מגיע לי שיאהבו אותי, יכבדו אותי ויעריכו אותי

ואני לא אנוכי או יומרני לחשוב כך
אני מכיר בכך שמגיע לי להיות נאהב, מכובד ומוערך, ואני לא אנוכי או יומרני לחשוב כך.

אני מכיר בכך שמגיע לי להיות נאהב, מכובד ומוערך, ואני לא אנוכי או יומרני לחשוב כך. אני רוצה שהנשמה שלי תצחק והלב שלי ירגיש רגוע על שמצא את מקומו בעולם.

זה לא יהיה מטורף או מתנשא לומר את המילים האלה בקול רם לעצמנו. להצהיר ולשכנע את עצמך שמגיע לך להיות נאהב, שאתה הדבר הכי יפה שאדם אחר ראה אי פעם, זה מתגמל. להיות מכובד ומוערך זו לא פריבילגיה, זו זכות.

יתרה מכך, אם מגיע לך להיות נאהב, אתה צריך גם לדעת איך לאהוב, איך לזהות את האדם האחר כחלק מעצמך. זהו מעשה של חופש וביטוי עצמי שהופך אותנו לגדולים יותר, ושמגיע לכולנו לחוות.

לכולנו מגיע להיות נאהבים על ידי האנשים בחיינו, החל מהמשפחות שלנו, ממשיכים בחברות שלנו, ולבסוף להגיע לבן זוג רומנטי שיכול לאהוב אותנו במודע, בוגר והדדי.

אין דבר ראוי יותר, אין עיקרון בסיסי יותר, מאשר להיות נאהב, מוערך ומכובד. בואו נחשוב על זה.

לאורך המסע האישי שלי מגיע לי אור, לא סערות

האנשים שהם כמו סופות חורף בחייכם לא באמת יודעים איך לאהוב או להעריך את עצמם במלואם. האנשים שמתייחסים אליך בבוז, אדישות והזנחה הם אדונים של אומללות, ואף אחד לא ראוי שיתייחסו אליו בצורה כזו. אף אחד לא צריך לחוות את הריקנות של להרגיש לא אהוב, לא מזוהה.

כאשר אנו אוהבים בצורה שמכירה ומעריכה את האנשים בחיינו, אנו שותלים את השורשים שלנו בעולם שנותנים לנו לפרוח בהרמוניה, מבפנים ומבחוץ.

באתר זה, אנו דנים לעתים קרובות בחשיבות של אהבת עצמך, בכורח ההערכה העצמית. הערכה עצמית עוזרת לך להתמודד עם מצוקות ולהגדיר את עצמך, גם כלפי עצמך וגם כלפי העולם. זה מאפשר לך להגן על עצמך וליהנות להיות עצמך.

אין עיקרון בסיסי יותר
אין דבר ראוי יותר, אין עיקרון בסיסי יותר, מאשר להיות נאהב, מוערך ומכובד.

אהבה עצמית היא חיונית, אך מכיוון שאנו חיים בהקשרים חברתיים ועלינו לבנות קשרים מסוימים, יש צורך לזכור גם את הדברים הבאים:

  • אהבה עצמית היא הקול הפנימי הזה שאומר לך שמגיע לך להיות נאהב: אתה רוצה אהבה ללא דמעות, עם כנות במקום סרקזם, עם קרבה ושיתוף פעולה במקום מניפולציה. אתה לא רוצה אהבה שולטת ועמוסה באומללות.
  • אהבה עצמית היא גם מה שאומר לך שמגיע לך כבוד. שלאף אחד אין את הזכות להפלות אותך או את דבריך. אתה יודע שמילים פוגעניות ולא ישרות פוגעות, אז אתה נמנע מהאנשים שאומרים אותן. אתה מגן על עצמך ומציב גבולות.
  • אהבה עצמית מזכירה לך שמגיע לך להיות מוערך על מה שאתה עושה ועל מי שאתה, וזה לא אנוכי לחשוב כך. כי האנשים שמעריכים את הנוכחות שלך מראים לך שהם אוהבים אותך, כי להעריך אנשים זה לתת להם מקום בעולם. זה לזהות אותם ולהעניק להם קול, נוכחות והערכה.

לאהוב ולהיות נאהב

מכיוון שאנו יודעים אילו גבולות עלינו להציב על מנת למנוע פגיעה בזכויותינו, חשוב גם לזכור שככל שאנו מבקשים להיות נאהבים, מוערכים ומכבדים, עלינו להיות מסוגלים גם להציע את אותו הדבר לאחרים..

ישנם שני פערים בלתי ניתנים לגישור בעולם הרגשות: לאהוב בעוצמה ולא לקבל אהבה בתמורה, ולא לדעת לאהוב כמו שאנשים אחרים אוהבים.

יש אנשים שיודעים רק לדרוש דברים מאנשים אחרים. צריך להכיר בהם, לטפל בהם, להיות בראש סדר העדיפויות כל הזמן, להקשיב להם, וכמובן שיאהבו אותם מעל הכל, אפילו לפני האחר עצמו. אלה אנשים שזוללים והורסים.

אם אתה רוצה שיאהבו אותך, למד כיצד לאהוב בענווה, בכנות ובמודע. אהבה בלב פתוח ועיניים פקוחות; לתת הכל לאחרים, אבל גם לצפות שיכירו ויחזירו לו.

לאהוב ולהיות נאהב, יותר מסתם צורך, הוא ערך שצריך לאפיין את בני האדם: עלינו לדעת לאהוב את האנשים שסביבנו, וגם כיצד לקבל חיבה ולהעריך אותה.

אף הורה לא צריך להכחיש חיבה לילדיו, ואף זוג לא צריך להבין את מערכת היחסים שלהם אחרת מאשר באמצעות אותן מחוות יומיומיות שבונות חיבה, תשוקה והערצה. וזה תמיד צריך להיות הדדי.

לאהוב באופן מודע ובוגר זה להעריך את האחר כפי שהוא, להכיר בו כחלק מתוכנית החיים, כחלק מהפאזל הרגשי והאישי של האדם.

וללא ספק, לכולנו מגיעה אהבה שמציעה לנו אושר במקום עצב. מגיעה לנו חיבה כנה שלוחצת את ידינו וגורמת לפחד וחוסר ודאות להיעלם.