9 אמירות בודהיסטיות כדי להגיע לשלום פנימי

הם יכולים לעזור לך להגיע לשלווה פנימית
הם יכולים לעזור לך להגיע לשלווה פנימית, לעבד את הרגשות השליליים שלך ולהתמקד ברגע הנוכחי.

כמעט כולם קראו משהו אחר על הבודהיזם, מסורותיו, או מורשתו עתיקת היומין המלאה במסורות ורוחניות. החל בגאוטמה בודהה, שנתן את תורתו אי שם בסביבות המאה ה-6 לפני הספירה, מקור הידע הזה הפך להרבה דרכים בלתי נראות כדי להתאים את עצמו לצרכים הנוכחיים שלנו.

בנוסף אינך צריך לתרגל את הדוקטרינה הלא-תאיסטית הזו שהיא חלק מהמשפחה הדהרמית כדי להפיק תועלת מהעמודים שכל כך טובים לצמיחה האישית שלך. כיום יש הרבה מוקדים פסיכולוגיים שמקורם במורשת הפילוסופית של הבודהיזם. הפרקטיקות שלו נאספו על ידי חלק מהפסיכולוגיה המערבית. פרקטיקות אלה משפיעות על הרבה תהליכים המשמשים לשיפור דברים כמו עיבוד רגשי, שליטה עצמית, או אפילו למניעת הישנות לאחר התגברות על דיכאון.

השגת שלום פנימי באמצעות אמירות, שיטות ומסורות בודהיסטיות אלו אפשרית. לדברי ד"ר אלן וואלאס, אחד המדענים והפילוסופים שהתמסר לחקר הבודהיזם ושימושיו בתרגול קליני, זה סוג הפילוסופיה שיכול לעזור לך הכי הרבה בכל מה שקשור לכיבוי שלילי או קטסטרופלי מחשבות. ובגלל זה אנו בטוחים שהאמירות הללו יעזרו לך מאוד.

אמירות בודהיסטיות לחיי היום יום שלך

יש הרבה ספרים שבהם אתה יכול למצוא את מתנות החוכמה הקטנות שמכניסות את כל מהותן באמירות הללו. אבל עלינו גם לציין שעדיין אין לנו מידע ביוגרפי סופי או מהימן על בודהה. אז כל מה שאנחנו יודעים עליו ועל דתו מגיע משלושה מקורות ספציפיים. יש את Vinaya Pitaka, Sutta Pitaka, ו- Buddhacarita.

באמצעות הטקסטים האלה אנשים בנו הרבה מהדוקטרינה הפילוסופית והרוחנית של הבודהיזם. ומכאן באות האמירות הבודהיסטיות מעוררות ההשראה הללו.

1. מצא מטרה בחיים

אדם ללא מטרה הוא כמו נשמה נודדת שמתפוצצת מעליות ומורדות של החיים. לבני אדם צריכים להיות מטרות, יעדים ומטרות חיים כדי לתת משמעות לימים שלהם. המטרה שלך צריכה להניע אותך לקום בבוקר ולתת לך את האנרגיה להתגבר תמיד על אתגרים.

2. עבדו על הרגשות השליליים שלכם

אמרנו את זה ממש בהתחלה: אחת הדרכים שבהן בודהיזם שימושי בתרגול של פסיכותרפיה היא שהוא עוזר לך לזהות ולהיות מודעים למחשבות השליליות שלך ולכל הרגשות שמעמידים את האיזון היומיומי שלך בסכנה.

כעס לא מעובד, מהסוג שמשתלט על המוח שלך ובסופו של דבר גורם לך להתפוצץ, לא טוב. וכל הרגש השלילי הזה, מלא הזעם, בדרך כלל עף לך בחזרה בפרצוף. בסופו של דבר תפגע בעצמך יותר מכל, ואולי אפילו תאבד את האנשים היקרים לך ביותר.

3. כאן ועכשיו זה כל מה שחשוב

החשיבות של התמקדות בכאן ועכשיו היא אחת הנקודות הגדולות ביותר של מיינדפולנס. זו אסטרטגיה שכוללת להיות מודע יותר לסביבתך, ויש לה קשרים הדוקים לבודהיזם.

כולנו שמענו את זה הרבה פעמים. אנשים ממליצים על זה ואתה מתאמץ: אתה צריך להתמקד יותר בהווה. אבל זה יכול לקחת הרבה מאמץ. וזה בגלל שאורחות החיים שלנו מבוססים על העתיד המיידי ועל המטרות שיש להשיג ואנחנו ממקדים את כל תשומת הלב שלנו שם.

