המניפולטור הקורבן

הדרך הטובה ביותר לעזור למישהו כזה היא לומר לו באדיבות ובאופן ישיר מה אתה חושב על הגישה שלו
הדרך הטובה ביותר לעזור למישהו כזה היא לומר לו באדיבות ובאופן ישיר מה אתה חושב על הגישה שלו.

להיות, או ליתר דיוק לכאורה, הקורבן הנצחי יכול להיות בעל יתרונות רבים. הקורבן, כך או כך, מוגן מפני ביקורת של אחרים. יש להם גם את החמלה וההבנה של רבים, ללא קשר למה שהם עושים. למעשה, מי שמעז להטיל ספק במעשיו של קורבן לכאורה נחשב לחסר רגישות או קשוח.

קורבנות היא, במקרים רבים, אסטרטגיה שמייצגת יותר יתרונות מאשר בעיות. מצב זה מאפשר סוג של חסינות שכל מה שהם אומרים נכון, כל מה שהם עושים הוא מתוך כוונות טובות, וכל מה שהם חושבים לגיטימי. אבל ביותר ממקרה אחד, הקורבן המחושב הזה מסתיר במודע או שלא במודע סחיטה.

הקורבנות

ישנם, כמובן, מצבים אמיתיים של קורבנות כמו כאשר מישהו היה נתון להתעללות או עודף, מבלי שהייתה לו הזדמנות להגיב. למשל, כאשר אדם מותקף ברחוב או מתעלל על ידי אדם אחר המחזיק בכוח עליו הם אינם יכולים להתגבר: כוחו של נשק, מדים, תפקיד וכו'.

מצבים כאלה מולידים תנאי אובייקטיבי של קורבנות. אבל מצב זה אינו נצחי, וגם לא צריך להיות חותם שהאדם נושא בכל מקום אליו הוא הולך. לאחר שעזבו את המצב הספציפי של חוסר אונים, הם ממשיכים בתפקיד הקורבן כאופציה, לא מציאות סופית.

הנפגע, כך או כך, מוגן מפני ביקורת של אחרים
הנפגע, כך או כך, מוגן מפני ביקורת של אחרים.

דבר אחד בטוח: קורבן דורש תשומת לב, טיפול, תמיכה וחיבה. הם דורשים את המסירות הזו ואת ההבנה הזו כדי לעזוב את מצב ההלם והפגיעות שלהם. על זה אי אפשר להתווכח.

מה שהוא פתוח לוויכוח הוא הקורבנות כעמדה קיומית. אירוע טראומטי הופך למכתב נלווה נצחי. ולא רק לתת עדות לעובדה הניתנת להפלה, אלא לזכות בפריבילגיות שאחרת לא היו משיגים.

אלו סוג האנשים שמוודאים שהסבל שלהם ייחשף בקפידה ברזומה החיים שלהם.

במקרים חמורים יותר, חלקם מאמינים שלהיות קורבנות של מצב מעניק להם קרט בלנצ'ה לשנוא או לפגוע באחרים.

זיהוי המניפולטור הקורבן

ישנם כמה סימנים של מי שעושה מניפולציות דרך משחק הקורבן. העיקריים שבהם הם:

  • הקורבן אינו מבקש ישירות מה שהוא רוצה, אלא שולח הודעות לא מדויקות בצורה של תלונה או חרטה. למשל, פתאום הם אומרים לך: " אף אחד לא יודע כמה קשה היה לי להגיע לכאן." אז אתה לא יודע אם הם רוצים שתכיר את הכשרון שלהם, אם הם מתלוננים כי זה לא היה לך כל כך קשה, או אם הם רוצים שתעזור להם במשהו מסוים.
  • אתה מרגיש פחות או יותר אשם כשאתה עם אותו אדם. כל שיחה שאתה מנהל איתם מותירה אותך עם הרושם שאתה אחראי למשהו, אבל אתה לא מצליח להגדיר אותו. יש עצב או אי נוחות עמומה עם עצמך
  • הקורבן גם חשדן וחסר אמון. לעתים קרובות הם מתריעים בפניך על כוונות רעות אצל אחרים ומצדיקים את מעשי הרעות שלהם באמצעות סבלם בעבר. למעשה, הם עלולים להאשים אותך באדישות או באדישות אם במקרה תבקר אותם.
  • הם מסוגלים להקריב קורבנות גדולים עבור אחרים מבלי שהם יצטרכו לבקש. הם ישוויצו על זה. כאשר מישהו מפגין את התכונות הללו, אנו עוסקים באדם שלקח על עצמו את תפקיד הקורבן כלפי החיים. אין ספק שזה מישהו שלא מרוצה להיות בתפקיד הזה ויש לו התנהגות כזו מבלי באמת לנסות לעשות את זה.

לא משנה מה המקרה, זה מישהו שלא סיים לסגור את מעגל החוויה הטראומטית שלו. הם צריכים את ההבנה שלך, אבל גם את הכנות שלך.

הדרך הטובה ביותר לעזור למישהו כזה היא לומר לו באדיבות ובאופן ישיר מה אתה חושב על הגישה שלו.