למד את התרגילים והפעילויות הטובים ביותר כדי לעבוד דרך הרגשות שלך

כדי לשפר את האינטליגנציה הרגשית שלנו ולעבוד דרך הרגשות שלנו
כדי לשפר את האינטליגנציה הרגשית שלנו ולעבוד דרך הרגשות שלנו, עלינו להיות מוכנים לחוות את כל הסוגים שלהם.

אם מילים לא נאמרות ברגשות המתאימים, אנשים כנראה לא יאמינו להן. כאשר אנו מביעים משהו ברגש, אנו משתמשים בדרך כלל בהבעות פנים, תמונות, מטפורות וטוני קול.

הם עוזרים לנו להבין ולהביע הרבה יותר ממילים בפני עצמן, אבל רק כאשר הרגשות מתיישבים עם המילים. זו אחת הסיבות שעבודה על הרגשות שלנו היא חשובה ביותר.

העיצוב הביולוגי השולט על הספקטרום הרגשי שלנו מלווה אותנו כבר למעלה מחמישים אלף דורות. למעשה, זה תרם להישרדותנו כמין.

כל אחד מאיתנו מתוכנת עם תגובות אוטומטיות, או נטייה ביולוגית לפעולה. אבל הדברים שאנחנו עוברים בחיים משמשים כמודלים לתגובות שלנו לגירויים רגשיים. וזה מה שאנחנו צריכים לעבוד דרכו כדי להשיג איזון רגשי.

אם נחשוב לרגע כמה חשובים הרגשות שלנו, נראה במהירות איזו השפעה הייתה להם על חיינו. הרבה פעמים מבלי שנרגיש.

חשוב להכיר כיצד מצב הנפש שלנו משפיע על ההתנהגות שלנו. ולהבין את הכישורים ונקודות התורפה שלנו. אנו עשויים להיות מופתעים עד כמה מעט אנו יודעים את עצמנו.

האם הרגשות שלנו שולטים בנו?

כאשר אנו אנשים אינטליגנטים רגשית אנו נותנים לדברים להשפיע עלינו, אך לא לשלוט בנו. שליטה עצמית רגשית מאפשרת לנו לעבד את הרגשות או הרגשות שלנו כך שהם לא יחליטו עבורנו.

אין שום דבר מוזר בלכעוס על בן הזוג, החברים, המשפחה או עמיתינו לעבודה. אבל אם היינו עבדים לרגש, היינו פועלים כל הזמן בחוסר אחריות או אימפולסיביות.

ואולי נתחרט על כך בהמשך. אם אנחנו לא יודעים מאיפה הרגשות שלנו מגיעים או למה אנחנו חווים אותם, זה יכול להיות מאוד מבלבל.

יש האומרים ששום דבר לא גורם לנו להרגיש אנושיים כמו הרגשות שלנו. מאוד אנושי ומאוד תלוי. כאשר תחושה עוצמתית מציפה אותנו, היא יכולה לתפוס את כל מוחנו.

ולהתחיל לעבוד דרך הרגשות שלך
אתה רק צריך להרגיש צורך לחקור את עצמך באמצעות אמנות, ולהתחיל לעבוד דרך הרגשות שלך.

אם התחושה הזו לא רצויה, יש רק דרך אחת מהירה להוציא אותה מהמוח שלנו. עוד רגש, עוד רגש חזק יותר, שאינו תואם את זה שאנו מנסים להחליף.

שליטה ברגשות שלנו לא בדיוק מורכבת מניצחונות רציונליים או כפיות. זה גם לא מורכב מהדחקה או מהשליטה שלנו ברגשות עצמם.

זה מורכב מהתאמה או זיווג של הרגשות שלנו עם ההיגיון שלנו. כלומר, איזון בין תהליכים נפשיים שונים.

אנשים מאוד אינטליגנטים מבחינה רגשית יודעים שעיבוד ועבודה על הרגשות שלהם לא אומר להדחיק אותם. אבל, הם גם יודעים שכאשר אנו נמצאים עם אנשים אחרים, עלינו לזכור כיצד אחרים מפרשים את מה שאנו מבטאים. איזון הוא המפתח לאינטראקציות שלנו.

אז הרגשות שלנו לא ישלטו בנו, עלינו להיות ברורים כיצד הצרכים האנושיים חורגים הרבה מעבר לצרכים הפיזיולוגיים, כמו מזון או מים. יש גם צרכים רגשיים.

השגחה על היבט זה של הפסיכולוגיה שלנו תעזור לנו לשפר את ה"אבחונים" שאנו עושים לגבי קונפליקטים רגשיים אפשריים.