השגת שלום פנימי באמצעות אמירות
השגת שלום פנימי באמצעות אמירות, שיטות ומסורות בודהיסטיות אלו אפשרית.

אז נסה את זה, קח נשימה עמוקה והרגע את המוח שלך. עצור ותעריך את כל מה שקורה עכשיו.

4. שליטה עצמית, המפתח לאושר

מוח ממושמע הוא כזה שיודע להשתמש בשליטה עצמית, כזה שמעדף את מה שחשוב. וזה מוח שמשאיר בצד כל דבר שאינו מועיל או לא הגיוני. היא כבר למדה להתמקד ברגשות חיוביים כדי לחוות אושר אמיתי, אך גם צנוע.

5. התקשרות היא מקור הסבל

התקשרות רעילה, כזו שהופכת אותך לאסיר של אחרים, כזו שגורמת לך להיות תלוי בדברים חומריים או צרכנות, היא וירוס שכיח בחברה שלנו.

להתרחק מזה, מהשורש הזה שמביא לך יותר סבל מאשר סיפוק, לוקח זמן וחוכמה. אז למד לחיות יותר בחופשיות ולתרגל את הניתוק שיעזור לך לחיות יותר באושר, ויותר בהרמוניה עם החיים ועם עצמך.

6. אני מבין אותך, אתה חלק ממני, אני איתך

זו עוד אחת מהאמירות הבודהיסטיות היפות. אהבה אמיתית אינה קשורה לתשוקה עיוורת, או להתקשרות הרעילה שדיברנו עליה זה עתה. מעל הכל לאהוב פירושו לדעת איך לטפל ולהבין מישהו. כי לאנשים שמבינים יש אומץ וכוח להתקרב לנפשו של אדם אחר. הם יראו לאדם האחר שהם שם, ויבינו מה הם מרגישים וחושבים. וזה סוג של אישור ללא תנאי שמגיע לכולנו.

7. אתה האויב הגרוע ביותר של עצמך

האויב הגרוע, האכזר וההרסני ביותר שלך לא נמצא סביבך. הוא לא נועל נעליים, אינו משמיע קול כשהוא הולך ואין לו קול עמוק. ואתה מכיר את הקול הזה ממש טוב, כי זה אתה. אתה השופט, המושבעים והתליין הגרוע ביותר של עצמך. אתה כורת את הכנפיים שלך וגורם לעצמך לדאוג איך לא תוכל להתמודד עם זה או זה, איך לא מגיע לך ללכת רחוק יותר...

8. עקביות והתמדה

זוהי אחת האמירות הבודהיסטיות השימושיות ביותר להשגת מטרות חייך. זה פשוט כמו להיות עקבי בכל המאמצים שלך. וזה פשוט כמו להתמיד ולהגשים את המשאלות שלך, לא משנה איזה סוג של בעיות צצות. זה יעזור לך לעוף הרבה יותר גבוה ממה שאי פעם חשבת שתוכל.

וכדי לעשות את זה לא תמיד צריך מחוות גדולות או מאמצים אדירים. לפעמים מספיק לתת קצת כל יום. יום אחרי יום החלק הקטנטן הזה יהפוך להר ענק שתוכלו לטפס לפסגה.

9. דברו בתבונה

הבודהיזם מזכיר לנו שלכולם יש חולשה דומה: אנחנו לא מדברים בצורה חכמה. הרבה מהזמן אנחנו מדברים ממקום של מרירות, תסכול או כל רגש שלילי שהופך אותנו לאסירים שלו ומקרינים על אנשים אחרים.

אז נסו להימנע משפה זו המלאה במילים ריקות שלא עוזרות לכלום, גורמות נזק, ולא עוזרות ליצור קשרים. נסו והשתמשו במילים חכמות, כאלו שהן פשוטות אך עמוקות, כאלו שמביאות שלווה ואיזון.

לסיכום, אנו יודעים שיש הרבה אמירות בודהיסטיות שכדאי להוסיף לרשימה זו. אולי אפילו יהיו לך מועדפים משלך, אבל יש מטרה ספציפית מאחורי כל אלה שאספנו כאן. הם יכולים לעזור לך להגיע לשלווה פנימית, לעבד את הרגשות השליליים שלך ולהתמקד ברגע הנוכחי.

אז נסו וללמוד מהם, הפכו אותם לסטנדרטים היומיומיים שלכם לחיים מאוזנים ומאושרים יותר.