תשוקה רומנטית ויצירתיות קשורות זה לזה

התשוקה הרומנטית במערכות יחסים ארוכות טווח עשויה להיות קשורה רבות למידת היצירתיות שיש במערכת יחסים
למעשה, התשוקה הרומנטית במערכות יחסים ארוכות טווח עשויה להיות קשורה רבות למידת היצירתיות שיש במערכת יחסים.
במאמר של היום, נדבר על איך לעורר תשוקה רומנטית במערכת היחסים שלך אם זה הפך להיות משעמם. נראה שאנשים יצירתיים מאוד הם כאלה בכל היבטי חייהם. לכן, הם גם מסוגלים בהחלט לבסס ולתחזק מערכות יחסים מהנות שלעיתים רחוקות הופכות לחדגוניות.

היום, נרצה לדבר על תשוקה רומנטית ויצירתיות. למרות שלא נראה שהם קשורים, מחקרים אחרונים מצאו שלמעשה יש קשר חשוב בין השניים. לפיכך, יצירתיות מוצעת כמפתח לשמירה על התשוקה הרומנטית בחיים במערכת היחסים שלכם.

יש הסבורים שמערכות יחסים רגשיות ארוכות טווח מתקיימות על ידי סוג של אינרציה שבה רוב השגרות, היעדים והדרכים להבנת החיים משותפים במלואם. שאיכשהו ולאורך זמן, תשוקה רומנטית יוצאת מהדלת ושזה נורמלי. עם זאת, ייתכן שזה לא המקרה. למעשה, התשוקה הרומנטית במערכות יחסים ארוכות טווח עשויה להיות קשורה רבות למידת היצירתיות שיש במערכת יחסים.

אבל מהי בעצם "תשוקה רומנטית"? ובכן, בזוגיות זה מתייחס לרצון אחד לשני. כלומר, ל"ארוס", אותה משיכה מינית ראשונית וכמיהה רומנטית שאנו חשים כאשר אנו מתאהבים. הניצוץ הזה שזוגות רבים מאבדים אחרי כמה שנים או אפילו חודשים ופותח את הדלת לסוג אחר של אהבה. לכל הפחות, זה מה שהאמנו עד לאחרונה. באופן דומה, אנו יודעים שמערכות יחסים המבוססות אך ורק על תשוקה רומנטית לא נמשכות יותר מדי זמן. לעתים רחוקות הם מתגבשים כשותפים ארוכי טווח.

אגב, תשוקה רומנטית היא משהו שכולנו צריכים במידה רבה או פחותה. אולי, זה אפילו משהו שאסור לנו לוותר עליו לטובת מערכת יחסים יציבה ומונוטונית לאורך זמן. על פי מחקרים שנערכו על ידי אוניברסיטת נורת'ווסטרן ואוניברסיטת לונדון, תשוקה רומנטית אינה זרה במערכות יחסים ארוכות טווח. זה בעיקר ששמירה על תשוקה דורשת מידה מסוימת של יצירתיות.

"אני מעדיף למות מתשוקה מאשר משעמום."

-וינסנט ואן גוך-

עד כמה תשוקה רומנטית חשובה בחיינו?

לא נראה שרוב האנשים מוכנים לאבד את התשוקה הרומנטית בחייהם, גם כשהזמן עובר ואובדן כזה מפנה את מקומו לזוגיות יציבה יותר.

לתשוקה רומנטית תפקיד חשוב בהתפתחות שלנו כאנשים וברווחתנו האישית. כמו כן, זה עוזר לנו לשמור על מערכת יחסים יציבה. הפופולריות של שירה, רומנים וסרטים רומנטיים הם ההוכחה לכך. הסיבה לכך היא שעמוק בפנים, אף אחד מאיתנו לא שמח כשאנחנו מאבדים את התחושה האוהבת שחלקנו פעם עם האוהבים שלנו. אנחנו לא רוצים שזה יתגבר על ידי סוג אחר של אהבה.

