אמור את הדברים האלה לילדים שלך כל יום

חשוב ליידע את הילדים שלך כאשר הם עשו משהו טוב כדי שהם יתחילו לזהות את היכולות שלהם
חשוב ליידע את הילדים שלך כאשר הם עשו משהו טוב כדי שהם יתחילו לזהות את היכולות שלהם.

מילים הן חזקות. שנינו מפרשים ומנסחים את כל המחשבות והרגשות שלנו באמצעות מילים, והן מהוות את הבסיס לעולם הרגשי שלנו.

במיוחד על הילדים שלך, למילים שבהן אתה משתמש יש השפעה עמוקה. כשאתה משתמש בשפה שמתקשרת לטיפול ואהבה זה מלמד את ילדיך להרגיש טוב עם עצמם ובונה את ההערכה והביטחון העצמי שלהם. שליחת מסרים תומכים לילדיכם ועידודם כשהם מדברים הוא יסוד להתפתחותם ולצמיחה שלהם. כהורה, חשוב שתעביר את הרגשות שלך לעתים קרובות, לא רק כאשר אתה מברך או מתקן את ילדיך, ושתעשה זאת בצורה מכבדת ואוהבת.

שימוש בשפה אוהבת ואכפתית לא רק מחזק את הקשר שלך עם ילדיך, אלא הוא גם מעלה את איכות הקשר בין הורה לילד. זה עוזר לגבש את תפקיד ההורה כמדריך ויועץ, ועוזר לילדים ללמוד להקשיב ולקבל הבנה של עצמם כבני אדם.

אז מה אתה צריך להגיד לילדים שלך?

אני אוהב אותך, אכפת לי ממך, אתה משמח אותי.

לומר לילדיכם ישירות שאתם אוהבים אותם היא התזונה הרגשית הטובה ביותר שאתם יכולים להציע. לא מספיק שאתה יודע שאתה אוהב אותם, חשוב שתגיד את זה ושזה יהפוך לחלק מהשפה היומיומית שלך. זה גורם לילדים להרגיש בטוחים יותר ומעודד קווי תקשורת פתוחים.

חשוב גם שתדבר על כמה הם משמחים אותך. ילדים ישאו איתם את המסר הזה לאורך חייהם וזה עוזר לגרום להם להרגיש מוגנים ומוערכים.

ככל שיש לך פחות זמן וככל שהחיים שלך כהורים מאתגרים ועמוסים יותר, כך חשוב יותר למצוא זמן להביע את החיבה והאהבה שלך. אתה תגלה שזה מועיל לא רק לילדים שלך אלא גם לך.

אני מאמין בך, אני סומך עליך, אתה יכול לעשות את זה.

שליחת מסרים תומכים לילדיכם ועידודם כשהם מדברים הוא יסוד להתפתחותם ולגדילתם
שליחת מסרים תומכים לילדיכם ועידודם כשהם מדברים הוא יסוד להתפתחותם ולגדילתם.

אתה נותן לילדים שלך ביטחון כשאתה אומר להם שהם מסוגלים לעשות משהו, וזה חיוני להתפתחותם. ללא עידוד מסוג זה, ילדים יכולים לפתח פחדים וחוסר ביטחון שהם יישאו איתם לאורך כל החיים.

עליכם לתמוך בילדים שלכם במאמציהם ולגרום להם להרגיש בטוחים כשהם מנסים דברים חדשים, כך שבבואם לקבל החלטות חשובות בהמשך החיים, הם יבטחו בעצמם. עם האמון הפנימי הזה, לא משנה באילו בחירות הם יעשו, הם יאמינו בעצמם ובהחלטות שלהם.

מצד שני, חשוב לזכור שעליכם להציע תמיכה ועידוד גם ברגעים שבהם ילדיכם נכשלים, חשים תסכול או חווים אתגרים. ברגעים אלו תפקידך כהורה הוא החשוב ביותר, והתמיכה שלנו יכולה לתת לילדים שלך את האומץ שהם צריכים כדי להרים את עצמם ולהמשיך לנסות.

אתה מיוחד, עשית עבודה נהדרת.

שבחים תכופים עוזרים לילדים לפתח הערכה עצמית ותחושת ביטחון. חשוב ליידע את הילדים שלך כאשר הם עשו משהו טוב כדי שהם יתחילו לזהות את היכולות שלהם.

כשאתה אומר לילדים שלך שהם קיבלו החלטה טובה או עשו משהו טוב זה מעודד אותם להמשיך ולפתח את העצמאות והחוזקות הייחודיות שלהם.

לספר לילדים שלך כמה הם מיוחדים מעודד אותם להמשיך לקבל החלטות טובות. ילדים מעריכים את מילות השבח והאהבה של הוריהם, ונושאים איתם את המסרים הללו לאורך חייהם, והופכים למבוגרים שממשיכים בהתלהבות ובאומץ את מטרותיהם.