דרמטיזציה של הבעיות שלך רק מחמירה אותן

אבל הם הניסיון שלנו לגרום לאחרים לראות שגישה שלילית מחמירה את הבעיה במקום לתקן אותה
אולי הביטויים האלה לא מתקבלים היטב, אבל הם הניסיון שלנו לגרום לאחרים לראות שגישה שלילית מחמירה את הבעיה במקום לתקן אותה.

כמה פעמים אמרנו, "אתה עושה הר מגבעת חפרפרת", "זה לא עניין גדול" או "שנה את החשיבה שלך והכל יסתדר בסדר..."

אולי הביטויים האלה לא מתקבלים היטב, אבל הם הניסיון שלנו לגרום לאחרים לראות שגישה שלילית מחמירה את הבעיה במקום לתקן אותה.

הדבר הטוב ביותר שאנו יכולים לעשות כאשר הבעיה אינה נוגעת לנו הוא להקשיב להם; זה ייתן לנו את המידע שאנחנו צריכים כדי לפתח אמפתיה.

אבל מה קורה כשאנחנו אלה שליליים?

כשאחד מאיתנו עובר סיטואציה לא נעימה, המפגש הראשון עם הבעיה או ההלם הראשוני הזה ישפיע על האופן שבו אנו "מעבדים" אותה לאחר מכן.

בכל מקרה, עלינו להיות תלויים ברשת התמיכה החברתית שפיתחנו ובאסטרטגיות הפסיכולוגיות אותן תרגלנו. כך נוכל להרגיש טוב יותר ולהתגבר על הכישלון.

בעיות חיים ועימות

החיים לפעמים מכים בנו יותר מדי. אם זה משהו בלתי צפוי, אולי כל המשאבים האישיים והרוחניים שלנו לא מוכנים ואיננו יכולים לעמוד כראוי בכאב. במצבים אלה, הלחץ מרים את ראשו. הרגשות שלנו משתלטים והמצב הלא נוח יכול להאריך את עצמו.

אתה הולך ללמוד ממה שקרה רק אם לא תאמץ גישה מתנשאת או נקמנית
אתה הולך ללמוד ממה שקרה רק אם לא תאמץ גישה מתנשאת או נקמנית.

בכך שאיננו יודעים כיצד לקבל בעיה בחיינו מההתחלה ובדרך הנכונה, אנו יכולים להרגיש כאילו איבדנו שליטה עליה. אנו מנתחים זאת בצורה שלילית מאוד כאילו ההשפעות עומדות להיות בלתי הפיכות ולא ניתן היה לתקן או למזער את הנזק.

"זכור תמיד שאתה גדול מהנסיבות שלך; אתה יותר מכל מה שעלול לקרות לך."

-אנטוני רובינס-

איך "לבטל דרמטיזציה" של בעיה

  • קרא מידע מאומת ששם את האזעקה בצד.
  • הקף את עצמך באנשים שעברו משהו דומה ושכבר לא מושפעים מהמצב או מהבעיה הזו.
  • חפש חיבה; אל תתנהג כאילו אינך זקוק לתמיכה רגשית, כי התחבולה לא יכולה להימשך זמן רב ואי הנוחות שלך יכולה לעלות אל פני השטח כאשר אתה הכי פחות מצפה לה.
  • הגיע הזמן לתרגל הכרת תודה. היה אסיר תודה על כל מה שיש לך כי זה יהיה הבסיס להישען עליו כדי שתוכל לקום ולהמשיך להתקדם.
  • תסתכל אחורה על חייך ועל המצבים המוכרים שעברת בעבר. זהה מה עזר לך ומה פגע בך כדי שתוכל להפוך את הדף לחלוטין.
  • הזמן הוא בעל ברית שלך, אבל אתה לא רוצה "להסתובב קדימה". יש לו את הקצב שלו להחלמת הפצע; אנחנו לא יכולים לכפות את זה שאנחנו רוצים, אלא צריך לתת לו לפעול בהתאם לצרכים שלנו.
  • הפסיקו "להתפתל לאחור", והכניסו את עצמכם כל הזמן לרגע האחרון שבו התרחשה הבעיה. לא תשיג כלום, לא תשנה כלום. התמקדו בהווה כדי לבצע שינויים.
  • תרגל ענווה בחייך. אתה הולך ללמוד ממה שקרה רק אם לא תאמץ גישה מתנשאת או נקמנית. זכרו שעל ידי התגברות על כל הנקודות הקשות האלה, יגיע רגע שבו תוכלו לומר, "אחרי שעברתי כל כך הרבה זמנים רעים, עכשיו אני פשוט נהנה מהחיים."

אנחנו לומדים מהבעיות שלנו, לא מהדרמה שלנו

אף אחד אינו בעל ראיית רוח כשזה מגיע לדעת איך לחיות טוב; דברים מסוימים מתחילים להתברר רק לאחר שכבר עברנו אותם. עכשיו זה הרגע שלך ללמוד לקחים שיעזרו לך לפני אבן הנגף הבלתי נמנעת הבאה.

זכור כי ככל שאתה רץ, האני האמיתי שלך תמיד ישיג אותך. אז אל תסגל גישה מזויפת שתתמוטט בקרוב.

תן לאירוע העבר הזה להתאים את עצמו לאישיותך , לערכים שלך ולמחשבות שלך כאשר הגיע הזמן לשלב אותו במוחכם. כך תוכלו להמשיך עם הסימן שהוא עשה, אבל בלי שזה יכאב ובלי שתצטרכו לזייף שום דבר.

מכל הסיבות הללו, אסור לכם ליפול לדרמה ולשחק שוב ושוב את הקורבן כאשר הגיע הזמן להתמודד עם הבעיות שלכם. גם אם לפעמים אתה רוצה לאמץ אותם כי הם נראים כמו ההקלה המיידית היחידה. זה יקשה עליך בעתיד.

"תפסיק לדבר ולחשוב ואין דבר שלא תוכל לדעת."

-סוסן-