תודו בזה: את יפה

"האנשים היפים ביותר שפגשתי הם אלה שידעו תבוסה
"האנשים היפים ביותר שפגשתי הם אלה שידעו תבוסה, ידעו סבל, ידע מאבק, ידעו אובדן, ומצאו את דרכם החוצה מהמעמקים.

אנשים יפים נמצאים בכל מקום, כי כל אחד מאיתנו נובע יופי; עם הרגישות שלנו, הביטוי של הרגשות שלנו, האהבה שאנו חולקים, ועם כל אחד מהמעשים הנובעים מטוב ליבנו.

הטבע עצמו העניק לנו את מתנת היופי, איכות מהותית לאדם; איכות מפתח שיש לכל האנשים. היופי אינו שייך למעטים קטנים, והוא גם לא שמור לאנשים מיוחסים יותר. זה נמצא בתוך כל אחד מאיתנו ויש לנו את היכולת לגלות אותו ולהתחיל לחקור!

"יופי הוא ההערכה, הרגישות לדברים שמקיפים אדם: טבע, אנשים, רעיונות."
-קרישנמורטי-ג'ידו-

אין אנשים שהם קצת יפים; פשוט אנשים שסקרנים יותר לגבי הטבע שלהם ומסוגלים להתבונן ולהביע את כל היופי שטמון בתוכם. בדרך זו, הם הופכים את חייהם לחוויה שראויה להערצה על הטוב והאהבה שהם מסוגלים לשדר ולהעביר.

תסתכל על עצמך: אתה אדם יפה

תסתכל על עצמך: אתה תראה אדם שהיה בדרכים רבות ושונות במהלך חייו. עברת מסע רווי קשיים מאז הלידה. התמודדת עם כאב, סבל, מרירות, בדידות; שפע של החלטות קשות להתמודדות; לעשות את הטוב ביותר שאתה יכול בכל זמן נתון.

נאלצת להתמודד עם עצמך, חוסר ההחלטיות שלך, הרגשות שלך, הרגשות שלך. כל מה שחיית וחווית כדי להיות מי שאתה היום, עם עוד קצת ידע שנלמד על עצמך ועל העולם שבו אתה חי לאורך הדרך. הרווחת את הרגישות להעריך את היופי המקיף אותך.

"האנשים היפים ביותר שפגשתי הם אלה שידעו תבוסה, ידעו סבל, מאבק ידוע, ידעו אובדן, ומצאו את דרכם החוצה מהמעמקים. לאנשים אלה יש הערכה, רגישות והבנת החיים שממלאת אותם. עם חמלה, ענווה ודאגה אוהבת עמוקה. האנשים היפים לא באים משום מקום."
-אליזבת קובלר-רוס

הקשיבו לעצמכם ותהיו מופתעים

תסתכל על עצמך: אתה אדם יפה
תסתכל על עצמך: אתה אדם יפה.

הקשיבו לעצמכם, רכשתם רגישות מיוחדת לתת ערך ומשמעות לכל מה שאתם חיים בו, להעריך כל רגע, להאכיל אותם כמתנות ייחודיות. אתה רק צריך להקשיב לעצמך, לדאוג לעצמך ולסמוך על מה שאתה מרגיש. כל היופי שאתה מסוגל לתפוס מבחוץ הוא הודות למצב הפנימי שלך.

"כולם רוצים להיות יפים, אבל בגלל שהם לא יודעים איך להיות, עדיין מאפרים לה את הפנים, חותכים שיער, מנסים את השמלה הזו או השנייה, עושים דיאטה או כל מיני דברים, רק כדי להיות יפה. אבל הם כן לא יודע שזה לא יעזור להם הרבה. היופי נמצא בפנים. ברגע שהוא שם, בריכה, מתחיל להקרין את הגוף שלך, את המוח שלך, את כל הדברים שאתה עשוי. ברגע שהיופי הפנימי שלך שם הכל מקושט".
-אושו-

אתה תזהה ותבין טוב יותר את כל היופי שלך כשאתה שומע את עצמך, כשתשמור על עצמך ותשים לב לצרכים שלך. להיות אדם יפה לא תלוי בשום דבר או באף אחד מלבדך. זה באחריותך...

תהיה אסיר תודה על היופי שלך

להיות אסיר תודה על מה שאנחנו ועל מה שיש לנו זה סימן של ענווה וחמלה. עלינו לשאוף להגיע למקום בו נוכל לקבל את עצמנו כפי שאנו, כדי שנוכל לסלוח לעצמנו ולהשלים עם כל מה שאנו לא אוהבים ודוחים בעצמנו.

היופי הוא בגישה שלך, במחשבות שלך, ברעיונות שלך, באמונות שלך... בכל מה שאתה חולק עם אחרים. בכוחך להתגבר, וברצונך לחיות; בכל הרגשות והתחושות שאתה חווה, בכל מה שאתה עושה מהלב. הכל בך יפה.

התבוננו בעצמכם, תקשיבו והודו בכך: אתה אדם יפה, חביב ואכפתי. אתה ראוי לכבוד שלך, להערצה שלך ולהבנה המלאה שלך. אל תרביץ לעצמך ואל תדחף את עצמך יותר מהנדרש. הערך שלך כאדם הוא מעל לכל תנאי. אתה החיים עצמם וזה בידיים שלך לטפל בהם.