אתה רוצה להיפרד, אבל אתה לא יודע איך

אתה רוצה להיפרד, אבל אתה לא יודע איך
אתה רוצה להיפרד, אבל אתה לא יודע איך.
נניח שאתה בזוגיות שאתה לא רואה בה עתיד, אבל אתה נשאר בה מפחד מהאלטרנטיבה. ובכן, הגיע הזמן לכתוב את הפרק האחרון שלו ולהשתחרר.

אתה רוצה להיפרד, אבל אתה לא יודע איך. זוהי דילמה נפוצה ביותר. למען האמת, קבלת ההחלטה להיפרד ממישהו כרוכה בהכרח בשילוב של רגשות ורגשות. אלה יכולים לגרום לך להרגיש מבולבל. למעשה, הם יכולים להקשות עליך אפילו יותר לבצע את התוכניות שלך.

עם זאת, מדוע אתה מרגיש כל כך מסוכסך בנוגע לעשיית הצעד הבא ולהיפרד מבן הזוג שלך? יתר על כן, מה אתה יכול לעשות או מאיפה אתה יכול לקבל את הכוח לסיים את הקשר?

אתה רוצה להיפרד, אז למה אתה לא יכול לעשות את זה?

פחד להיות לבד

הפחד מלהיות לבד הוא תחושה תכופה אצל בני אדם. עם זאת, הפחד הזה יכול להפוך לקשר האמיתי היחיד בין שני אנשים. זה בגלל שאף אחד לא רוצה להרגיש בודד, או שאין לו מישהו לחלוק איתו את ימיו.

לכן אולי תעדיף להישאר בזוגיות, גם כששום דבר חיובי לא יוצא ממנה. אתה פשוט לא רוצה להרגיש בודד.

מפנטזים על הקשר

היית רוצה שהכל יחזור להיות כמו פעם. אתה ממשיך לקוות שזה ישתנה. זו עוד סיבה מדוע אתה עלול להישאר במערכת יחסים שאינך בטוח שאתה אפילו רוצה להיות בה.

למעשה, אתה עלול למצוא את עצמך מפנטז על פרידה. זה בגלל שאתה פשוט לא מרגיש נכון. אתה כנראה ממשיך לקוות שהכל יחזור להיות כמו שהיה, אבל אתה יודע, עמוק בפנים, זה לא יקרה.

הימנעות מסבל או שינוי

פרידה, לא משנה איך היא מתרחשת, מגיעה עם רגשות לא נעימים. לדוגמה, עצב, חרדה, אשמה, פחד וכו'. למען האמת, פעמים רבות אתה יכול פשוט להמשיך בקשר פשוט כי אתה לא רוצה להתמודד עם סוג זה של כאב.

עם זאת, סיום מערכת יחסים תמיד כרוך בשינוי. זה בולט יותר כאשר מדובר באנשים שחיים יחד, עובדים יחד או חולקים אלמנטים אחרים, כמו חברים משותפים.

להיפרד ממישהו פירושו לשנות את הדפוסים האלה. זה יכול להיות שאתה דוחה את הפרידה כי אתה רוצה להימנע מכל השינויים.

"אנשים מצליחים לא חוששים מכישלון, אלא מבינים שיש צורך ללמוד ולצמוח ממנו".

-רוברט קיוסאקי-

מנסה לא להזיק

אתה פשוט לא רוצה להרגיש בודד
אתה פשוט לא רוצה להרגיש בודד.

הימנעות מפגיעה בבן הזוג היא תוצאה נוספת שאולי מנסים להימנע ממנה. עם זאת, זה לא תמיד אפשרי. הסיבה לכך היא שבמקרים רבים, התהליך והרגשות המלווים את הפרידה הם למעשה הכרחיים.

למעשה, תחושת עצב יכולה לגרום לך להניע את עצמך להתגבר על מה שזה לא יהיה ולהתחיל פרק חדש בחייך. אכן, שינוי פירושו הסתגלות וקבלת מה שקרה.

"זה סימן טוב, שיש לב שבור. זה אומר שניסינו משהו."

אליזבת גילברט-

תלות רגשית

לדברי הסופרת, סו פאטון ת'ואל, תלות רגשית פירושה צורך בחיבה של אדם אחר. יתר על כן, אנשים עם תלות רגשית מקריבים לעתים קרובות את מה שהם באמת רוצים או צריכים מחשש שידחו או יינטשו. למעשה, תלות רגשית פירושה שאתה נתון לחסדיו של מישהו אחר.

לכן, כאשר אתה תלוי רגשית, אתה שם את עצמך בצד כדי לרצות את בן הזוג שלך. למעשה, אתה הופך אותם למרכז חייך, נותן להם את המפתח לבריאות שלך.

"תלות רגשית ופסיכולוגית הופכת את הלב לפגיע ונוטה להישבר כאשר מערכת יחסים מסתיימת".

-Khang Kijarro Nguyen-

תלות רגשית מתרחשת לעתים קרובות במערכות יחסים רעילות. בשותפויות אלו, יש התקשרויות לא בטוחות שמביאות רגשות שליליים. רגשות אלו מפנים את מקומם לאחר מכן לפיוס אידילי, שבו הכל הופך שוב ל"נפלא".

עם זאת, הפרט התלוי מתחיל לצפות לפיוס הזה ומחכה שזה יקרה. לפיכך, זה הופך למעגל קסמים שהם לא מסוגלים לשבור.

איך אתה יכול לסיים את הקשר שלך?

למד לשחרר

הניסיון לעבוד על מערכת יחסים שאין לה עתיד לא יועיל לך כלל. הגיע הזמן לקבל את המצב וללמוד לשחרר. סיים את הפרק, הפוך את הדף והתחיל לעבוד על עצמך.

לך על זה

שאל את עצמך מדוע אתה נשאר במערכת היחסים הזו אם אין בה עתיד. אולי הגיע הזמן לסיים את זה. אתה צריך לזכור שבטווח הארוך, הפרידה הזו עשויה להיות הזדמנות חדשה עבורך ולשפר את רווחתך.

"פרידות יכולות להיות עצובות, אבל לפעמים דמעות הן המחיר שאנחנו משלמים עבור חופש שאנחנו צריכים".

-סטיב מרבולי-