הסוד לשינוי הוא מיקוד האנרגיה שלך במשהו חדש

אלא זה שמגיב בצורה הטובה ביותר לשינוי"
"זה לא המין החזק ביותר ששורד, וגם לא החכם ביותר, אלא זה שמגיב בצורה הטובה ביותר לשינוי".

האם אתה מעז להסתכל לעבר החלומות שלך במקום לעבר שלך? זו השאלה שאתה צריך לענות עליה אם אתה רוצה לעשות שינוי בחייך. לאחר מכן, תצטרך למקד את כל האנרגיה שלך בחדש במקום לבזבז אותו במבט לאחור.

חיים כרוכים בהרבה שינויים. חלק מהשינויים הם פתאומיים, בעוד שאחרים איטיים וצפויים. חלקם כואבים, בעוד חלקם מהנים. שינויים אלו כרוכים גם בתמורות אישיות שלעיתים אנו מתנגדים להן מתוך פחד, אך שעלינו לחוות כדי ללמוד ולהשתפר.

שינוי וכלל ה"משולש".

אחד ההיבטים שיכולים להשפיע עלינו ביותר בנוגע לשינוי הוא איבוד המיקוד במטרה שלנו. אחרי הכל, החדש שמחכה לנו מסיח את דעתנו עם כל שאר הפרטים וההיבטים שלא מרגישים חשובים כמו החלום שאנחנו רוצים להגשים.

"זה לא המין החזק ביותר ששורד, וגם לא החכם ביותר, אלא זה שמגיב בצורה הטובה ביותר לשינוי".

-צ'ארלס דארווין-

לדוגמה, אם אתה רוצה להחליף עבודה ונחוש לעשות זאת, האינטואיציה שלך יכולה לעזור. תחשוב מה אתה באמת רוצה לעשות. אל תאבד את המיקוד על סמך מה שאחרים אומרים לך או מה שאנשים אחרים חושבים שאתה צריך לעשות כדי להיות מאושר. אחרי הכל, מי יודע טוב יותר מה משמח אותך?

כדי להתמודד בהצלחה עם שינוי ולהיות מסוגל להתמקד, אתה יכול להשתמש בכלל "טריפל A":

קבל את הרגשות שלך

אנו חוששים משינוי כי הוא בדרך כלל דוחף אותנו מאזור הנוחות שלנו. חוסר הוודאות והלא נודע גורמים בנו לפחד כי אי אפשר לדעת מה יקרה. אחרי הכל, אנחנו שולטים בפחות משתנים במצבים החדשים. בגלל זה, הצעד הראשון להתגבר בהצלחה על השינוי הוא לקבל ולנהל את הרגשות שלך, במיוחד הפחד.

"אל תסתכל על השעון. פשוט תעשה מה שהוא עושה. תמשיך לנוע."
-סם לבנסון-

פחד לא צריך להיות סיבה לשתק אותך. במקום זאת, זה אמור לעורר בך השראה לפעול, להיות סקרן ולהיות פרואקטיבי. פחד הוא תגובה טבעית אל הלא נודע, אבל אסור לנו לאפשר לו לשלוט בנו.

להסתגל

כדי להסתגל לשינוי ולהתמקד בדברים החדשים שמביאים איתו, עלינו להכיר את עצמנו. עלינו לחפש בתוכנו כדי לזהות את הפגמים והמעלות שלנו כדי שנוכל למזער את הראשונים ולשפר את האחרונים.

הכרת עצמך תאפשר לך להסתגל טוב יותר לשינוי, לקבוע באילו היבטים אתה עשוי להזדקק לעזרה, ולגלות כיצד להפיק את המרב מהכישורים והידע שלך. אולי רעיון טוב הוא להטיל ספק באמונות המושרשות שלך ולהחליף אותן באמונות חיוביות יותר.

לצפות

ברגע שאתה יודע מה הרגשות שלך ואיך לנהל אותם ואתה יודע מה הכישורים שלך ואיך אתה יכול להשתמש בהם לשינוי, הגיע הזמן להתחיל לפעול. זה הזמן לעלות על המסלול ולהתחיל לבזבז את הזמן והאנרגיה שלנו במטרה שלנו.

אחד ההיבטים שיכולים להשפיע עלינו ביותר בנוגע לשינוי הוא איבוד המיקוד במטרה שלנו
אחד ההיבטים שיכולים להשפיע עלינו ביותר בנוגע לשינוי הוא איבוד המיקוד במטרה שלנו.

"היחידים שמתקדמים בעולם הזה הם אלה שיכולים להתמקד בדבר אחד בכל פעם".
-אוג מנדינו-

ניהול שינויים פירושו שעליך לצפות ולחזות מה עלול לקרות ולשקול תגובות שונות. כך תרגישו בטוחים יותר, מכיוון שתעזרו לצמצם את האפשרויות הבלתי צפויות.

הכל עניין של היכרות עם התהליך, שינוי נקודת המבט שלך והיכרות טובה יותר עם עצמך.

למד להתמקד טוב יותר

בחיי היום-יום שלנו, אנו מוקפים באינספור אלמנטים ומצבים שמסיחים את דעתנו מהמטרות שלנו. לדוגמה, חשבו על מה שאתם עושים בדרך כלל כשאתם מדברים בטלפון. זה נדיר מאוד שאנחנו מתמסרים לגמרי לשיחה. בנוסף, חשבו כיצד אתם מתחילים לבצע משימה במחשב ולצבור כרטיסיות.

עם זאת, מה אנחנו יכולים לעשות כדי למקד את עצמנו מחדש?

עשה דבר אחד בכל פעם

לעשות כמה דברים בבת אחת זה מוערך יתר על המידה. לפעמים, זה אפילו מלחיץ אותנו כי אנחנו מרגישים שאנחנו לא יכולים לסיים דבר אחד. למשל, אם אנחנו כותבים מייל ומקבלים שיחת טלפון, אנחנו מתחילים להגיע לשיחה ושוכחים לסיים את המייל.

כדי להימנע מכך, בכל פעם שאתה מתחיל משימה, התרכז עד שתסיים אותה. הימנע מהפרעות והמשך עד הסוף. כך תרגישו תחושה של סדר והישג.

להרהר

מדיטציה יכולה לעזור לנו מאוד להתמקד בכאן ועכשיו, במה שמקיף אותנו ובמה שאנחנו מרגישים ברגע זה. באמצעות נשימה עמוקה, אנו הופכים מודעים לגוף שלנו ומתמקדים במה שקורה בהווה.

מצאו מקום שקט, שבו ברגליים משוכלות או שכב, והתחילו לנשום עמוק. התמקדו באיך שהאוויר חודר לגוף שלכם. שימו לב איך הוא עובר דרך דרכי הנשימה מהאף. בזמן שאתה משחרר את הנשימה, תן לשרירים שלך להירגע.

תעשה קודם את הדבר הכי חשוב

אם יש לך מספר משימות ממתינות, עליך לתעדף. חשוב שלא תשאיר את המשימות החשובות ביותר מאחור. זכרו שאם תשאירו את החשוב ביותר לסוף, תהיו עייפים ולא תשימו לב כפי שאתם צריכים. הרי המשימות החשובות ביותר הן גם אלו שדורשות את מירב תשומת הלב.

נצלו את הרגעים הראשונים של היום כדי לבצע את המשימה החשובה ביותר - או הגדולה ביותר. כך תבטיחו שתתמודדו איתם בכל האנרגיה שלכם, במנה טובה של יצירתיות, ללא הסחות דעת ועם המתח המצטבר המינימלי.