איך לבנות מערכת יחסים אמון עם הילדים שלך?

בניית מערכת יחסים אמון עם ילדיכם היא חשובה
בניית מערכת יחסים אמון עם ילדיכם היא חשובה, מכיוון שהדבר משפיע על ההשפעה שיכולה להיות לכם עליהם.
בניית מערכת יחסים אמון עם ילדיכם היא אבן דרך חשובה. ילדים בדרך כלל נדיבים וסולחים על הרבה יותר טעויות ממה שאדם מבוגר היה עושה. עם זאת, תאבד לחלוטין את האמון שלהם אם לא תציית להנחיות מסוימות.

בניית מערכת יחסים אמון עם ילדיכם היא חשובה, מכיוון שהדבר משפיע על ההשפעה שיכולה להיות לכם עליהם. לפיכך, השגת האמון שלהם, או החזרתו אם איבדתם אותו, היא צעד חיוני לקראת היכולת לעזור להם.

הקושי הראשון לזכות באמון ילדיכם קשור לעצם הגדרתו. זה לא קשור לכך שהם מספרים לך הכל או שהם חברים שלך. במקום זאת, מדובר על כך שהם יתפסו שאתה מישהו שהם יכולים לסמוך עליו ולשתף את מה שהם צריכים לחלוק כשהם צריכים לעשות זאת.

אמון הוא על הגעה להסכמות אחד עם השני ולדעת שכל אחד ימשיך אחריו. מדובר בחשיפת מידע רגיש ובידיעה שהוא לא יחרוג מגבולות הקשר.

לפיכך, עליך להתחיל בכבוד כדי לזכות באמון ילדיך. אתה חייב לזכור שהם אנשים עם דעות משלהם. עליך גם לאפשר להם להרגיש פגיעים ולהבין את כל הבעיות שעלולות להיות להם.

"תחילתה של אהבה היא הרצון לתת לאלה שאנו אוהבים להיות בעצמם בצורה מושלמת, ההחלטה לא לסובב אותם כך שיתאימו לתדמית שלנו. אם באהבה אותם אנחנו לא אוהבים את מה שהם, אלא רק את הדמיון הפוטנציאלי שלהם לעצמנו, אז אנחנו לא אוהבים אותם: אנחנו אוהבים רק את ההשתקפות של עצמנו שאנו מוצאים בהם."

-תומס מרטון-

כבוד חיוני ליחסי אמון עם ילדיכם

להורים ולילדים יש יחסים אסימטריים. הראשונים מקבלים את הכללים, ההנחיות וההחלטות הסופיות. אלה האחרונים צריכים להתבטא ולהיות בעלי הזכות להביע את התנגדותם ונקודות המבט השונות שלהם. עם זאת, עליהם לציית להוריהם.

כפי שאתה יכול לדמיין, חשוב שלילדים תהיה דמות סמכותית עקבית. הם לא צריכים חבר ששם את עצמם ברמה שלהם אלא מודל לחיקוי ומדריך. כפי שאתה יכול לראות, להתייחס אליהם כשווים זה שלילי. אתה חייב להנחיל את זה בגיל צעיר, כי זה יהיה קשה לעשות זאת בהמשך.

בניית מערכת יחסים אמון עם ילדיכם היא אבן דרך חשובה
בניית מערכת יחסים אמון עם ילדיכם היא אבן דרך חשובה.

איך זה עוזר לך לזכות באמון של ילדך? ובכן, ילד מצפה מההורים שלו להיות מסוגלים לנווט את הספינה ולסמוך על מה שהם עושים, גם אם הם עושים טעויות. זה גורם להם להרגיש בטוחים ויוצר להם את הבסיס לסמוך גם על עצמם.

זמן, תשומת לב וחיזוק

הורה הוא רק מדריך, לא שופט. ילדים מעריכים את קבלתם ומכירים במאמץ וביכולות שלהם. למעשה, אחד המניעים הגדולים ביותר שלהם הוא לזכות בהכרה הזו. עליהם לתקן אותם באהבה ומתוך כוונה בריאה לעזור להם להשתפר. רוב הסיכויים שילדיך יגיבו בחיוב אם תעשה זאת.

כמו כן, חשוב להקדיש להם זמן איכות ולקדם פעילויות מהנות שיכולות ללמד אותם משהו. דיאלוג לא חייב לקבל עדיפות בזמן המשותף הזה. למעשה, הדרך הטובה ביותר להכיר את ילדכם היא לראות כיצד הוא פועל, ההחלטות שהוא מקבל, ואפילו כמה מהדברים שהוא מבטא. אתה לא רוצה להיות כמו ההורים שחושבים שזמן משותף הוא רגע מושלם לחקור את הילדים שלך.

כיבוד הפרטיות שלהם הוא חובה ליחסי אמון

להיות כנה לגבי הרגשות שלך היא דרך טובה לבנות מערכת יחסים אמון עם ילדך. כמובן, זה לא על שיתוף הפרטים האינטימיים ביותר שלך כפי שהיית עושה עם מישהו בגילך. עם זאת, אתה יכול להגיד להם איך אתה מרגיש, מה אתה אוהב, מה אתה רוצה ומה מדאיג אותך.

חשוב שתהיה תקשורת פתוחה עם ילדכם. הילדים שלכם בוודאי ירצו לשמור כמה דברים לעצמם, וזה בסדר. הם צריכים לדעת שאתה מוכן להקשיב כשהם רוצים לדבר ושהם יכולים לסמוך עליך אם הם צריכים אותך.

נהלו רגעים קשים בחוכמה

משברים הם הזדמנויות נהדרות לבנות מערכת יחסים אמון עם ילדיכם. אבל זכרו שהילדים שלכם יכולים לסמוך רק על מישהו שממלא את התחייבויותיו ושומר דברים אינטימיים מסוימים לעצמם.

הורה שנכנס לפאניקה כאשר הוא מתמודד עם בעיות או שחוקר את ילדיו יכול לאבד את האמון שלקח כל כך הרבה זמן לבנות תוך רגע.

ילדים חייבים להרגיש שהם יכולים לסמוך על הוריהם ברגעים קשים. זה יקל עליהם לסמוך על הוריהם ולהסתכל עליהם כשהם רוצים תשובות לספקות או חששות. בנוסף, הם יראו בהם את המודל לחיקוי שלהם.

בקיצור, אם תעקבו אחר הנתיב הזה במהלך הילדות, סביר להניח שהם לא יתרחקו וירדו מהמסלול בחיפוש אחר אוטונומיה במהלך שנות העשרה שלהם. כפי שניתן לראות, היסודות ליחסי הורים וילדים בריאים ולגיל ההתבגרות מונחים בשלב מוקדם.