מלהיות אדיב מדי לשליטה

לפני שאתה מחליט להיות אדיב לאחרים
לפני שאתה מחליט להיות אדיב לאחרים, עליך ללמוד להיות אדיב כלפי עצמך.
מאחורי האלטרואיזם, לפעמים יש את הרצון של האדם האלטרואיסטי לענות על הצרכים שלו. מעניין, אולי הם אפילו לא מבינים שיש להם את הצרכים האלה. ובדרך כלל, אחד מהם יכול להיות הרצון לשלוט באנשים אחרים.

התנהגויות מוגזמות נוטות להיות סימן למאבק. אחד המשאבים שהאדם המושפע משתמש בהם הוא בדיוק זה של הגזמת התנהגות על מנת להסתיר בעיה סמויה כלשהי. לכן, למרות שחביבות מדי נחשבת לאיכות טובה, לפעמים זה לא.

זה נפוץ מאוד שאדם אדיב מצפה למשהו בתמורה, למרות שהם עשויים להכחיש זאת. מצד שני, ייתכן שהרצון לעזור הוא מנגנון לשליטה בהתנהגות של אנשים אחרים.

סימן חושפני נוסף לכך הוא כאשר האדם שמנסה להיות אדיב מדי מתלונן על עצמו ועל מה שלומו. הם כל הזמן מביעים את האכזבה שלהם בגלל שאנשים סביבם לא מתנהגים כמו שהם מצפים מהם או שהם לא "אסירי תודה". לפיכך, אדיבות מוגזמת יכולה להיות סוג של מניפולציה עמוק בפנים.

"המשמעות האמיתית של החיים היא לשתול עצים שתחת הצל שלהם אתה לא מצפה לשבת."

-נלסון הנדרסון-

להיות אדיב מדי

אפשר לומר שלהיות אדיב מדי פירושו להתעלם מהצרכים והרצונות שלך, מה שמרמז שאתה מקריב דברים אישיים כדי לרצות אדם אחר. זה גם אומר לחיות כדי לעזור לאחרים וכנראה לא להודות שגם אתה צריך להיות מרוצה או לעזור לך. יתר על כן, תכונה זו קיימת בעיקר אצל אלה שלא מפסיקים לנסות להיות "הגיבור" של כל מצב.

מומחים בנושא מציינים שהרצון הכפייתי לעזור לזולת יכול לנבוע מצורך חזק בחיבה. זוהי התנהגות נפוצה מאוד אצל אלה שלא זכו לחיבה מספקת בילדותם או שלא חונכו להיות אנשים עצמאיים.

זה נפוץ מאוד שאדם אדיב מצפה למשהו בתמורה
זה נפוץ מאוד שאדם אדיב מצפה למשהו בתמורה, למרות שהם עשויים להכחיש זאת.

כך או אחרת, להיות אדיב מדי היא לעתים קרובות אסטרטגיה "לקנות" חיבה וקבלה של אנשים אחרים. זו הסיבה שהם מרגישים מאוכזבים כשאחרים לא מחזירים. לאחר מכן, זה מוביל להתלונות על "לתת יותר מדי" לאנשים.

מאמפתיה לשליטה

אלה שהם אדיבים מדי אינם מודעים למניעים האמיתיים שלהם מאחורי רצונם לעזור. בליבם הם מרגישים שבעצם אכפת להם מרווחתם של אנשים אחרים.

הם מסוגלים לזהות כאב אצל אנשים סביבם ואפילו מרגישים רע כשהם רואים אותם סובלים. אבל יש שתי בעיות עיקריות עם זה. ראשית, הם אף פעם לא מרגישים סוג כזה של עניין או טוב לב כלפי עצמם. למעשה, הם שמו את עצמם מרצון במקום השני.

הבעיה השנייה היא שהם רוצים לשלוט בהתנהגויות של אנשים אחרים. הם רוצים את תשומת לבם, הערכה, או אפילו הכרה פומבית למעשיהם. זו גם הסיבה שבגללה מקובל שהם מרגישים שיש להם את הזכות לשלוט בחיי האנשים שהם עוזרים להם, והם טוענים שזכות זו היא "תשלום" על מה שהם עשו עבור אותם אנשים.

עזרה אמיתית

לפני שאתה מחליט להיות אדיב לאחרים, עליך ללמוד להיות אדיב כלפי עצמך. זהו היבט הכרחי כדי להגיע לאיזון בין האינטרסים של אנשים אחרים לאינטרסים שלך. לפיכך, וודאו שהקורבנות שאתם עושים למען אחרים מתאימים לחייכם, לצרכים שלכם ולמגבלות שלכם.

מצד שני, זה גם טוב לחקור את המוטיבציה שלך לעזור לאחרים. כפי שהזכרנו קודם לכן, לפעמים ניתוח היבט זה יכול לעזור לך לזהות את הצרכים שלך ולהשתמש בעזרה שלך בצורה לא מניפולטיבית.

יתרה מכך, הצורך בצורך מוביל בדרך כלל למערכות יחסים תלויות צד, שאינן טובות עבור האנשים המעורבים. הדרך הטובה ביותר לעזור למישהו היא על ידי יצירת התנאים לאדם זה להיות עצמאי; לעזור להם להתחזק. אל תעודד אותם להמשיך לחפש את עזרתך אלא לחפש פתרונות במקום זאת.