בעיות בזוגיות הדורשות טיפול

חמש בעיות זוגיות הדורשות טיפול
חמש בעיות זוגיות הדורשות טיפול.
האם אתה והשותף המשמעותי שלך מתווכחים הרבה? מישהו מכם מקנא? אין לך פרטיות? אולי הגיע הזמן ללכת לטיפול אם אתה חווה כעת אחת מבעיות מערכת היחסים הללו.

כמה בעיות זוגיות חייבות להיות לזוג לפני שהולכים לטיפול? לכולם יש חילוקי דעות, ואת רובם תוכלו לפתור ללא צורך בהתערבות של צד שלישי. עם זאת, נקודת מבט שונה ומשכילה היא לפעמים הדרך היחידה להבין אחד את השני; זה או זה או התפצלות.

המאמר " ראיון ראשון בטיפול זוגי: בנייה משותפת של מפגש ממוקם" אומר כי: "לזוג מייעץ יש קצה של מתח שהם לא יכולים לפתור, הם לכודים בקונפליקט שלהם ואין לו עתיד".

חמש בעיות זוגיות הדורשות טיפול

1. קנאה היא בעיה ששמה שקע בזוגיות

קנאה היא בעיה נפוצה במערכות יחסים; זה לא נורמלי אז אתה חייב לקחת את זה ברצינות רבה. אמונות מסוימות המושרשות בתרבות שלך עשויות להוביל אותך לתפוס קנאה כסימן לאהבה. עם זאת, זה רק מציין את חוסר הביטחון העמוק של אדם או מהווה אינדיקציה ברורה לכך שהאדם השני בוגד.

על פי המאמר "אינטליגנציה רגשית, קנאה, נטייה להתעללות ואסטרטגיות לפתרון קונפליקטים בזוג", קנאה עלולה להוביל להתעללות כתוצאה מחוסר היציבות הרגשית הנובעת מחוסר ביטחון ועלולה לגרום לאלימות קשה. לפיכך, עליך לפנות לטיפול אם אתה מוצא את עצמך במצב זה.

2. ויכוחים תכופים מתישים

אנשים רבים חושבים שוויכוח הוא נורמלי, וכמובן, הם מתווכחים כל יום. זה די מפתיע כי במציאות, דיונים מתישים, צורכים ובסופו של דבר מערערים מערכת יחסים. פרידה קרובה אם הדיונים נוטים להסלים.

לפיכך, עימותים מתמידים יכולים להיות תוצאה או מקור של כשלים בתקשורת בנוגע לאחריות בדו-קיום שלכם, כמו כבוד למרחבים האישיים של זה, חינוך ילדיכם וכו'.

3. נקודת מבט שונה לטווח ארוך

כשמדובר בבעיות גדולות בזוגיות, זו טעות לחשוב שאנשים לא משתנים, כמו לחשוב שהם יעשו זאת בכיוון שהיית רוצה שהם יעשו. אולי אחד מכם רוצה לעבור למדינה אחרת כדי לשפר את הקריירה והשני רוצה להישאר. או שאולי אחד מכם רוצה ילדים והשני לא.

כמה בעיות זוגיות חייבות להיות לזוג לפני שהולכים לטיפול
כמה בעיות זוגיות חייבות להיות לזוג לפני שהולכים לטיפול?

הגיע הזמן לנהל משא ומתן מחדש על כל הסכמים קודמים כאשר פרויקטים ארוכי טווח אינם תואמים יותר. באופן דומה, אם התקשורת לא זורמת, אז אולי הגיע הזמן לפנות לטיפול.

בענייני מרחק, תמיד יש פתרון אם שני האנשים מוכנים להיות בנפרד. אבל זה יותר קשה כשיש ילדים, אז אם אחד החברים חייב לשמור על עמדתו אז כנראה שהגיע הזמן לסיים את הקשר.

4. אי קיום יחסי מין היא אחת מבעיות היחסים הנפוצות ביותר

אינטימיות היא חלק חשוב ממערכת יחסים רומנטית וזה הדבר היחיד שמבדיל סוג כזה של מערכת יחסים מאלה שיש לך עם החברים שלך. לפיכך, חוסר איכות זה הוא לעתים קרובות המקור לבעיות רבות שאינן קשורות בזוגיות.

אינטימיות היא מרחב מעבר למיניות. זה מקום לאמון, וידויים ולהשלכת רצונות ורצונות. לפיכך, זה זמן להקשבה והדדיות. זוהי בועה של הגנה ומוטיבציה כך ששני האנשים המרכיבים זוג יכולים לגדול ביחד ולחוד.

5. אחד מכם רוצה לשנות את השני

הניסיון לשנות אדם מוביל לתסכול. אתה יכול להיות כל כך מאושר עם בן הזוג שלך אם הם רק יעבדו על שניים או שלושה דברים קטנים שאתה לא יכול לסבול בהם. דרך חשיבה זו מובילה זוגות רבים לנסות לשנות זה את זה, במודע ובין שלא במודע. לפיכך, הרצונות שלהם גורמים להם לשכוח שאין להם זכות לנסות לשנות אחרים, שהם מנסים לחצות קו מסוכן מאוד. כן, הם מציעים הצעות, אבל זה בערך העניין.

זה הזמן לפנות לטיפול כשאתה מרגיש רצון עצום לשנות את החצי הטוב שלך. זוהי דרך שתוביל לפרידה, לקבלה הדדית או, בסופו של דבר, למשא ומתן פתוח וכנה. זו יכולה להיות נקודת מפנה שתעזור לך להוביל עם חוסר שביעות הרצון שלך או לפרידה.

עליך לבחור בטיפול אם יש לך אחת מהבעיות הללו במערכת היחסים שלך. זה יכול להיות די מעשיר לבד או כזוג.