כיצד הורים משפיעים על בריאותם הנפשית של ילדיהם?

הורים יכולים להשפיע על בריאותם הנפשית של ילדיהם בדרכים רבות
לסיכום, הורים יכולים להשפיע על בריאותם הנפשית של ילדיהם בדרכים רבות.

לפעמים, סביבות משפחתיות יכולות לגרום ליותר מסבל. במובן זה, הורים יכולים להשפיע על בריאותם הנפשית של ילדיהם. חלק מההורים מכניסים את ילדיהם למצבי לחץ בהם הם עלולים להרגיש מושפלים, חרדים או חסרי אונים. חוויות מסוג זה הן קשות ונמשכות לחיינו הבוגרים.

אוסקר ווילד אמר שכמעט אף אחד לא מודע למה שקורה בתוך דלתות סגורות. לפעמים, בית עם דלתות וחלונות סגורים הוא התפאורה המושלמת לדברים מפחידים מאוד. אמהות, אבות או בני משפחה אחרים יכולים לעצב דרמה בלתי נראית שלא מורגשת על ידי שאר החברה.

מה גם שזה משפיע על ילדים בצורה משמעותית. ד"ר אן-מארי קון מהמרכז הרפואי של אוניברסיטת רוצ'סטר חקרה תופעה זו. היא גילתה שההשפעה של חינוך לא מתפקד והנזק הפסיכולוגי הנובע מכך יכולה לעבור לדור הבא.

במילים אחרות, טראומה עקב חוסר התקשרות, התעללות, אלימות פיזית או פסיכולוגית, או כל דבר אחר המשפיע על ההתפתחות הפסיכו-רגשית האופטימלית של הילד יכולה להיות בעלת אפקט אדווה. טראומה משפיעה על בריאות הנפש ויכולה לשנות את התפתחות המוח. זה יכול להוביל להפרעות פסיכולוגיות שיכולות מאוחר יותר להשפיע על האופן שבו אנשים אלה מגדלים את ילדיהם.

"בריאות הנפש זקוקה לתשומת לב רבה. זה הטאבו האחרון וצריך להתמודד איתו ולהתמודד איתו".

-אדם אנט-

כאשר הורים משפיעים על בריאותם הנפשית של ילדיהם

הורים יכולים להשפיע על בריאותם הנפשית של ילדיהם. לסביבה משפחתית בטוחה המטפחת התפתחות רגשית חיובית והערכה עצמית טובה יש השלכות מתמשכות. סוג זה של חינוך נותן לילדים את האפשרות להגיע לבגרות עם יכולות פסיכולוגיות יוצאות דופן. מצד שני, חינוך סוער או טראומטי יכול להשפיע קשות על הרווחה הפסיכולוגית של הילד.

מה גם שכיום אנחנו יודעים שהגורם העיקרי לבעיות רגשיות והתנהגותיות אצל ילדים הוא הדינמיקה והסביבה המשפחתית שלהם. למעשה, כתב העת לפסיכולוגיה משפחתית פרסם לא מזמן מחקר שטען שלחבטה פשוטה בתחתית יכולה להיות השלכות שליליות.

כל מחווה, מילה או התנהגות תוקפנית באופן מרומז או מפורש ישאירו את חותמה. זה ישנה את התנהגותו של הילד ואף ישאיר רושם על מוחו של הילד. לכן, כאשר ילדים גדלים בסביבה מסוג זה או עם אסטרטגיות הורות מזיקות מסוימות (מכות, תקשורת אגרסיבית או מטפלים סמכותיים) הם נוטים להציג התנהגויות ומאפיינים מסוימים:

  • הערכה עצמית נמוכה.
  • הם מניחים שהצרכים שלהם עצמם אינם חשובים.
  • הם מאמינים שהבעת רגשות היא שלילית ושגויה.
  • כמו כן, הם מקבלים שהדינמיקה המשפחתית הזו (אגרסיביות, התעללות או חוסר כבוד) היא נורמלית ואפילו מותרת.