זו הסיבה שאנשים אינטליגנטיים רגשית נוטים להרהר במה שהם מרגישים. הם גם נוטים להיות עקביים עם המסקנות שהם מגיעים אליהם באמצעות השתקפות זו.

שימוש באמנות כדי לעבוד דרך הרגשות שלנו

האמנויות, כמו כל ביטוי לא מילולי, מעודדות חקירה, ביטוי ותקשורת של דברים שאיננו מודעים אליהם. עבודה על הרגשות שלנו באמצעות טיפול באמנות משפרת את איכות היחסים בין בני האדם, כי היא מתמקדת בגורם הרגשי.

גורם זה חיוני לכל אדם. זה עוזר לנו להיות מודעים יותר להיבטים אפלים יותר, ובדרך זו מקלה על התפתחותו של אדם.

זה בלתי אפשרי עבורנו להיות מודעים באופן רציונלי או ליניארי לכל הפעילויות או המידע הסובבים אותנו. כאשר אנו נוהגים, למשל, רוב תשומת הלב שלנו מופנית למשימה העיקרית של הסתכלות קדימה ושליטה במכונית.

אבל במקביל, באופן לא מודע, אנחנו מקשיבים לצליל המנוע, מחליפים הילוך וחושבים על העבר והעתיד.

על מנת לפשט מחשבה מודעת, ישנם שלושה מנגנונים יצירתיים בסיסיים לארגון מידע וחוויה.

אלה הם: סינון, הכללה ועיוות. מנגנונים אלה מצמצמים מידע על ידי תעדוף, אי הכללה וקבלת החלטות. הם הבסיס לכל למידה.

המנגנונים המארגנים מידע הם הבסיס להבנה מהיכן מגיעים הרגשות שלנו. אם רק נסנן את המידע השלילי ממה שקורה לנו, מנגנונים אלו כנראה יגרמו לנו לחוש חרדה.

מצד שני, אם נסנן בצורה הדוקה יותר ונעשה פחות הכללות בתחום האישי, יהיה לנו קל יותר להרגיש רגשות בריאים. שליליים בדיוק כמו חיוביים.

אנו נותנים כוח למיומנויות התקשורת הלא מילולית שלנו באמצעות אמנות. אמנות יכולה לעזור לנו לבטא ולתקשר רגשות. זה מקל על הרהור, תקשורת ואולי שינוי התנהגות.

טיפול באמנות משתמש באמנות כמוצא טיפולי לשיפור מצבים פסיכולוגיים. במיוחד כאלה שקשורים לחרדה. אמנות יכולה להיות מוצא נפלא לתעל אותה דרכה.

אבל בנוסף להשפעה הטיפולית שעשויה להיות לו, טיפול באמנות הוא גם טכניקת צמיחה אישית. זה עוזר לנו בידע עצמי ובביטוי רגשי.

אז, אין צורך לסבול מהפרעה פסיכולוגית כלשהי. אתה רק צריך להרגיש צורך לחקור את עצמך באמצעות אמנות, ולהתחיל לעבוד דרך הרגשות שלך.

טיפול באמנות מאמן ומחזק בכך שהוא מאפשר לנו:

  • הביעו רגשות שקשה לדבר עליהם, ובכך מספקים פורקן לתקשורת.
  • נגיש יותר לבטא את עצמנו מילולית.
  • להגביר את ההערכה העצמית והביטחון שלנו.

כיצד נשפר את האינטליגנציה הרגשית שלנו?

הרעיון של אינטליגנציה רגשית נותן לנו הצצה כיצד ניתן לאמן אותה באמצעות השגרה. אם אינטליגנציה רגשית היא היכולת שלנו לעבד ולעבוד בהצלחה את הרגשות שלנו, ואנו משנים את הדרך שבה הם מתבטאים, נשתמש באתגר לתמיד.

אם אנחנו לא יודעים מאיפה הרגשות שלנו מגיעים או למה אנחנו חווים אותם
אם אנחנו לא יודעים מאיפה הרגשות שלנו מגיעים או למה אנחנו חווים אותם, זה יכול להיות מאוד מבלבל.

בניגוד ל-IQ, שנשאר כמעט זהה כל חיינו, אנו יכולים להגדיל את האינטליגנציה הרגשית שלנו עם הזמן. אנחנו יכולים וצריכים ללמוד כיצד לפתח את האינטליגנציה הרגשית שלנו באמצעות הטכניקות שהפסיכולוגיה מציעה.

עבודה דרך הרגשות שלנו היא לא משימה קלה. אבל למרות שזה קשה, זה לא בלתי אפשרי. כדי לשפר את האינטליגנציה הרגשית שלנו ולעבוד דרך הרגשות שלנו, עלינו להיות מוכנים לחוות את כל הסוגים שלהם.

