שינוי פרדיגמה בחינוך

שינוי פרדיגמה בחינוך נמצא באופק
שינוי פרדיגמה בחינוך נמצא באופק, האם אתה מרגיש את זה?

במקרים רבים, הטכנולוגיה נעה כל כך מהר שאנחנו לא מסוגלים לעמוד בקצב. עם זאת, זה לא קורה עם דורות חדשים. הם גדלים עם בקבוק ביד אחת וטבליה ביד השנייה. מערכת החינוך כבר לא משרתת אותם. לפיכך, הגיע הזמן לשינוי פרדיגמה בחינוך.

זה לא שמגזרים מסוימים בחברה מתעניינים יותר בשינוי מאחרים. במקום זאת, הילדים והנוער שלנו עוררו את השינוי הזה. הדרך שלהם להבין את העולם ולהתייחס אליו השתנתה. מערכת חינוך שאינה מתקדמת מספיק מהר עם העולם הווירטואלי, אך המאוד אמיתי, יכולה להיות בזבוז זמן עבור התלמידים. והם לעולם לא יוכלו לקבל את הזמן הזה בחזרה.

על איזה סוג של שינוי פרדיגמה בחינוך אנחנו מדברים?

מערכת החינוך הליניארית המסורתית פשוט לא חותכת את זה יותר. בשנים האחרונות הרגשנו את השינויים מגיעים, אבל הם לא התגבשו. אנשים מאשימים את המורים, ההורים והילדים עצמם. שיעור הנשירה גבוה ביותר. ילדים משתעממים בכיתה.

אנחנו לא מדברים על התאמות קטנות או הוספת משהו למה שכבר קיים. אנחנו מדברים על שינויים עמוקים ברמה המוסדית. שינויים באופן שבו מורים משתפים מידע ושינויים באופן שבו התלמידים מקבלים אותו.

לא רק זה, אלא שעלינו לשנות את הערכים שאנו מלמדים את תלמידינו ואת הדרך שבה התלמידים רוכשים מיומנויות מסוימות. הדברים האלה לא היו בראש סדר העדיפויות במערכת החינוך המסורתית. אף על פי כן, הצעירים שלנו יזדקקו לכישורים הללו בחייהם הבוגרים.

חינוך לינארי מול חינוך רוחבי

הילדים שלנו היום לומדים יותר באינטרנט ועם חבריהם מאשר בכיתות. למורים כבר אין את כל המידע. הם יכולים למצוא מידע על מסכים ויישומים. ילדים יודעים איך לחפש מידע כשהם מתעניינים במשהו. לפיכך, הם לא צריכים לחכות שמישהו ילמד אותם את זה.

בשנים הקרובות, כנראה נראה כמה שינויים עמוקים בתפקיד של המורים. בעולם של היום, תלמידים זקוקים למורים שידריכו אותם, לא למורים שמשתפים מידע שכבר יש להם.

לפיכך, הגיע הזמן לשינוי פרדיגמה בחינוך
לפיכך, הגיע הזמן לשינוי פרדיגמה בחינוך.

חינוך לינארי מבוסס על העברת מידע המנותק לחלוטין מכל משמעות רגשית. חינוך מסוג זה מניח שהילד בור ו"לא גמור" בחלקו ושהמורה צריך להשלים אותם. הוא מדגיש את ההבדל בין מורה לתלמיד. אין דיאלוג, אין יצירתיות. הלמידה היא הפכפכה, והתלמיד פסיבי יחסית.

מגמות החינוך הרוחביות החדשות מציעות חוויה בהנחיית סטודנטים שבה התלמידים מחפשים ידע. היא טוענת כי התלמיד מסוגל לחשוב ביקורתית וכי למידה על ידי עשייה היא חיונית. לפיכך, על המורים להתמקד יותר בכשירות מאשר בתוכן. על המחנך לדעת לפתור מצבי למידה.

רגשות ומוטיבציה

כעת יש לנו הוכחה למשהו שחשדנו בו במשך זמן רב. רגשות חיוביים משפרים את ההבנה והזיכרון שלך. הם גם מעודדים למידה. רגשות מעודדים למידה מכיוון שהם מחזקים קשרים סינפטיים ופעילות רשת נוירונית.

כתוצאה מכך, חינוך עצבי הוא כלי רב ערך שיכול לעזור למורים לפתח את כישוריהם וכישרונותיהם של תלמידיהם. זה, בתורו, יקל על תהליך הלמידה. אם מורים מבינים איך המוח עובד ואיך הוא קשור להתנהגות ולדפוסי למידה, כולם מנצחים.

זה גם מאוד חיובי למחנכים לדעת איך המוח עובד, שולט ברגשות ומעבד מידע. עידן שיעורי התכנון המבוססים על ספרי לימוד בדרך להכחדה.

התמודדות עם אתגרי המאה ה-21

קיים מחסור רציני באנשי מקצוע מיומנים העונים על הצרכים העסקיים המודרניים. שוק העבודה שלנו השתנה באופן משמעותי. מערכת החינוך הישנה שלנו מבוססת על המהפכה התעשייתית וצרכי העבודה של מערכת זו. אנחנו לא יכולים לגדל את הילדים שלנו ככה יותר מכיוון ששוק העבודה זקוק לאנשים עם כישורים שונים. במקום לדעת לעשות דבר אחד טוב, עסקים צריכים אנשים שיכולים לחדש בצורה חכמה.

יצירתיות, עבודת צוות, פתרון קונפליקטים, חשיבה ביקורתית, יכולת מנהיגות ורעיונות חדשניים הם דברים שעסקים מחפשים בקורות החיים של אנשים. כתוצאה מכך, חשוב ללמוד את הדבר הנכון ולהיות מסוגל לעשות הרבה דברים. רק כך תוכל להתמודד עם העתיד. שינוי פרדיגמה בחינוך נמצא באופק, האם אתה מרגיש את זה?