בעיות שינה במהלך משבר COVID-19

אתה צריך להבין ששינה טובה חיונית כמו תזונה מאוזנת
אתה צריך להבין ששינה טובה חיונית כמו תזונה מאוזנת.
אנשים רבים סובלים מבעיות שינה עקב מגיפת הקורונה הנוכחית. חוסר ודאות, חרדה, ייסורים ואי ידיעה מה יקרה עלולים לגרום להם. אסטרטגיות אלו יכולות לעזור לך!

אחת ההשפעות של מגיפת הקורונה הנוכחית היא עלייה בבעיות שינה. אנשים רבים מתקשים להירדם או להצליח לישון טוב בלי להתעורר פתאום בתחושת חרדה. זוהי תוצאה נוספת הקשורה למגיפה.

אתה צריך להבין ששינה טובה חיונית כמו תזונה מאוזנת. יתרה מכך, נדודי שינה שנמשכים שבועות בסופו של דבר יחלישו את המערכת החיסונית שלך, וזה יכול להפוך אותך לפגיע יותר לנגיף הקורונה. כמו כן, אם היו לך מחלות קודמות, שינה גרועה יכולה להחמיר את המצב.

אורח החיים שלנו השתנה. איבדנו את השגרה שנהגה להנחות את ימינו. שינוי זה בהרגלים יכול להשפיע גם על השינה בצורה כזו או אחרת. לפיכך, בנוסף לדאגה הברורה, תוסיפו גורמים נוספים שיכולים להפריע לשבע או שמונה שעות השינה הרצויה שלכם.

בשל כך, אתה מחויב להכניס שינויים קטנים ואסטרטגיות מתאימות על מנת לטפל בתחום זה בחייך. בנוסף לשמירה על היגיינת ידיים, חיוני שתדאג להגיינת השינה שלך. בוא נראה איך.

בעיות שינה בתקופות של דאגה ומשבר

בעיות שינה בימים אלה של אי ודאות, הסגר וחרדה מתבטאות במספר דרכים שונות. אנשים מראים תסמינים מסוימים שלא תמיד משפיעים על השינה שלהם. אלה הם הבאים:

  • יש אנשים שסובלים מברוקסיזם. זו יכולה להיות חריקת שיניים קלאסית או, להיפך, כיווץ הלסתות כל כך חזק עד שהם מתעוררים עם כאב ראש למחרת.
  • אנשים אחרים הולכים לישון עם מוח פעיל יתר על המידה. הם שוכבים ערים וחושבים, דואגים, מדמיינים מה עלול להביא מחר, ומצפים כל מיני תרחישים שליליים. כל המאמץ הנפשי הזה מקשה עליהם מאוד להירדם.
  • מצד שני, עשויות להופיע השפעות אחרות. אחד מהם הוא להתעורר פתאום באמצע הלילה, אולי עם טכיקרדיה או הזעה.
  • סיוטים הם מאפיין נפוץ נוסף.
  • ייתכן שיהיה לך קשה יותר להשיג שנת REM, כלומר המוח והגוף רעננים באמת. השינה הקלה הזו גורמת לך להרגיש כאילו לא נחתם בכלל. בגלל זה, סביר להניח שתחווה עייפות או בעיות ריכוז.

כפי שציינו בהתחלה, שינה לקויה יכולה להחליש את המערכת החיסונית שלך. החרדה והלחץ שלך יגדלו כתוצאה מכך.

אם הגוף שלך עייף והנפש שלך רוויה, אז הפגיעות הרגשית שלך תגבר ויכולת התגובה שלך תפחת. כל היכולת שלך להתמודד עם מצבים תיפגע קשות.

מפתחות לשיפור השינה במהלך משבר COVID-19

כשמדובר בבעיות שינה במהלך המשבר הנוכחי, אתה צריך להבין גורם חשוב אחד. לא כל ההצעות יעבדו אותו דבר עבור כולם. זה בעצם עניין של לנסות לעשות שינויים קטנים בחיי היומיום שלך כדי לגלות מה הכי מתאים לך.

יש שגרה ברורה

בעיות שינה בתקופות של דאגה ומשבר
בעיות שינה בתקופות של דאגה ומשבר.

הכליאה שאתה חווה שינתה את השגרה שלך. לכן, תצטרך זמן להגדיר חדשים כדי להרגיל את הגוף והנפש שלך אליהם. זה מרמז שתצטרך להיות ממושמע כאשר הולכים לישון וכאשר קמים. תצטרך לנסות לשמור על אותן שעות אם אפשר.

היזהרו מאינפלוקסיקציה

אחד המקורות הגדולים ביותר ללחץ וחרדה הוא עודף המידע שאנו מופגזים בו , עם כל הנתונים העדכניים ביותר של אנשים נגועים ומקרי מוות.

נסו לצמצם את הזמן שאתם מבלים בצפייה בחדשות. כן, אתה צריך להתעדכן, אבל אל תהיה אובססיבי. אם כן, זה מגדיל את הסיכוי שתדאג יתר על המידה ותסבול מנדודי שינה.

כבה את המכשירים שלך שעה לפני השינה

כנראה התרגלתם לבלות את זמנכם הפנוי בצפייה בתוכניות טלוויזיה וסרטים בפלטפורמות דיגיטליות שונות. כן, ברור שזו דרך טובה לבדר את עצמך. עם זאת, אם אתה מתקשה להירדם, תצטרך לכבות את המכשירים שלך לפחות שעה אחת לפני השינה כדי למנוע את החשיפה שלך לאור כחול.

זכרו שהגלים שהמכשירים הללו פולטים עלולים לעורר גירוי יתר של המוח ולהקשות על שנת לילה טובה.

לאחר ארוחת הערב, תן לרגשות חיוביים לזרום

חשוב לך לנסות לשמור על רגשות חיוביים ומצב רוח טוב בערבים. רעיון טוב הוא להתקשר לחברים או למשפחה וליהנות לדבר על הכל תחת השמש, להיזכר בזמנים הטובים ולתכנן תוכניות מתי כל זה ייגמר.

כמו כן, מומלץ לעשות פעילויות שאתה מאוד נהנה, כמו לשחק משחק עם המשפחה, להאזין למוזיקה, להיכנס לספר טוב או לעשות אמבטיה מרגיעה. הדבר החשוב הוא ללכת לישון בראש שקט ולהימנע מלהיחנק ממחשבות על COVID-19.

נסה מדיטציה

זה נכון שתצטרכו מספר שבועות כדי באמת לקצור את היתרונות של מדיטציה. עם זאת, עכשיו יהיה זמן טוב להיכנס לזה. זה יעזור לך:

  • הרגע את הגוף שלך.
  • הרגיע את דעתך.
  • קח שליטה על הרגשות והמחשבות שלך.
  • התמקדו בכאן ועכשיו.

שווה לנסות ולגלות את היתרונות שלו.

לסיכום, אם אתה מתחיל להיתקל בבעיות שינה בגלל המצב הנוכחי, יישם את האסטרטגיות הללו. הבריאות שלך תלויה בזה!