לא להדחיק אף אחד. אם נתעלם או נדחיק מהרגשות שלנו, נתעלם ממידע חשוב שיש לו השפעה עצומה על הדרך בה אנו חושבים ומתנהגים.

טכניקות לפיתוח ושיפור אינטליגנציה רגשית:

  • התבוננות בתגובות הרגשיות שלנו לאורך היום. קל לדחות את הרגשות שאנו חווים ביום יום. אבל לקחת את הזמן כדי להכיר איך דברים גורמים לך להרגיש חיוני לאינטליגנציה רגשית.
  • שימו לב לגוף שלכם. במקום להתעלם מהביטויים הפיזיים של הרגשות שלך, התחל להקשיב להם. המוח והגוף שלנו אינם ישויות נפרדות. יש ביניהם קשר הדוק מאוד. אתה יכול להעלות את האינטליגנציה הרגשית שלך על ידי לימוד לפרש את האותות שהגוף שלך משתמש בו כדי לספר לך על הרגשות שלך.
  • אל תשפוט את הרגשות שלך. כל הרגשות שלנו תקפים, גם השליליים. אם נשפוט את הרגשות שלנו, נבלום את יכולתנו להרגיש דברים במלואם. זה יקשה עלינו לנצל את הרגשות שלנו בצורה חיובית. כל הרגשות שלנו הם פיסת מידע שימושית חדשה. בלי זה, לא היה לנו מושג איך להגיב נכון.
  • להיות פתוח הולך יד ביד עם אינטליגנציה רגשית. מוח סגור נוטה להיות אינדיקטור לאינטליגנציה רגשית נמוכה. כשהמוח שלנו נפתח דרך הבנה פנימית והשתקפות, קל יותר להתמודד עם קונפליקטים בצורה רגועה ובטוחה.
  • התבוננות בהשפעה שיש לך על אנשים אחרים. כדי להעלות את האינטליגנציה הרגשית שלך, הבנת רגשות של אנשים אחרים היא חצי מהקרב. אנחנו גם צריכים להבין את ההשפעה שיש לנו על אנשים אחרים.
  • הורדת רמות הלחץ על ידי העלאת האינטליגנציה הרגשית שלנו. לחץ הוא מונח רחב המתייחס לחרדה שאנו חשים עקב מגוון רחב של רגשות. לחץ גורם לכמות עצומה של דברים, שיכולים להפוך בעיה ארצית לבעיה גדולה. אם אנחנו ממש לחוצים, יהיה לנו קשה להתנהג כמו שאנחנו רוצים.
  • אמפתיה. להיות מאזין פעיל יותר ולשים לב למה שאנשים אחרים אומרים יעזור לנו להבין את רגשותיהם. כאשר אנו מסוגלים להשתמש במידע הזה כדי לקבל החלטות ולשפר את מערכות היחסים שלנו, האינטליגנציה הרגשית שלנו בריאה.

אינטליגנציה רגשית פירושה יותר מסתם שליטה ברגשות ועבודה דרך רגשות. זה גם מרמז על היכולת לשלוט בעצמנו.

ביבליוגרפיה

Antunes, C. (2004). Juegos para estimular las inteligencias múltiples (כרך 5). Narcea Ediciones.

Arteterapia, AP, & para la Inclusion Social, EA (2016). סר, נראר, דמיוני. חווית Arteterapéuticas en intervención con menores y aportaciones desde la mirada interdisciplinar. Arteterapia, 11, 221-222.

Bassols, M. (2006). La arteterapia, un acompañamiento en la creación y la transformación. Arteterapia. Papeles de arteterapia y educación artística para la inclusión social, 1, 19-25.

Duncan, N. (2007). Trabajar con las Emociones en Arteterapia/תרפיה באמנות ורגשות. Arteterapia, 2, 39-49.

פרננדס, ארה"ב (2007). Aplicaciones del Arteterapia en aula como medium de prevención para el desarrollo de la autoestima y el fomento de las relaciones sociales positivas:" Me siento vivo y convivo"/" יישומי תרפיה באמנות בכיתה כאמצעי מניעה באמצעות ביטויים אמנותיים להערכה עצמית פיתוח וטיפוח מערכות יחסים חברתיות חיוביות: "I FEL ALIVE AND CO LIVE". Arteterapia, 2, 275-291.

Gardner, H. (1998). מסגרות תודעה: התיאוריה של אינטליגנציות מרובות. הוצאת פונטנה

גולמן, ד' (1995). אינטליגנציה רגשית: מדוע זה יכול להיות חשוב יותר מספרי IQ Bantam.

גרינברג, ל' (2000). Emociones: una guía interna. אד. דסקל דה ברואר.

טיפול בפתרון בעיות: השיטה המדעית לקבלת החלטות