סנכרון נוירוני: התזמורת של המוח שלך

סנכרון נוירוני יהיה אחראי על תיאום כל פעילות המוח בצורה מאוד מפורטת
לפיכך, סנכרון נוירוני יהיה אחראי על תיאום כל פעילות המוח בצורה מאוד מפורטת.
האם תהיתם פעם איך הנוירונים שלכם עובדים? איך הם מתקשרים זה עם זה במוח שלך? ובכן, הם מסונכרנים כמו תזמורת.

בעשורים האחרונים, היה הרבה יותר מחקר על המוח וכיצד המוח פועל. מומחים התעניינו בהבנה כיצד הנוירונים שלך יוצרים תחושה, מושג או מציאות. לפיכך, נראה כי סנכרון נוירוני הוא הדרך ללכת.

בהתחלה, אנשים האמינו שלמערכת העצבים יש היררכיה. לדוגמה, קבוצת נוירונים הייתה אחראית על קודיפיקציה של דברים מסוימים, ואז, חולקת מידע זה עם קבוצה מתמחה יותר, ולבסוף, מסרה את זה לנוירון האחרון, האחראי על עיבוד כל המידע בכללותו.

עם זאת, אותה קבוצה מתמחה תדרוש מספר עצום של נוירונים ספציפיים, מה שלא יאפשר להחזיק בחלל אחד. כמו כן, מגבלה נוספת של גישה זו הייתה בהסבר של כל התפקודים הקוגניטיביים השונים, כגון קשב או ציפייה.

מנגנון נוסף המוצע הוא סנכרון נוירוני. בכך המוח פועל בצורה מבוזרת. הוא מסוגל לעבד מידע שונה בו-זמנית, להפעיל מספר אזורים בו-זמנית.

לפיכך, סנכרון נוירוני יהיה אחראי על תיאום כל פעילות המוח בצורה מאוד מפורטת.

סנכרון עצבי

המאמץ המתואם של הנוירונים שלך הוא מה שמאפשר לקבוצות עצביות שונות, מאזורים רבים ושונים, לאחד כוחות באופן דינמי ופונקציונלי.

יש לזה גם תפקיד חיוני בתקשורת היעילה של המוח שלך. זה יכול לקרות בדרכים רבות. לדוגמה, הוא יכול לסנכרן שני נוירונים שונים שנמצאים בקרבת או בשתי קבוצות שונות בצדדים מנוגדים של המוח.

זה יכול לקרות רק אם יש דפוס של פעילות חשמלית בקבוצות הנוירונים האלה. נוירונים יכולים לתקשר זה עם זה רק אם הפלט והקלט מתרחשים בו זמנית.

סנכרון עצבי
סנכרון עצבי.

מבחינה טכנית, פוטנציאל פעולה צריך להתרחש באותו זמן. עם זאת, אפיזודות לא מתואמות הן גם חלק מהסנכרון הנוירוני, מכיוון שהם מאפשרים את החלפה בין מצבים קוגניטיביים ומשימות.

עדויות על סנכרון עצבי

כפי שציינו לעיל, הסנכרון בין נוירונים או קבוצות של נוירונים חיוני כדי לחבר אזורים שונים במוח ולעשות דברים בהצלחה. אחד התהליכים הקוגניטיביים המדוברים ביותר הוא השפה.

במחקר אחד, התלמידים התבקשו לשים לב למילים שהם היו שומעים או רואים. מילים אלו יכולות להיות פעלים או שמות מדויקים או מופשטים. בזמן שהם ראו או קראו את המילים האלה, גלי המוח שלהם נחקרו כדי לחשב את הסינכרוניות שלהם.

התוצאות הראו שפעלים גורמים פחות לסנכרון באונה הקדמית מאשר שמות. שמות מדויקים גרמו לסנכרון גדול יותר בין שתי ההמיספרות מאשר שמות מופשטים.

מצד שני, אינטראקציה עם אנשים אחרים יוצרת סנכרון נוירוני ביניהם. הפעילות המוחית של כל אדם מסתנכרנת עם האחר אם, למשל, הוא מנהל שיחה.

מחקר נוסף התמקד בקבוצת תלמידים מאותה כיתה, במשך קורס שלם. מחקרים מצאו שכאשר התלמידים נהנים מהכיתה שלהם, המוח שלהם היה מסתנכרן הכי הרבה עם חבריהם לכיתה.

מה זה אומר?

הממצאים על סנכרון עצבי הם כלים להבנה כיצד המוח מעבד מידע, כיצד הוא קשור לשאר הגוף שלנו וכיצד אנשים מתחברים לאנשים אחרים.

כמו כן, זה יכול לשמש כדי להבין כמה הפרעות מוחיות ופסיכולוגיות. במקרים כמו סכיזופרניה או אוטיזם, ניתן היה לראות דפוסים לא מסונכרנים של פעילות מוחית בנבדקים שונים וזה יכול להתייחס לתפיסת המציאות שלהם או לכוונה התקשורתית שלהם.