חזרה על מנטרות יכולה להרגיע את דעתך

מנטרות יכולות לעזור לנו לשחזר את השליטה על המוח שלנו על ידי היפטרות מהמחשבות שלנו על דאגה וחוסר שקט
כפי שאמרנו בעבר, מנטרות יכולות לעזור לנו לשחזר את השליטה על המוח שלנו על ידי היפטרות מהמחשבות שלנו על דאגה וחוסר שקט.

האם אי פעם היית רוצה שהיית יכול להשתיק את המחשבות שמתסכלות או מסיחות את דעתך? האם שמעת על הכוח שיש לחזרה על מנטרות על השקטת המוח שלך? האם אי פעם התנסת כדי לראות מה יקרה לאחר השמעת אחד מהצלילים, המילים או הביטויים האלה? תאמינו או לא, כל מנטרה המדקלמת או מושרת בביטחון ובכבוד מסוגלת להרגיע את הנפש.

"מנטרה" היא מילה בסנסקריט שפירושה 'כלי או מכשיר של הנפש'. אלו מילים, ביטויים או צלילים קצרים שחוזרים על עצמם. אנו יכולים להשתמש בהם כצורה של הרפיה או מדיטציה. הם יכולים להיות צלילים פשוטים כמו אום הפופולרי או אמירות וביטויים ארוכים יותר.

מנטרות פועלות כנוסחה רוחנית. כאשר חוזרים על עצמם ברציפות, יש להם את היכולת לשנות את התודעה ולהפעיל את מרכזי האנרגיה שלנו. זה מאפשר לנו להגיע למצבי ריכוז עמוקים.

מחקרים שונים חקרו את היתרונות של מנטרות. לדוגמה, מגזין Brain and Behavior מצא במחקר החדש שלהם שחזרה חרישית של מילה לעצמך מרגיעה את החלק במוח שלך שכל הזמן חושב על דברים שונים.

למרות שידוע שמדיטציה יכולה לשנות את המוח, מדענים עדיין מפענחים מה קורה כשאנחנו חוזרים על מילה, ביטוי או צליל פשוטים. מחקר זה השתמש בתהודה מגנטית פונקציונלית כדי לצפות בדפוסים של זרימת דם מוחית כאשר אנשים שהיו חדשים במדיטציה ניסו לחזור על מילה אחת בשתיקה.

האם שמעת על הכוח שיש לחזרה על מנטרות על השקטת המוח שלך
האם שמעת על הכוח שיש לחזרה על מנטרות על השקטת המוח שלך?

התמונות הראו הפחתה כללית בפעילות (או חוסר פעילות) במוח במהלך החזרה השקטה, במיוחד ברשת העצבית המוגדרת כברירת מחדל. רשת זו אחראית על השתקפות העצמית והשליטה העצמית שלנו. במילים אחרות, נראה שהחזרה הפשוטה של צלילים באמת מרגיעה את המחשבות הפנימיות שלנו.

ברירת המחדל של הרשת העצבית של המוח אחראית למחשבות שיש לנו כשאנחנו לבד ואף אחד לא מפריע לנו. באותם רגעים המוח עסוק, למרות שאנחנו מרגישים כאילו אנחנו לא עושים כלום. רשת הנוירונים המוגדרת כברירת מחדל גורמת למוח לשוטט, לחשוב על העבר, לתהות לגבי העתיד שלך ולדמיין מה אחרים חושבים עלינו, למשל.

בדרך זו, חזרה על מנטרות פשוטות יכולה לדחות את הרשת הזו של מחשבות נודדות. זה עשוי להסביר את ההשפעה המרגיעה של מנטרות.

ההברה אום נחשבת לאם של כל הברות הזרע או המנטרות. מאמינים שסוג זה של מנטרה מכיל כוח יצירתי ואנרגיה ראשונית, כמו זרע של עץ.

תרגל אום בתחילת ובסוף רצף יוגה או במהלך מפגש נשימה, הרפיה או מדיטציה כדי להירגע ולהרגיע את המוח שלך. אתה יכול אפילו להוסיף עוד מנטרות כדי לראות מה יקרה.

  • שבו בתנוחה נוחה. לדוגמה, השתמש בעמדת מדיטציה (כולל עמדת מדיטציית הכיסא).
  • שאפו עמוק דרך הנחיריים.
  • תעצום את העיניים.
  • מתחילים לבטא את ההברה אום.

לאום יש את הצלילים הבאים: A + O + M

  • ת: תפתח את הפה. התחל את הצליל בחלק האחורי של הפה וכוון את זרימת האוויר לנקודה בין הגבות שלך. המשך לפלוט את הצליל עם הנשיפה שלך. אל תפחד לעשות רעש. אתה אמור להרגיש את הרעידות בפה ובגרון.
  • O: הצליל והנשימה צריכים להמשיך להדהד ולהתפשט בכל החזה והגוף שלך.
  • מ': הניחו את הלשון על גג הפה כשתגיעו לסוף הנשיפה. לאחר שתסיים, אמור להיות צליל סופי קל של האף.
כפי שאמרנו בעבר, מנטרות יכולות לעזור לנו לשחזר את השליטה על המוח שלנו על ידי היפטרות מהמחשבות שלנו על דאגה וחוסר שקט.