נולדתי שלם, אני לא צריך עוד חצי

אני לא חצי אדם; אני שלם
אני לא חצי אדם; אני שלם.

אני לא חצי אדם; אני שלם. יש לי כל מה שאני צריך כדי להרגיש שלמה ולחיות חיים מלאים ומספקים. האושר שלי תלוי בי, ולא באף אחד אחר.

אני לא מאמינה באגדות, לא בנסיך מקסים, ולא בנסיכות. אני מאמין בעצמי ובאפשרויות האינסופיות שיש לי לעשות את עצמי מאושר.

"לא מעניין אותי כמה אתה אוהב אותי, אלא עד כמה אתה אוהב אותי, ושעם כל יום האהבה הזו גדלה. אהבה היא לא שאלה של כמות".

-וולטר ריסו-

המיתוס של הנפש התאומה

אידיאליזציה של אדם אחר עם מחשבות כמו "אנחנו נועדו זה לזה" או "הוא/היא משלים אותי" עלולה לגרום לכאב רב במערכות יחסים לאורך זמן. ברגע שמתגלים קשיים בזוגיות, מתברר שאמירה כמו "נוצרים אחד בשביל השני" אינה ריאלית. והציפייה המנופצת הזו מובילה לתסכול וחוסר שביעות רצון.

זוגות אינם מושלמים. עם הזמן, בהכרח יתעוררו בעיות. לפעמים בעיות נובעות בגלל הבדלי גיל, השכלה ואפילו תרבות או דת. במערכת יחסים, כל חבר חייב לקבל ללא תנאי את האחר כפי שהוא. עליהם לקבל אחד את השני בצורה כזו שההבדלים ביניהם לא יפגעו בקשר, אלא יעשירו אותו.

אחת הטעויות הגדולות ביותר שאורבת בתוך המיתוס של "הנפש התאומה" היא שהיא מרמזת שאנחנו יצורים לא שלמים. אם נאמין בכך, נאמין שנוכל לחיות חיים מלאים רק על ידי מציאת אהבת אמת. נאמין שזה הדבר היחיד שיעשה אותנו מאושרים. עם זאת, הפיכת האושר שלנו תלוי לחלוטין בקשר רומנטי זו טעות ענקית. במציאות, זה למעשה ימנע מאיתנו למצוא אושר אמיתי.

אנשים שמחים הם ככה בין אם הם חלק מזוג או לא. כולנו שלמים, שלמים. לא חסר לנו כלום, לא טיפה ולא חצי. כולנו מסוגלים להגיע למטרות שלנו בעצמנו.

למעשה, הצלחת מערכת יחסים תלויה מאוד בעובדה ששני החברים בה הם אנשים שלמים עצמאיים ומאושרים בפני עצמם. כמובן, אהבה מתחלקת בין שני חלקים שלמים אם הרבה יותר טובה והרבה יותר עמוקה. זה קשור לשיתוף בחייו, גם בטוב וגם ברעים. זה אומר להנות מהאדם האחר בדיוק כפי שהוא.

אתה לא צריך מישהו אחר שיעשה אותך שלם... תהיה זה שיאהב את עצמך

לאהוב את עצמך הוא נושא קשה עבור אנשים רבים. עם זאת, מושג זה מתייחס למשהו מהותי ויסודי. להלן כמה טריקים שיעזרו לך לאהוב את עצמך קצת יותר.

תעריך את התכונות שלך

אני מאמין בעצמי ובאפשרויות האינסופיות שיש לי לעשות את עצמי מאושר
אני מאמין בעצמי ובאפשרויות האינסופיות שיש לי לעשות את עצמי מאושר.

אם אתה מסוג האנשים שמענה את עצמם על ידי אובססיביות לגבי הדברים שאתה נאבק בהם, ואז אתה מרגיש אשמה על הדברים האלה, הגיע הזמן להפסיק. שימו בצד את השליליות והעריכו את שלל התכונות החיוביות שיש לכם. חשבו על הדברים שאתם עושים טוב ותערכו רשימה. הסתכלו ברשימה כל יום והזכירו לעצמכם כמה אתם נפלאים.

"אם אתה חי כדי לרצות אחרים, כולם יאהבו אותך, מלבד עצמך."

-פאולו קואלו-

אל תחפש אישור של אחרים

במהלך חייך, תגלה שאנשים רבים ינסו להשפיע על מה שאתה עושה ועל ההחלטות שאתה מקבל. עם זאת, אתה חייב להפסיק לנסות לרצות את כולם סביבך, כי זה בלתי אפשרי.

לפעמים יש צורך להגביל אחרים כדי שלא ישפיעו על הרגשות שלך. הרגשה טובה עם עצמך אינה דורשת אישור של אחרים, ללא קשר לשאלה אם הם המשפחה שלך, החברים או האחר המשמעותי שלך או לא. האישור היחיד שאתה צריך לבקש הוא שלך.

אל תשווה את עצמך לאף אחד אחר

כל אדם הוא יצור ייחודי. כולנו שונים אחד מהשני, והשוואה רק מייצרת סבל. אתה מיוחד. יש לך חולשות ופגמים, ותכונות וחוזקות שאין לאף אחד אחר. התרבות שלך, ההשכלה שלך, החוויות שלך כולם מתאחדים כדי ליצור שילוב יחיד שעושה אותך שונה לחלוטין מכולם.

למד לומר מה אתה חושב

לפעמים אנחנו לא תמיד חולקים את מה שאנחנו חושבים בגלל מה שאנחנו חושבים שאחרים יגידו או איך הם יגיבו. עם זאת, דעתך חשובה ויש להביע אותה.

כשאתה מביע את דעתך, היה תמיד מכבד ודבר באסרטיביות ובצורה שיגרום לאחרים להקשיב מבלי לפגוע בהם. לפעמים הרעיונות שלך יהיו שונים, אבל זה לא אומר שהם לא צריכים לבוא לידי ביטוי.

"הם גרמו לנו להאמין שכל אחד מאיתנו הוא רק חצי, ולחיים אין משמעות עד שנמצא את החצי השני שלנו. הם לא אמרו לנו שכבר נולדנו שלמים, ושלא מגיע לאף אחד בחיים שלנו. האחריות להפוך אותנו שלמים".

-ג'ון לנון-