תשוקה היא מה שמניע את העולם ומה שמניע את חיינו. למצוא אותו או לאבד אותו מוציא מאיתנו את הטוב והרע ביותר. זה כל כך חזק אבל זה גם כל כך שביר.

מחקר על תשוקה רומנטית ויצירתיות

תוצאות מחקרים שנערכו בנושא זה מצביעות על כך שכ-40% מהזוגות שנמצאים יחד כעשר שנים עדיין מאוהבים.

היום, נרצה לדבר על תשוקה רומנטית ויצירתיות
היום, נרצה לדבר על תשוקה רומנטית ויצירתיות.

לחוקרים אין רק את העדות שלהם כדי להוכיח את דבריהם. התוצאות של כמה בדיקות MRI שבוצעו באותם זוגות מעניינות למדי. מחקרים אלו גילו שאנשים שדיווחו על רמה גבוהה של תשוקה רומנטית עם בני זוגם ארוכי הטווח הראו גם את אותן רמות גבוהות של הפעלה של אזורי המוח כמו אותם אנשים שהיו בשלבים מוקדמים של מערכת יחסים נלהבת.

אנו יכולים לתמוך בתוצאות אלו בקלות על ידי התמקדות בעניינים כמו אינטימיות קבועה ושאיפה מכוונת לסיפוק מיני. כמו כן, על החוויות החיוביות של מערכת יחסים. עם זאת, מחקר זה החליט להתמקד במקום זאת במאפיין אחר שנראה שכיח בחייהם של אנשים אלה: יצירתיות.

מחקרים רבים מוכיחים את חשיבותו של תהליך היצירה ברווחה הרגשית שלנו. עם זאת, המחקר הולך רחוק יותר. נראה שאנשים יצירתיים מאוד מצוידים טוב יותר למשוך בני זוג כדי ליצור איתם קשרים רגשיים חשובים, קשרים שרק מתחזקים עם הזמן. שאנשים כאלה מסוגלים יותר לשמור על התשוקה הרומנטית בחיים.

החיים בוורוד

המחקרים הנ"ל קשרו יצירתיות ליכולת של אנשים לראות את בן הזוג שלהם דרך משקפיים בצבע ורדרד. זה מה שהפסיכולוגיה מתארת כ"אשליה חיובית".

נראה כי סוג זה של אשליה מתעלם מהליקויים בזוגיות. לעומת זאת, זה בסיס איתן שבו אדם מרגיש מוערך יותר ונחשק יותר. זה עוזר להם להרגיש יותר מושכים ומאושרים במערכת היחסים שלהם.

יצירתיות בסוג זה של מערכות יחסים ארוכות טווח היא המרכיב הבסיסי שמרחיק מהם שעמום וחוסר שביעות רצון.

אדם יצירתי הוא בדרך כלל נלהב בכל תחומי חייו

תשוקה אינה בלעדית ביחסים רומנטיים. לעומת זאת, אנשים נלהבים נוטים להיות כך כמעט בכל היבט של חייהם. הם נלהבים מהעבודה, החברות ופעילויות הפנאי שלהם. הם נוטים להיות הרבה יותר פתוחים מאחרים לחוויות ודרכי חשיבה חדשות.

כתוצאה מכך, אנו מתחילים להבין שתשוקה רומנטית היא רק פן נוסף בחייו של אדם נלהב. זכור כי שמירה על חזון יצירתי זה כדרך חיים אינה בלעדית למי שנראה כבעל תשוקה מלידה.

כל אחד יכול לפתח תשוקה לחיים וכולם יצירתיים. האנשים היצירתיים ביותר הם אלה שלא מפחדים להתנסות ולהיכשל. אז, אתה בהחלט יכול ליצור קשר עם הצד היצירתי שלך כאשר אתה מוכן. כתוצאה מכך, טיפוח התשוקה שלך יהיה אחד הדברים הטובים ביותר שאתה יכול לעשות עבור עצמך. שום דבר לא יכול למנוע ממך לסרב לחיות בלעדיו. אזרו את האומץ לתבוע אותו מחדש ולגלות אותו מחדש ולשחזר את הניצוץ הזה שחשבת שאיבדתם.