9 ספרי פסיכולוגיה ששווים קריאה

זה אחד מאותם ספרי פסיכולוגיה שאנחנו לא יכולים לשכוח לקרוא אם אנחנו רוצים לדעת יותר על איך אנחנו חושבים
זה אחד מאותם ספרי פסיכולוגיה שאנחנו לא יכולים לשכוח לקרוא אם אנחנו רוצים לדעת יותר על איך אנחנו חושבים.

בחנויות הספרים ברחבי העולם, ז'אנר הפסיכולוגיה הוא אחד הפופולריים ביותר בקרב הקוראים כיום. ניהול הרגשות שלנו והבנה כיצד אנו פועלים באופן פנימי חיוניים לניהול חיים מלאים, ולכן ספרי פסיכולוגיה הם כלים מצוינים לידע ולצמיחה אישית.

ישנם תחומים וענפים רבים של הפסיכולוגיה, ומה שעשוי להועיל לך תלוי בזמן בו אתה נמצא ובאיזה קושי, או להיפך, באיזה תחום בחייך אתה רוצה להתפתח או להתמודד איתו.

היום אנו מביאים לכם תשעה ספרי פסיכולוגיה שאנו ב-Exploring Your Mind ממליצים ורואים בהם את המשפיעים ביותר.

"אמונות לא רציונליות (...) הן האויבים הגרועים ביותר של פסיכולוג; אנחנו מתמודדים איתם כמו ציידים ולא נמאס לנו להילחם ולחסל אותם, יום אחר יום. ויש כל כך הרבה!"

-האמנות של לא לעשות את עצמך אומלל, רפאל סנטנדרו -

1. האומנות לאמלל את עצמך מאת פול ווצלאוויק

זהו ספר פסיכולוגיה קצר, כתוב בשפה פשוטה ומלא באנקדוטות שמספרות לנו על הגישות השגויות שיש לנו מדי יום ומונעות מאיתנו להיות מאושרים. בהחלט אחד מספרי הפסיכולוגיה המומלצים ביותר לכל הגילאים.

בנוסף, זהו ספר שעוזר לנו לזהות את הסגנון האישי שלנו במצבים שונים, ומציע הזדמנות לגלות כיצד אנו יוצרים מציאות אומללה ואומללה עם המנגנונים הנפשיים שלנו. זו הזדמנות מצוינת להתחיל להכיר את עצמך.

2. האומנות לא לעשות את עצמך אומלל מאת רפאל סנאנדראו

זה הספר שלקחנו ממנו את הציטוט בהתחלה. איננו יודעים אם המחבר כתב את הספר לאחר שקרא את הספר שזה עתה הזכרנו, אך למעשה הם עוסקים באותו נושא, אם כי בצורה שונה מאוד.

בספר הפסיכולוגיה הזה, Santandreu, אחד הפסיכולוגים החשובים בספרד, מדבר על סמך ניסיונו אילו התנהגויות ועמדות מסוכנות יותר לבריאות הנפשית וכיצד הם עלולים לפגוע באיכות החיים שלנו.

3. אינטליגנציה רגשית מאת דניאל גולמן

זה ספר שנכתב מזמן ועדיין יש לו ערך חינוכי גבוה. הוא מומלץ מאוד ומהווה אסמכתא לפסיכולוגים רבים כיום. בספר זה המחבר מנתח בצורה מבריקה את הקשר בין מחשבה לרגש.

בנוסף, דניאל גולמן מסביר מהי אינטליגנציה רגשית, איך אנחנו יכולים לקדם אותה ולמה היא נוצרת. זהו ספר פסיכולוגי ידוע ועוזר לנו להבין טוב יותר את עצמנו ואת הסובבים אותנו.

4. האזורים השגויים שלך על ידי ויין צובע

בהחלט אחד מספרי הפסיכולוגיה המומלצים ביותר לכל הגילאים
בהחלט אחד מספרי הפסיכולוגיה המומלצים ביותר לכל הגילאים.

כמו בספר הקודם, למרות שנכתב לפני שנים רבות, הוא עדיין מהווה אסמכתא לפסיכולוגים רבים. הספר גורם לנו למודעות להתנהגויות המונעות מאיתנו להיות מאושרים ונותן לנו כלים מעשיים לשינוי חיובי.

למעשה, זהו ספר פסיכולוגיה שימושי מכיוון שהוא מציע תרגילים בכל פרק כדי לעזור לך לזהות מהן האמונות הבלתי רציונליות שלך וכיצד אנו לפעמים מסבכים את החיים באמצעות דאגות, אשמה או צורך באישור מאחרים.

שיפור הגישה שלך, לימוד יצירת קשרים בריאים ולימוד היסודות של בריאות הנפש הם חלק מהנושאים.

5. אהבה או תלות? מאת וולטר ריסו

זהו אחד מספרי הפסיכולוגיה המומלצים ביותר לאנשים שרוצים להבין את היסודות ליצירת קשרים בין אישיים חיוביים המבוססים על אהבה בריאה ולא על תלות רגשית.

אהבה או תלות מראה לנו כיצד לנהל מערכות יחסים רומנטיות מלאות ומספקות, להתגבר על תלות רגשית ולהעניק לעצמנו הבנה מספקת לגבי אהבה.

6. האיש שחשב את אשתו ככובע על ידי שקי אוליבר

זהו ספר פסיכולוגי די לא טיפוסי על הפתולוגיות שניתן למצוא במהלך פגישה עם פסיכולוג וכיצד הן משפיעות על המטופלים. זה מספר 20 סיפורים קליניים בצורה מאוד אנושית.

7. מוח עוצמתי מאת bernabé tierno

נכון לעכשיו, יש אמונה שאנחנו עבדים למה שאנחנו חושבים. אנו מאמינים ששינוי אינו אפשרי. בספר זה, Bernabé Tierno מלמד אותנו שהמוח הוא הנשק הטוב ביותר שלנו וכיצד אנו יכולים להשתמש בו כדי ליצור שינוי חיובי.

8. חושב, מהר ואיטי מאת דניאל כהנמן

ספר זה זכה להצלחה בינלאומית בלתי צפויה. בו, אנו מתמודדים ללמוד להבין את שתי המערכות השולטות כיצד אנו חושבים על מנת לשפר את איכות חיינו באמצעות איכות המחשבות שלנו.

דניאל כהנמן מפתיע אותנו בכך שהוא מראה כיצד המוח שלנו יכול להיות פחות אמין, מכיוון שהוא מלא בהטיה, כמו גם קיצוב שקרי ולעיתים לא גמור. זה אחד מאותם ספרי פסיכולוגיה שאנחנו לא יכולים לשכוח לקרוא אם אנחנו רוצים לדעת יותר על איך אנחנו חושבים.

9. כוחו של הרגל מאת צ'ארלס דוהיגג

הרגלים הם חלק מהחיים שלנו וגם קובעים את הרווחה שלנו. חשוב להפוך את עצמנו מודעים אליהם ולשנות את אלו שאינם תורמים משהו חיובי לחיינו. הספר הזה הוא כלי מצוין להשיג זאת.

אלו הם תשעת ספרי הפסיכולוגיה שכדאי לך לקרוא, בין אם הגדרת מטרה ללמוד יותר על תחום זה או לשאוף לרווחה טובה יותר ולשביעות רצון מהחיים שלך באופן כללי. אנו מקווים שההמלצות הללו הועילו.