לגדול בהקשר מסוג זה אומר שכל חוויה מצלקת אותך בצורה מסוימת. כן, זה נכון שיש אנשים שמצליחים להתגבר על ילדות קשה ולחיות חיים בריאים ונטולי חרדה. עם זאת, רוב האנשים פגיעים יותר וחוויות אלו משפיעות באופן משמעותי על בריאותם הנפשית. בואו נחפור קצת יותר לעומק.

כיצד הורים משפיעים על בריאותם הנפשית של ילדיהם?

אחת הדרכים הנפוצות ביותר שבהן מתבטאת ילדות טראומטית אצל מבוגרים היא באמצעות מתח כרוני.

מצבים של מתח קבוע

כאשר הורים משפיעים על בריאותם הנפשית של ילדיהם
כאשר הורים משפיעים על בריאותם הנפשית של ילדיהם.

כאשר ילד חי בסביבה לא יציבה, הוא יחווה לחץ. גדילה ללא התקשרות למטפל ראשוני ותחושת חוסר ביטחון וחוסר אהבה מובילה לחרדה משמעותית. סוג זה של מתח הוא בתחילה אקוטי. עם זאת, במשך תקופה ממושכת של זמן, זה יכול להיות קבוע.

מתח כרוני יכול אפילו לשנות את תפקוד המוח. זה יכול להשפיע על טווח הקשב והזיכרון. לעתים קרובות זה מתורגם להיפראקטיביות וניהול רגשי לקוי.

יחסי תלות משותפת

גידול במשק בית קר וחסר חיבה גורם לאנשים רבים לחרדות למערכות יחסים רגשיות חזקות. הם רוצים להרגיש מאושרים ובטוחים. עם זאת, הפחד המתמיד מאובדן סוג זה של קשר יכול להוביל להתנהגות אובססיבית. הם כל כך מפחדים שהם יכולים בקלות ליפול למערכות יחסים תלויות-שיתוף.

הורים משפיעים על בריאותם הנפשית של ילדיהם בדרכים רבות ושונות. כולנו צריכים להבין שלאופן שבו ילדים גדלים יש השפעה רצינית על חייהם ועל המבוגרים שהם יהפכו. כולם צריכים לשים לב לזה ולדגמן חלופות טובות יותר באמצעות התנהגות ושפה חיובית.

חרדה מתמשכת וחוסר אונים

לגדול ללא הביטחון והביטחון של משפחה דואגת יש השלכות. אם חסרה לך סביבה מעשירה שעוזרת לך לפתח את הזהות שלך, אתה עלול לגדול עם ליקויים פסיכולוגיים רציניים. אתה יכול בסופו של דבר להיות חסר תקווה ועם דימוי עצמי נמוך. בהקשר זה, סביר יותר שתהיי פסימית וחרדה כרונית.

חוסר אונים נלמד הוא גם מציאות פסיכולוגית נפוצה. זה כאשר מישהו מניח שהוא לא יכול לשנות דברים לא משנה מה הוא עושה. הם מניחים שאין להם שליטה על החיים שלהם.

מנגנונים פסיכולוגיים ל"הסתרת" עבר טראומטי

הנפש לרוב לא יכולה להתמודד עם משקלה של הטראומה, ולכן היא משתמשת במנגנונים פסיכולוגיים מסוימים כדי להיות מסוגלת לנהל את היום-יום מבלי לתת לטראומה להשפיע עליה. זה עוזר לאנשים לתפקד לזמן מסוים. עם זאת, זה מוביל אותם לפתח הפרעות פסיכולוגיות.

בהקשר זה, הנפוצות ביותר הן הפרעות דיסוציאטיביות המשפיעות על זהות, זיכרון ותפיסת הסביבה שלך. זו תופעת לוואי די שכיחה של מתח פוסט טראומטי. הפרעה דיסוציאטיבית מקורה בטראומה.

לסיכום, הורים יכולים להשפיע על בריאותם הנפשית של ילדיהם בדרכים רבות. היציאה מהחורים השחורים האלה דורשת יותר מזמן. אתה צריך הרבה אומץ והרבה עזרה. פנייה לעזרה מקצועית ומיוחדת תעזור לך לקבל שליטה על חייך. גם עם עבר טראומטי, אתה יכול ליצור לעצמך חיים בריאים, מכובדים ומרוצים.