מה מקור האומללות?

נראה שמקור האומללות נעוץ בנטיות אבותינו חסרות התועלת
כפי שאנו יכולים לראות, נראה שמקור האומללות נעוץ בנטיות אבותינו חסרות התועלת.
האם תהיתם פעם מה מקור האומללות? למה אנחנו לא שמחים כמו שאנחנו רוצים להיות?

האם תהיתם פעם מה מקור האומללות? מהיכן זה מגיע? לאורך כל הזמן, מומחים כתבו ספרים רבים על מהו אושר והאם אפשר להשיג או לא. זה נותן לנו מושג על חשיבותו. עם זאת, עד היום לא הושגה הסכמה. למעשה, אנשים לא יודעים מה לעשות כדי להישאר מאושרים.

אבל לגבי אומללות, אנשים נוטים להרגיש את התפיסה הכמעט קבועה שמשהו חסר בחיים שלהם.

תיקון אומללות

יש הרבה תיאוריות על סבל. הם מתארים טכניקות להתגבר על פחדים, לחיות כאן ועכשיו ולהתעלם מהמחשבות השליליות שלך. אבל מדוע הטבע האנושי שלנו נוטה לעשות בדיוק את ההיפך?

כבני אדם, אנו שמחים לתקן את האומללות שלנו. עם זאת, אנחנו לא אוהבים להעמיק בתפקוד הרגשות, המחשבות או ההתנהגויות שלנו. אנחנו לא מתאמצים להבין את שורש הבעיה.

קודם כל, אתה חייב לקבל דבר אחד: הטבע האנושי שלך לא מתעניין באושר שלך. לא אכפת לו אם אתה מודע לחלוטין לכל רגע, ממציא פחדים לא רציונליים, או פשוט עוקב אחר הרצונות שלך.

לטבע האנושי לא אכפת מהאושר שלך, רק מהישרדות שלך. אבל שני השערים האלה לפעמים מתנגשים חזיתית. בני אדם הם כמו ילד עם פטיש ביד. במקום לבנות, הילד פוגע בכל מה שמסביבו, כולל הגוף שלו. הם לא יודעים איך הכלי עובד או בשביל מה הוא מיועד.

מקור האומללות

לדברי חוקרים, מקור האומללות נעוץ בארבע סיבות בסיסיות.

אנו נולדים עם נטיות אבות מועילות. נטיות אלו (מבנים נפשיים, מערכות רגשיות והתנהגויות) מתפתחות ככל שאנו גדלים. המטרה שלהם היא לאפשר לך לשרוד, לפשט, לארגן ולתת קוהרנטיות לעולם החיצוני שלך.

מקור האומללות
מקור האומללות.

נטיות אלו משתרשות בכולנו, אפילו יותר כאשר אנו מתבוננים בהן או סובלים מהן במהלך חוויות חיינו. לרוב, הם לא מודעים ואוטומטיים. אם לא תנצלו אותם היטב, הם עלולים להוביל אתכם להיסחף בים של רגשות ולהשפיע על הפרשנות שלכם לעולם.

שנית, הנטיות המולדות הללו כבר אינן שימושיות בעולם בו אנו חיים היום. הם היו שימושיים לפני כן, בתקופה שהייתה שונה לחלוטין מזו הנוכחית. עם זאת, אנחנו עדיין חושבים ומרגישים כמו שאנשים חשבו באותם זמנים, מה שגורם לנו לבלבל את הצרכים האמיתיים שלנו.

שלישית, חידושים חופפים למאפיינים קיימים. לכן, המוח שלנו מורכב ממאפיינים פרימיטיביים, כמו גם ממאפיינים עדכניים. למרות שכולם שימושיים, לעתים קרובות הם מנסים להשתלט ולגרום לאדם להתבלבל בסתירות שלהם.

לבסוף, חוסר ידע עצמי גורם לנו להתנתק ממה שקורה בתוכנו. אנחנו נדחפים על ידי גלים שפוגעים בנו מכל עבר ואנחנו לא יודעים איך לקחת פיקוד.

הנטיות המולדות חסרות התועלת שלנו

לפי Eduard punset, דפוסי התנהגות מלפני אלפי שנים הפסיקו להיות שימושיים. ישנן דוגמאות רבות לכך ברמה הפיזית, כמו שיני בינה.

כבני אדם, אנו עדיין מודעים, כפי שהיינו לפני אלפי שנים, למה שחסר לנו ולטעויות שאנו עושים. אנחנו גם ממשיכים לחמוד למה שיש לאנשים אחרים, גם אם זה לא עוזר לנו לשרוד. יש לנו אותן נטיות כמו אבותינו, אבל החברות השתנו.

99 אחוז מהגנים שלנו דומים לאלו של אבותינו. עם זאת, התפתחות ה-DNA שלנו וההתבטאות שלו היא, למרבה הצער, איטית יותר מההתקדמות הטכנית, החברתית, התרבותית, הכלכלית או המדעית שלנו.

כפי שאנו יכולים לראות, נראה שמקור האומללות נעוץ בנטיות אבותינו חסרות התועלת. למרות שפעם הייתה להם מטרה ברורה, בחברה הנוכחית שלנו, הם איבדו את התועלת שלהם, כלומר חיינו הופכים לעתים קרובות מפורקים.