מה ההבדל בין כנות לרצח כנה?

הדבר הטוב ביותר לעשות הוא להשתמש באמת כדי לעזור ובכנות לבנות
הדבר הטוב ביותר לעשות הוא להשתמש באמת כדי לעזור ובכנות לבנות, ולעולם לא להרוס אנשים אחרים או להפיל אותם.

הדבר הטוב ביותר לעשות הוא להשתמש באמת כדי לעזור ובכנות לבנות, ולעולם לא להרוס אנשים אחרים או להפיל אותם. זכרו תמיד שהאמת היא נשק רב עוצמה, ואתם צריכים להיות בעלי אמפתיה ואינטליגנציה חברתית כדי להשתמש בה נכון.

וגם אם אתה לא מספר שקרים כשאתה מבצע רצח כנה, גם אם אתה דובר אמת, כשאתה עושה את זה בלי לחשוב על האדם האחר, או סתם כדי להוריד מעצמך עומס, אתה לא עוזר לו או משתמש ב אמת כמו שצריך. מה שאתה עושה זה לבטא מציאות אובייקטיבית שפוגעת באנשים אחרים כשאתה מעלה אותם ברגע הלא נכון.

אז האם זה אומר שאתה צריך לשקר כדי להימנע מפגיעה באנשים? התשובה אינה פשוטה כמו לשקר או לומר את האמת. יש מקרים שהאמת לא תעזור או תחמיר את המצב. הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות הוא לתקשר כל מה שאתה רוצה לומר, אבל ברגישות. מצא את הרגע וההקשר הנכונים ומצא את הדרך הטובה ביותר לבטא את המחשבות שלך.

מה קורה למוח שלי כשאני משקר?

מחקר שפורסם בכתב העת Nature Neuroscience הראה שכאשר אנו משקרים, האמיגדלה שלנו (החלק במוח שלנו שפעיל כשאנחנו עושים זאת) מתחילה להידלק פחות ופחות ככל שאנו מספרים יותר שקרים. כלומר, לספר שקרים שוב ושוב גורם לחוסר רגישות למוח שלך.

מתי זה כנות ומתי זה רצח
מתי זה כנות ומתי זה רצח?

אז אנחנו יכולים להסיק שכשאתה משקר, המוח שלך נרגע ומתרגל לא לומר את האמת. אבל המטרה שלך היא לא לשקר, המטרה שלך היא ללמוד לבחור ולתקשר את האמת. מערכות היחסים החברתיות שלך לא יחזיקו מעמד זמן רב מדי אם לא תשים סוג של פילטר על הדברים שאתה אומר. זה לא משנה אם להודעה שאתה שולח יש בסיס במציאות או לא.

כפי שציינו, רצח כנה לא מגדיל את היכולות שלך בכל מקרה, או מגביר את ההערכה העצמית שלך, או עוזר לך לשפר את היחסים החברתיים שלך. מה שכן עוזר לך זה רגישות. ישנן אמיתות מסוימות שאתה צריך לתקשר בעדינות דמוית נוצה. ואז יש אחרים שאתה צריך להחזיק עד לזמן הנכון, אחרים שלעולם לא כדאי לחלוק כי הם לא כל כך חשובים, ואחרים שאתה צריך לתקשר טיפין טיפין, כדי שהאדם יוכל לקחת את הזמן שלו לקלוט את מידע.

האם זה טוב לומר תמיד את האמת, או שזו התעללות כנה?

הפסיכולוגית קלאודיה קסטרו קמפוס ערכה מחקר על שקר וקיבלה כמה תוצאות מעניינות. היא הראתה שכולנו מספרים לפחות שקר אחד או שניים במהלך היום. וזה לא משנה אם הם שקרים גדולים או קטנים, הנקודה היא שאנחנו משתמשים בהם כדי לעצב את המציאות לטובתנו.

יש פתגם שאומר איך אנשים וילדים שיכורים אף פעם לא משקרים. זה קורה בגלל שמערכות המוח שלך לעיכוב וצנזורה נרגעות, דבר שכיח גם לאנשים שיכורים וגם לילדים. זה לא משרת את אותה מטרה לילדים בדיוק כמו למבוגרים, כי הם עדיין מתפתחים, אבל החברה והיכולות המוחיות שלנו מכינות את כולנו להסתיר את האמת או לשים עליה פנים יפות כדי לרכך את השפעתה.

האנשים עם כישורים חברתיים טובים הם אלה שיודעים להיות כנים מבלי לפגוע באף אחד. זה לא שקר, זה רק להעביר את המידע בצורה הנכונה. זה לא עניין של ניסיון להיות האדם הכי כנה, זה עניין של להיות האדם שמעביר את האמת בצורה הטובה ביותר. והדבר הטוב ביותר הוא להיות נאמן בעצמך מבלי לשכוח את הנזק שאתה יכול לעשות לאחרים. אמת, המועברת בצורה חכמה ועם כוונות טובות, תמיד תהיה פרודוקטיבית.