הפוך את חייך... תתחיל להיות חיובי!

איך אוכל למקד את היום שלי באור חיובי ועליז
איך אוכל למקד את היום שלי באור חיובי ועליז, כשזה ממש לא מה שאני מרגישה?

מה אם, החל מהיום, התחייבת לשנות כמה מההרגלים הנראים חסרי משמעות שלך? אולי אתה מתחיל את היום במטרה פשוטה להיות חיוביים, ולדון רק בהיבטים חיוביים של חיינו, ובמה שקורה סביבנו כרגע.

זה נראה מאתגר מדי? אולי, בהתחשב בכך שכולנו נוטים להתמקד בשלילי. "שמתם לב כמה רע הכל הולך?" "אני לא יכול להתמודד עם האדם הזה יותר, הם הופכים את החיים שלי לבלתי אפשריים". "כן, אני לגמרי מבינה. זה קורה לי כל יום ורק הולך ומחמיר!"

לפעמים נדמה שהבעיות והדרמה היומיומית שלנו משלבים כוחות כדי ליצור את מעגל הקסמים הזה, שבו במקום להחדיר שינוי ושיפור, הם מחמירים את המציאות שלנו. זה לא בריא, בכלל.

דיבור על מה שמשמח אותנו לא הופך אותנו לתמימים או אומר שאנחנו מתכחשים לבעיות הקיימות שלנו, לכל הפחות. זה שינוי גישה, נקודת מבט בונה יותר שיכולה לעזור לחיי היום יום שלנו.

להיות חיובי לא אומר להתעלם מעצב

לדבר חיובי זה לא להתעלם מהעצב שלך. אני לוקח אחריות על המציאות שלי, אני מבין כל היבט שפגע בי, ובכל זאת, אני בוחר להסתכל על החיים בעוצמה ובאופטימיות. כך אוכל לחיות אורח חיים בריא יותר ולהשפיע טוב יותר על האנשים שסביבי.

"להסתכל על הצד החיובי " הוא לא רק ביטוי פופולרי מתוך ספר עזרה עצמית. התמיכה היומיומית שאנו נותנים לעצמנו היא זו שמשמשת כמציל חיים ומחזיקה אותנו בציפה. כולנו היינו במצבים קשים, ואולי הדברים לא הולכים כמונו כרגע. עם זאת, אם נמשיך להתמקד בשלילי בחיי היום יום שלנו, אין סיכוי שנוכל להתקדם ולהתרחק ממנו.

איך להתמקד בחיובי בחיי היום יום שלנו
איך להתמקד בחיובי בחיי היום יום שלנו.

התמקדות בחיובי ודיבור חיובי מרפאים אותנו, ומשפיעים לטובה על הסובבים אותנו. זה נכון שלפעמים זה יהיה קשה, ובפעמים אחרות זה אולי נראה בלתי אפשרי. אבל תהיו בטוחים שזהו הרגל בריא מאוד גם לגוף שלנו וגם לרגשות שלנו. כאב יכול להיות נורא ועצב יכול להטביע אותנו, אבל יש מנה של כעס בשליליות שממש פוגעת בנו.

איך להתמקד בחיובי בחיי היום יום שלנו

איך אוכל למקד את היום שלי באור חיובי ועליז, כשזה ממש לא מה שאני מרגישה? זה לא קל, זה בטוח, אז חשוב שתפעלו לפי הטיפים הפשוטים הבאים:

1. התעמקו בדאגותיכם, ובצערכם. הבינו אותם וגלו את ה"צורה" שלהם, מאיפה הם באים ומה אתם יכולים לעשות כדי לטפל בהם. אם אתה לא יכול לפתור אותם, ואם במקרה שלך זה אובדן, אכזבה, בגידה או פשוט "להתראות", התמודד עם זה בהקדם האפשרי, ואז עזוב.

2. הסר שיחה שלילית. כולנו נעטפים במחשבות כמעט אובססיביות שגורמות לנו לחשוב שלילי, ואפילו קטלני. הימנע מזה בכל מחיר; זה חסר תועלת.

3. בנה הצהרות חיוביות. היום הולך להיות היום שלי, היום הכל הולך טוב והיום אני ארגיש מצוין...

4. החלף הצהרות שליליות בחיוביות. "מגיע לי הטוב ביותר", במקום "אני כישלון".

5. התמקדו בהווה. אל תתנו לרווחתכם להיות תלויה במה שקורה מחר, או ב"ברגע שאקבל (מלא את החסר) אז..." אל תעשו זאת. תהנה מההווה, תהיה שמח כאן ועכשיו, ותיהנה ממנת האושר היומית שלך.