5 רגשות שפוגעים בגוף שלך

אלו כמה רגשות שיכולים להיות מאחורי מחלות או קשיים מסוימים
לפי הרפואה הסינית, אלו כמה רגשות שיכולים להיות מאחורי מחלות או קשיים מסוימים.

לפי הרפואה הסינית, כל רגש מקושר לאיבר ולתפקוד מסוים בגוף האדם. הגורמים השכיחים ביותר למחלה הם עמדות ורגשות שליליים. כגון: אשמה, טינה, צורך בתשומת לב ופחד. כל חוסר איזון רגשי יכול לבוא לידי ביטוי בסימפטומים או במחלות המיוצרים באיברים אלו.

מחלות צצות על מנת להימנע ממצבים לא נעימים או על מנת לנסות לברוח מהם. ברפואה המזרחית מאמינים שכל אי נוחות אומרת לנו עמוק בפנים שעלינו לאהוב את עצמנו. הסיבה לכך היא שבאוהבים את עצמנו, בתורו, אנו נותנים ללב שלנו להיות אלה שמנחה את חיינו ולא האגו שלנו.

רגשות שעלולים לגרום למחלות, על פי הרפואה הסינית

לפי הרפואה הסינית, אלו כמה רגשות שיכולים להיות מאחורי מחלות או קשיים מסוימים:

  • עצב או צער: זה נובע מאכזבה או, אפילו יותר חמור, מפרידה או אובדן. זה משפיע בעיקר על הריאות. עצב משפיע על כל הגוף ומייצר כבדות, קוצר נשימה, עייפות ודיכאון. לכן, אנו דורשים זמן כדי להביע ולקבל את העצב שלנו.
  • זהירות: זה נובע מחוסר ביטחון ונוטה להחליש את הטחול. זהירות קשורה למחלות בחזה ובכתפיים.
  • פחד: פחד מקושר לכליות, משפיע על פתח הקיבה וקשור למחסור בכליות. שינויים אלו נובעים מהנטייה לסבול מפחדים לא הגיוניים. פחד לא מקובל מועבר וגורם לבעיות בכבד ובלב.
  • טרור: זה דומה לפחד, אבל זה יותר קיצוני. טרור קשור לבעיות פיזיות ורגשיות. זה יכול להוביל לאובדן זיכרון, חוסר התמצאות, דפיקות לב, ורטיגו, רעידות, הזעה והתעלפות.
  • כעס: זה יכול ללבוש צורות רבות. עצבנות, תסכול, קנאה וזעם. כעס הופך לכאבי ראש, כאבי צוואר, ורטיגו ובמיוחד למחלות כבד.

המשמעות הרגשית של המחלה

כל רגש מקושר לאיבר ולתפקוד מסוים בגוף האדם
לפי הרפואה הסינית, כל רגש מקושר לאיבר ולתפקוד מסוים בגוף האדם.

חשוב לדעת את המשמעות של מחלות, כי זו אחת הדרכים שבהן הגוף שלנו מתבטא. כל הרגשות והמחשבות שלנו רשומים בתאים שלנו. לפיכך, מחלות הן סימני אזהרה המצביעים על משהו שלא הולך כשורה.

האוסף הבא הוא סיכום של המשמעויות של כמה מהמחלות הנפוצות ביותר. כולם מבוססים על רפואה הוליסטית, הן ברפואה הסינית המסורתית והן ברפואה מזרחית משלימה אחרת.

  • אלרגיות: זה מעיד על פחדים עמוקים. פחד להיפטר מעצמך מעזרה כשמגיע הזמן להיות עצמאי, כמו גם לנסות לקבל חמלה, תמיכה ותשומת לב מאחרים.
  • דיכאון: ניתן למצוא את המשמעות בקונפליקט בין ה"אידיאל" למציאות. כמו כן, בין מי שאנחנו למי שאנחנו רוצים להיות, בין מה שיש לנו למה שאנחנו רוצים שיהיה.
  • דלקת פרקים: תחושת חוסר יכולת להסתגל ולהיות גמיש נפשית. זה מתפרש כחוסר ביטחון עצמי ויחס בלתי מתפשר לחיים.
  • השמנת יתר: משמעותה מצויה בחלל פנימי, ופונים לאוכל כדי לפצות. פחד להביע את עצמנו בפני אחרים ולהיות פגיעים ורגישים לפגיעה.
  • עצבנות: חוסר מגע עם האני הפנימי שלך. הכל נראה מנקודת מבט סובייקטיבית, כמו למשל באגוצנטריות. תחושת חוסר ביטחון ופחד מתקיפה וחוסר יכולת להיפטר מגישות אנוכיות.

רגשות יכולים לעורר או להדגיש מחלה. עם זאת, אלה יכולים גם להפוך את המצב. לפיכך, מסחר במחלה לבריאות.

כדי שזה יקרה, אתה רק צריך להיות מסוגל לזהות את הרגשות שגורמים לחוסר איזון בתוך הגוף שלך ולשנות אותם. ברפואה המזרחית מוענקת חשיבות מיוחדת למודעות עצמית לרגשות שלנו. זה משהו שהפסיכולוגיה המערבית מתחילה לזכור.

"מתח הוא מי שאתה חושב שאתה צריך להיות. הרפיה היא מי שאתה."
-פתגם סיני-