם תמיד רוצים להיות צודקים. שימו לב אם אתם נאחזים ברעיון שלכם עד כדי כך שאתם מפסיקים להקשיב ומסרבים לראות דברים מנקודת מבט אחרת.
  • ודאו שאינכם מתמקדים אך ורק באינטרסים שלכם ותעבירו את האינטרסים של בן זוגכם אל השער האחורי. זכור שאתה צוות.
  • בני אדם אינם מושלמים, אז כולנו מסדרים דברים לפעמים, וגם עושים טעויות. אל תתמקד יותר מדי בפגמים של האחר ותשכח משלך.
  • לשם כך, זוגות מושלמים לא קיימים. במילים אחרות, בן הזוג שלך לא היה אדם נפלא שהפך פתאום למפלצת. אל תתנו לחילוקי הדעות הנוכחיים שלכם להוביל אתכם לאידיאליזציה של העבר ולדמוניזציה של ההווה.

האם אתה יכול להפוך מאבק כוח אינטנסיבי?

התשובה היא בהחלט כן. באופן כללי, מאבק כוחות מעורר רגשות של חוסר ביטחון או נחיתות. אף על פי כן, תחושת חוסר הערכה אינה אומרת שעלינו לפצות יתר על המידה על ידי התנהגות נעלה. הנה כמה תרגילים מעניינים שיכולים לרפא מצבים כאלה.

  • נסה לטפח אחווה עם בן / בת הזוג. אדם משמעותי הוא לא רק האהבה שלך, הוא גם חבר לצוות, בן לוויה, קונספירטור שותף. אז לפני שתעלבו, נסו להיות נחמדים, טקטיים ואדיבים. העמד פנים שאתה מדבר עם חבר, לא יריב או אויב.
  • תשכחו מהניצחון. מערכת היחסים שלכם היא לא תחרות. חפש דברים משותפים, לא מה שמפריד בינך.
  • תילחם על הקשר, לא כל כך על עצמך. אם אתה דואג לאדם המשמעותי שלך, אתה למעשה דואג גם לעצמך.
  • מגע פיזי חיוני. זו תקשורת אינטימית. זה גם מקור להנאה אינסופית אם יש לך רק קצת דמיון.
  • בקשו דעות של אחרים. חפש אושר עם בן הזוג שלך על ידי טיפוח קרבה. עזוב את הפחד שלך מדחייה.

"הפחד האידיתי הזה להזדקן בלי בן זוג גורם לך לבחור עם הראש מה אתה צריך לבחור עם הלב שלך."

-ריקרדו ארג'ונה-

אם נוציא את התרגילים האלה לפועל, מאבק הכוחות במערכת היחסים לא יפצע אותנו. זה גם יוכיח שתופעה זו יכולה להיות חיובית למערכת היחסים. כתוצאה מכך, כל אדם מרגיש מוערך ובטוח.