אם אנחנו יודעים מה עלינו לעשות, למה שלא נעשה את זה?

אם אתה מגלה שאתה יודע באופן רציונלי מה אתה צריך לעשות
אם אתה מגלה שאתה יודע באופן רציונלי מה אתה צריך לעשות, אבל מבחינה רגשית אתה לא יודע למה אתה לא עושה את זה, יכול להיות שזה בגלל שהתנועות היותר אנושיות שלך צריכות להיות מונעות על ידי החלק הרגשי הזה של עצמך.

אתה משותק, ופשוט צפה בעצמך כך. עם זאת, עמוק בפנים, אתה יודע בדיוק מה לעשות כדי להרים את מצב הרוח שלך, ובעיקר מה ישמח את הלב שלך. אתה יודע היטב שזה בידיים שלך לעשות את הצעד ולהתקדם, אבל אתה לא עושה את זה. שמעת פנימית מה אתה צריך, ומשהו בתוכך מכחיש זאת. למה זה קרה?

"במקום שאין פחד, גם לא יהיה ערך, הכרחי כדי לחיות."
-לאונרדו בוף-

פחד נוטה להיות הגורם לרוב המצבים השליליים שבהם אנו נמצאים. התגברות על פחד מובילה אותנו לשמחות גדולות. יתכן שהדברים ברורים יותר מאשר איך אתה תופס אותם. כמו כן, סביר להניח שאתה יודע את התשובה לצעד הגדול הבא בחייך. עם זאת, הפחד והבהלה הם שמחזיקים אותך ללא תנועה במקום בו אתה עומד כעת.

איך אני מרגיש?

התשובה לשאלה זו די מסובכת, כי היא דורשת סבלנות וחיבה כלפי עצמך. ובניסיון לענות על השאלה הזו, זה מאלץ אותך להיות כנה ולדבר אל עצמך בגלוי. זה יכול להוות מאמץ רגשי גדול מצידך.

במצב הנוכחי שלך, אתה מרגיש לא בנוח, לא מסוגל להתרכז, ופשוט מגושם ביום יום שלך. זה כאילו אתה יודע שאתה לא במקום הנכון, אבל אתה לא מסוגל לזוז. לפיכך, אי הנוחות שאתה מרגיש מתרחבת לתוך כל הרגשות שלך, ומצב הרוח שלך משתנה.

המפתח: ידע רציונלי וידע רגשי

קודם כל אתה צריך להרגיש שאתה רוצה לעשות אותו
אם אתה צריך לעשות משהו, קודם כל אתה צריך להרגיש שאתה רוצה לעשות אותו.

לכולנו יש שני סוגי נימוקים שבהם אנו משתמשים כדי לקבל החלטות. כזה שקשור לחלק היותר אינסטינקטיבי ורציונלי של המוח שלך. ועוד אחד, שהוא יותר רגשי ואימפולסיבי. הראשון קשור לשליטה במצבים ולחיפוש אחר ביטחון. לפיכך, זה מאוד שימושי ברגעים שבהם צריך קרירות פעולה. זה האחרון, כפי ששמו מעיד, קשור לרגשות שלנו.

"אני אוהב אנשים בעלי רגישות. כאלה שלא מפרידים בין שכל מהלב. שמרגישים וחושבים בו זמנית. בלי להתגרש מהראש מהגוף, וגם לא רגשות מההיגיון".
-אדוארדו גליאנו-

שניהם קשורים זה לזה, למרות העובדה שכאנשים אנחנו נוטים באופן לא מודע לצד זה או אחר. לדוגמה, אנשים מסוימים הם אמפתיים יותר מאחרים. אם אתה מגלה שאתה יודע באופן רציונלי מה אתה צריך לעשות, אבל מבחינה רגשית אתה לא יודע למה אתה לא עושה את זה, יכול להיות שזה בגלל שהתנועות היותר אנושיות שלך צריכות להיות מונעות על ידי החלק הרגשי הזה של עצמך.

ארגן מחדש את המוטיבציות שלך

הסכסוך לא חייב להיות מונע על ידי סיבה. במקום זאת, זה יהיה טוב אם זה יונחה על ידי רגש. אם אתה צריך לעשות משהו, קודם כל אתה צריך להרגיש שאתה רוצה לעשות אותו. נניח, למשל, שאתה מודע לכך שאתה חייב להתחיל לעשות דיאטה, כי הבריאות שלך דועכת. עם זאת, אתה אף פעם לא מבצע את זה. הבעיה היא שמבחינה רגשית אתה לא רוצה להתחיל דיאטה. מכאן שכוח הרצון שלך מתערער.

ארגן מחדש את המניעים שלך והקשב היטב לאן אתה באמת רוצה להגיע. לא לאן אתה צריך ללכת, כי לפעמים ההיגיון לא נותן לנו להיות מאושרים. תן לעצמך מספיק זמן למצוא את הדרך שהלב שלך מכתיב ולהילחם נגד הפחדים והטראומות שלך אם הם מונעים ממך לעשות זאת. אתה יכול לצאת על העליונה, וזה קרב ששווה לנצח. רק אז תדע שמה שאתה עושה מתכתב עם מה שאתה באמת מייחל אליו.

"תנשום עם העומק הבטוח שנשמת עם היום שבו הגעת לעולם. בלי לאפשר לשום דבר להסיח את דעתך. חכה וחכה עוד יותר. הישארו רגועים, שקטים והקשיבו ללב שלכם. וכאשר הוא מדבר אליכם, תעמוד קום וללכת לאן שתיקח אותך."
-סוזנה תמארו-